SON DAKİKA

Çalık'ın Bacısına "MHP Tokadı" ...

Çalık'ın Bacısına
A- A+

MHP'den milletvekili aday adaylık başvurusu yapana kadar kendisinin ülküçülük veya Türk milliyetçiliği konusunda her hangi bir çalışma, ifade ve paylaşımı olmadığı bilinen AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'ın bacısı ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nin bir önceki rektörü Aysun Bay Karabulut, aday adaylık dosyasını red edildiği bilgisi açıklana aday listesi ile birkez daha kesinlik kazandı. 

malatyahaber.com'de yer alan habere göre;  MHP'ye  milletvekili aday adaylığı için başvuran ve kabul görmediği için ilk tercihi Ankara'dan villasının bulunduğu İzmir'e geçiş yaptığı belirtilen, ancak hakkındaki Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ)'nde 2018- 2022 yılları arasındaki görev döneminde yolsuzluk, usulsüzlük, kanunsuzluk, hızlı zenginleşme ve birçok skandalla adı anılan ve bu durum MHP Genel Merkezi'ne iletilince, başvurusu reddedilip parası da iade edilen, eski rektör Aysun Bay Karabulut'la ilgili parti değerlendirmesi,  adı İzmir listesinde yer almayınca bir kez daha doğrulandı. 

MTÜ'de 2. dönem için yeniden aday olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanmayan Aysun Bay Karabulut, ikinci tokadı da aday adayı olduğu MHP'nin başvurusunu reddedip listeye koymamasıyla yedi.

Hakkındaki iddialar nedeniyle YÖK tarafından yapılan soruşturmaların ikisinde kademe ilerlemesinin durdurulması ve aylıktan kesme cezaları alan, diğer iddialarla ilgili soruşturmalar da sürdürülen Aysun Bay Karabulut, aday adaylığı başvurusunun son döneminde sürpriz bir şekilde MHP'den Aday Adayı olduğunu sosyal medyasından duyurmuş, üniversitede yaşanan yolsuzluk ve usulsüzlüklerde rektörle beraber suçlanan kocası Ercan Karabulut ile MHP Genel Merkezi'ne adaylık başvurusu ve diğer fotoğrafları, sosyal medyasından paylaşmıştı.

Aday adaylığının malatyahaber.com 'Sabık Rektör Kapağı MHP'ye Atmış!' başlıklı haberle duyurulmasının ardından, MHP Genel Merkezi'ne çok sayıda tepki mesajının iletildiği, ilk etapta Ankara için başvurduğu öğrenilen Aysun Bay Karabulut'un, Ankara'da esen olumsuz hava üzerine rektörlük dönemindeki zenginleşmeyle satın aldığı villalardan birinin bulunduğu İzmir aday adayı olduğunu sosyal medyasından duyurduğu gözleniyordu.

Aysun Bay Karabulut, sosyal medya hesabından İzmir'deki MHP örgütlerinde çektirdiği fotoğrafları paylaşırken, sabık rektörle ilgili iddialardan, suçlamalardan haberdar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Aysun Bay Karabulut'un çağrılarak dosyasının ve başvuru parasının iade edilmesi talimatını verdiği öğrenilmişti.

Aday adaylığının tehlikede olduğu ve daha sonra adaylığının reddedildiği haberleri de malatyahaber.com'da duyurulan Aysun Bay Karabulut, buna rağmen MHP camiası içerisinde görünmek için yoğun çaba içerisine girmiş, 4 Nisan'da Alparslan Türkeş'in mezarı başındaki anma törenine katılarak, kalabalık içerisinde Bahçeli ile tokalaşıp, fotoğraf çektirmiş, bunu da sosyal medya hesabından duyurmuş, MHP'den 'kovulduğu' iddialarını böylece yalanlama çabası göstermişti.

Ancak Perşembe gecesi açıklanan MHP milletvekili adayları listesinde, Aysun Bay Karabulut'un adının yer almaması, aday adaylığı süreci ve sonucu ile ilgili tüm haberleri doğruladı.

KAYNAK; malatyahaber.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar