SON DAKİKA

Erdoğan'a Malatya Belediyeleri çağrısı

Erdoğan'a Malatya Belediyeleri çağrısı
A- A+
Reklam

TESK yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a açık desteğini bir kez daha vererek, “Malatya çökmüş, yıkılmış bir şehir. Ekibi olan, şehri bilen, gezen, bütün sorunları dile getiren kişi Malatya’yı ayağa kaldırır” dedi. 

MESOB Başkanı Keskin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a; “Reisten tek bir isteğim var; ne olursunuz, Malatya Belediyesini de Malatya’da yaşayanlara bırakınız, Malatya’ya hizmet edecek insanlara bırakınız. Dayatmayla, Malatya’ya gelip de ‘geçmiş olsun’ demeyenleri bizim başımıza getirmeyin.” çağrısında bulundu. 

-“Bu bir övgü değil, gerçekler böyle”

Uzun yılardır boş olan, ancak depremlerden sonra Malatya Büyükşehir belediyesi tarafından bakım ve onarımı yapılarak 200 esnafa işyeri sağlanan MATİM iş merkezinde düzenlenen törende konuşan TESK yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, “Bu güzel iş merkezine ayağa kaldıran Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a çok teşekkür ediyorum, Latif Okyay’a teşekkür ediyorum, dernek başkanlarına teşekkür ediyorum. MATİM İş merkezini ilk söylediğimizde tepki de aldık esnaflarımız burada. ‘Burası olmaz’ dediler. Biz de oranın özel mülkiyet olduğunu söyledik, ama burası için tabiiki elini taşın altına koyacak bir babayiğit gerekiyordu. Selahattin Başkan’a gittiğimiz zaman, Selahattin başkan, Malatya'nın yıkılmış, çökmüş bir şehrin Belediye Başkanı şehr-i emini olarak esnafımız için elimizden gelen her şeyi yapacağını söyledi. Herkes el birliği ile giden valimiz olsun el birliğiyle, herkes elinde geldiği kadar yaptılar ama çok güzel bir mekan yaptılar. Ben bundan dolayı bütün esnafım adına şahsım adına Selahattin başkanıma çok teşekkür ediyorum Bu bir övgü değil, gerçekler böyle. Gerçekleri söylemek herkesin hakkıdır.” dedi.

-“Malatya'ya ayağa kaldırmak için çok mücadele verdiler”

Keskin şunları söyledi, “Malatya yıkılmış değil, çökmüş bir şehir. Selahattin başkanımız ile birlikte depremin 6. Günüden itibaren bütün ilçe ve mahalleri gezdiğimizde insanların nasıl bir ızdırap ve nasıl bir el uzatmayı beklediklerini ben yerinde gördüm. Selahattin başkan sağ olsun Latif Okyay başkan olsun Mehmet Mert olsun,  belediyede çalışan bütün ekipler olsun ben kendilerine sizin huzurunuzda çok teşekkür ediyorum, Malatya'ya ayağa kaldırmak için çok mücadele verdiler.” 

-“Malatya’ya geçmiş olsuna gelmeyenleri başkan adayı olarak göndermeyin”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunan Keskin şunları söyledi, “Benim bir isteğim var, Sayın Cumhurbaşkanımızdan. ‘Milletvekili’ dediniz, verdik hiç sesimizi çıkartmadık, ne söylediyseniz yaptık. Kimi gönderdiyseniz, tanıdık, tanımadık, ‘eyvallah’ dedik, “Reis gönderdi, başımız üzerinde yeri var.’ Reisten tek bir isteğim var; ne olursunuz, Malatya Belediyesini de Malatya’da yaşayanlara bırakınız, Malatya’ya hizmet edecek insanlara bırakınız. Dayatmayla, Malatya’ya gelip de ‘geçmiş olsun’ demeyenleri bizim başımıza getirmeyin. Malatya’yı tanımayanı bizim başımıza getirmeyin. Malatya çökmüş, yıkılmış bir şehir. Ekibi olan, şehri bilen, gezen, bütün sorunları dile getiren kişi Malatya’yı ayağa kaldırır. Sayın Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a sonsuz teşekkür ediyorum. Sonuna kadar da destekleyeceğiz. Bizim reisten tekrar isteğimiz, Malatya Belediyelerini, Malatya’ya bırakın, biz seçelim.” 

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar