SON DAKİKA

Depremzedeler için hak sahipliği için 1 günlük süre

Depremzedeler için hak sahipliği için 1 günlük süre
A- A+

Deprem bölgesindeki vatandaşlar için hak sahipliği konusunda 1 günlük ek süre verildi. 

Malatya AFAD İl Müdürü Ali Altındal sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “6 Şubat depremlerinden etkilenen 11 ilimizde hak sahipliği başvuru süresini kaçıran afetzedelerimiz için 1 (bir) günlük ek süre verilecektir. Başvurular  26.03.2024 saat 00.01 de başlayıp, saat 23.59 da sona erecektir. 81 ildeki AFAD Müdürlüklerimizden başvuru yapılabilecektir.” dedi.

Başvurularda istenecek olan belgeler ise şu şekilde kaydedildi; “Tapu Senedi Fotokopisi. Tapu ve emlak kaydı vefat eden kişiye ait ise veraset ilamı veya aile nüfus kaydı. Köy muhtarından alınacak ve o yerin en büyük mülki amirine tasdik ettirilecek mülkiyet belgesi.  Elektrik ve su abonelik belgesi.  Evli evlatlar, Yerleşim Yeri Belgesi veya hasarlı konuta ait aboneliğin adlarına olan elektrik  veya su aboneliği belgesi. Cins tahsisi yapılmayan hasarlı yapılarda, hasarlı konutun tapusu bağ, bahçe, arsa vb ise bu vasıflara ait tapu ile birlikte binaya ait ilgili belediyesinden alınacak emlak beyannamesinin bir örneği.” 

malatyayenises.com / malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar