SON DAKİKA

Çınar'dan aleyhine yolsuzluk haberi yapanlara "PKK sempatizanı ve FETÖ zihniyeti" suçlaması

Yeşilyurt Belediyesi'nin resmi açıklama yaparak kabul ettiği, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının operasyon emri vererek 6 şüpheliye gözaltına aldırdığı arsa yolsuzluğu olayı biran da patlayınca Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yolsuzluk haberi yapanları "PKK sempatizanları ve FETÖ zihniyetiyle yayınlanmış kasıtlı haberleri" olarak suçladı.

Çınar'dan aleyhine yolsuzluk haberi yapanlara
A- A+

Adı görev yaptığı dönemde birçok skandal olayla gündeme gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'dan, haklarında çıkan haberlere ilginç bir tepki geldi. Çınar, aleyhindeki haberleri' PKK sempatizanları ve FETÖ zihniyetiyle yayınlanmış kasıtlı haberler' olarak nitelendirdi ve bu savunmayı yaptı.

Geçtiğimiz dönemde, para karşılığı  ödül veren bir organizasyonun, düzmece UNESCO ödülü ile gündeme geldikten sonra, Bingöl merkezli bir organizasyonun Yeşilyurt Belediyesi'nin yöneticilerinin bilgisi ve talimatı dahilinde adını ve resmi konumunu kullanarak Malatya ile ilgileri bulunmayan doğu- güneydoğu kökenli 100'e yakın kişinin yurt dışına kaçırılmasına ‘gri pasaport’ alarak aracı olma, eski SSK Hastanesi'nin yerine yapılan belediye hizmet binasının ve yine depremde büyük hasar gören Topsöğüt Konutlarının ihaleleri, yapımı ve denetimsizliğinin yanı sıra, eşini KPSS'ye girmeden Aksaray Valiliği Özel Kalemi üzerinden sınavsız olarak devlet memuru yaptırıp Malatya'ya atanması işlemiyle ve en son da başında olduğu belediyede bir müdür ve bazı görevlilerin karıştığı arsa yolsuzluğu ile gündeme gelen Çınar, hakkında ‘olumsuz’ haber yapanları suçladı.

Yeşilyurt Belediyesi'nde, kendi imzasının da bulunduğu, 'devleti yanıltıcı' belgeler düzenlenmesiyle, aralarında PKK'lı ve FETÖ'cülerin de bulunduğu idida edilen  şahısların yurt dışına kaçmalarına alet ve aracı olmakla suçlamasıyla gündeme gelen Çınar'ın, son dönemde haklarında çıkan haberlerin 'PKK sempatizanları ve FETÖ zihniyetiyle yayınlanmış olduğu' iddiası ilginç bulundu.

Çınar'ın, sosyal medya hesabından paylaştığı açıklaması şöyle: "PKK sempatizanları tarafından bazı basın ve yayın organlarında FETÖ zihniyetiyle yayınlanmış çalışmalarımıza yönelik dezenformasyon içeren kasıtlı haberler doğruyu yansıtmamaktadır.

Gerçek bilinmesine rağmen, kamuoyumuzda yanıltıcı bilgi oluşturacak asılsız iddialar Yeşilyurt’umuzda yaptığımız çalışmalarla gündeme geldiğimiz dönemde ortaya atılmış olması güven sarsmaya yönelik bir girişimdir.

Haberciliği; fitne çukuruna, iftira ve yalan ringine çevirenlere itibar etmeyeceğiz, fonlandıkları kişilerin kurduğu tezgahlara da  gelmeyeceğiz.

Her zaman çalışmalarımıza hizmet ve eser belediyeciliği şiarıyla azim ve gayretle gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye de devam edeceğiz."

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar