SON DAKİKA

Çalık kurban kessin, bacısı 40 gün sonra görev başında göründü!..

Çalık kurban kessin, bacısı 40 gün sonra görev başında göründü!..
A- A+

Milletvekilleri bile her hafta Malatya’ya gelip 2-3 gün kalırken, en son 9 Şubat’ta Malatya’da görünen Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut, görevinin başında olması gereken kurum da tam 40 gün sonra fotoğraf verdi. İl protokolü de artık yaşananlardan rahatsızlık duyarak rektörle fotoğraf vermemek için üniversitedeki törenlere ilgi göstermiyor.

Zamanın büyük bir bölümünü göreve geldikten sonra Ankara’da aldığı kamuoyuna yansıyan ancak hiçbir şekilde yalanlamadığı süper lüks villasında ve başkent bürokrasi ziyaretlerinde geçiren Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut, 40 gün sonra görevinin başında olması gereken kurumda fotoğraf verdi.

Rektör Karabulut, 9 Şubat 2022 tarihinde fotoğraf verdiği Malatya Turgut Özal Üniversitesinde 40 gün sonra hava şartları nedeniyle ertelenen 14 Mart Tıp Bayramı programında fotoğraf verebildi.  Programa il protokolünden sadece Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vahap Erdem katıldı. Malatya il protokolünün Malatya Turgut Özal Üniversitesindeki kamuoyuna yansıyan olumsuz gelişmeler nedeniyle Rektör Aysun Bay Karabulut’la fotoğraf vermemek için buradaki törenlere katılmadıkları iddia ediliyor. Rektör Karabulut’ta uzun bir süreden beri Malatya’daki programlara katılmıyor.

Rektör Karabulut 9 Şubat’tan öncede en son 12 Ocak 2022’de üniversitede fotoğraf vermişti.

 

-Kendisi il dışında… ama imza yetkisi de kendisinde

Rektör Karabulut, kişisel sosyal medya hesaplarında Ankara ve İstanbul’da göründüğünü paylaşmasına rağmen, resmi iş ve işlemlerin yürütülmesi için rektör yardımcılarına çoğu zaman vekalet vermediği öğrenildi. Malatya’da olmadığını kendi kendisine fotoğrafla paylaşım yaparak gösteren Rektör Karabulut’un resmiyette Malatya’da olduğunun görünmesi ise soruşturmaya konu olabilecek bir gelişme olduğu ifade ediliyor.

 

-YÖK o soruyu soracak mı?

Bu arada, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) sorumlu olduğu üniversitede görevinin başında bulunmayan Rektör Karabulut için Malatya kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor. Yükseköğretim Kurulu’nun “Malatya’daki görevinizin başında neden bulunmuyorsunuz?” sorusunu da Rektör Karabulut’a sorması bekleniyor.

 

-Milletvekili Çalık, Rektör bacısından daha fazla Malatya’da bulunuyor…

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kendisinin milletvekili olmasına rağmen Malatya’da görev yapan rektör bacısından daha çok Malatya’da bulunuyor olması ise dikkat çekiyor. Çalık, rektör bacısı hakkında çıkan iddialar konusunda şimdiye kadar kamuoyuna açıklama yapmadı.

AK Parti’nin diğer milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı ve Ahmet Çakır’da yine Malatya’da görevli olan Rektör Aysun Bay Karabulut’tan daha fazla Malatya’da bulunuyorlar.

MALATYA GÜNDEMİNİN VİDEO HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ...

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar