SON DAKİKA

Danıştay Üyeliğine 2 Malatyalı

Danıştay Üyeliğine  2 Malatyalı
A- A+

Danıştay Üyeliğine  2 Malatyalı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulunca, Danıştay’da boş bulunan 3 (üç) üyelik kadrosu için yapılan seçimde seçilen 3 isimden 2’si Malatyalı hakim.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Kurulunun 01/06/2022 tarihli oturumunda yapılan gizli oylamayla yapılan seçimde Danıştay’da boş bulunan 3 üyelik kadrosuna Malatyalı olan Hâkimler ve Savcılar Kurulu Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Barış Tüfenkci, yine Malatyalı olan  Konya Bölge İdare Mahkemesi Daire Başkanı Kenan Balan ile birlikte Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Nurten Çolakoğlu Danıştay Üyeliğine seçildiler.

HSK Genel Kurul seçimi ile aynı anda Malatyalı olan Levent Barış Tüfenkci ve Kenan Balan Danıştay Üyeliğine seçilmiş oldu.

HSK Genel Kurul seçimi ile aynı anda Malatyalı olan Levent Barış Tüfenkci ve Kenan Balan Danıştay Üyeliğine seçilmiş oldu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı mesajında “Hakimler ve Savcılar Kurulu Danıştay Üyeliğine seçilen hemşehrilerimiz Levent Barış Tüfenkci'yi ve Kenan Balan’ı tebrik ediyor, görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum.” İfadelerini kaydetti.

 

-Levent Barış Tüfenkci

30 Mart 1971 tarihinde Malatya ilinde dünyaya gelmiş, ilk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girmiş ve 1991 yılında mezun olmuştur.

7 Aralık 1994 tarihinde Malatya İdari Yargı Hakim adayı olarak mesleğe başlayarak, sırasıyla Trabzon İdare Mahkemesi Üyeliği, Konya İdare Mahkemesi Üyeliği, Samsun İdare Mahkemesi Üyeliği, Samsun Bölge İdare Mahkemesi Üyeliği ve Aydın İdare Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

13 Mart 2017 tarihinde HSK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Evli ve bir çocuğu bulunmaktadır.

-Kenan Balan 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi’nin 5 Haziran 2016 tarihli ve 905 sayılı kararnamesi ile Kayseri Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Kenan Balan, Konya Bölge İdare Mahkemesi Daire Başkanlığı görevine atanan ve son olarak Danıştay Üyeliğine seçilen Kenan Balan’lı Malatyalı.

MALATYA GÜNDEMİNİN VİDEO HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ...

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar