SON DAKİKA

Cezaevleri için "Kitap İyileştirir" kampanyası

A- A+

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün "Kitap İyileştirir" sloganıyla başlatmış olduğu cezaevlerine kitap bağış kampanyası Malatya Adliyesinde başlatıldı. 

Malatya Adliye Sarayı’nın zemin katında açılan  "Kitap İyileştirir" kitap bağış kampanyası standının açılışına ve ilk kitap bağışına Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Badem, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Müzeyyen Yıldırımoğlu, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ömer Mete, Malatya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdusselam Esen, Malatya Baro Başkanı Onur Demez, TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, Kızılay Şube Başkanı Osman Korkut ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri, avukatlar, adliye çalışanları katıldılar. 

Açılışta konuşan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Badem, “Yayın sayısı yetersiz olan ve yeni açılan Ceza İnfaz Kurumlarındaki kütüphanelere öncelik verilmek kaydıyla, ülke genelinde 31 Mayıs 2021 tarihinde "Bir Kitap, Bir Umut" sloganıyla başlatılan "Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için Kitap Bağış Kampanyası" 18 Haziran 2021 tarihinde sona ermiştir. Kampanya süresince stantlar da ve kitap kumbaralarında 256 bin 376 adet kitap toplanmıştır. Önümüzdeki yıllarda da kitap bağış kampanyalarının geleneksel olarak düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu kapsamda; Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün 2023 yılında "Kitap İyileştirir" sloganıyla Ceza İnfaz Kurumu kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası başlatılmış olup, bu doğrultuda ilk kitap bağışını yaparak kampanyaya start vereceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tek tek beraberlerinde getirdikleri kitapları "Kitap İyileştirir" kitap bağış kampanyası standında bulunan cezaevi görevlilerine teslim ettiler. Kitap bağışlamak isteyenler Malatya Adliyesine giderek burada kitaplarını teslim edebilecekler.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar