SON DAKİKA

"Felaketi fırsata çevirmeye çalışmak en hafif tabiri ile ahlak yoksunluğudur"

A- A+

Malatya Barosu Başkanı Avukat Onur Demez, baronun deprem felaketi kayıplarıyla ilgili hukuki sürecin devam ettirilmesi, hukuki haklarının korunması için vatandaşların yanında olduğunu belirterek, "Deprem sonrasında özellikle sosyal medyada oldukça bilgi kirliliği yaşanmakta olup maalesef bu felaketi fırsata çevirmeye çalışan şahıslarla karşılaşmaktayız. Felaketi fırsata çevirmeye ve vatandaşlarımızın tarifsiz acılarından yararlanmaya çalışmak en hafif tabiri ile ahlak yoksunluğudur!" dedi. 

Demez, 6 Şubat günü yaşanan büyük depremlerde, Malatya Barosu mensupları Avukat Mustafa Aydın, Avukat Işılay Koyun ve Stajer Avukat Ali Mert İnce'nin hayatlarını kaybettiklerini de açıkladı.

Demez, Baro Yönetim Kurulu adına şu açıklamayı yaptı:

"06.02.2023 tarihinde meydana gelen depremler ile ülkemizdeki en büyük faciayı yaşadık ve kayıplarımız ile yaşamaya devam ediyoruz.

Depremin ilk gününden itibaren Malatya Barosu olarak Milletimize ve vatandaşlarımıza destek vermek için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçte de milletimize ve vatandaşlarımıza her türlü desteği vermeye kararlılıkla devam edeceğiz.

Üzülerek dile getirmekteyiz ki deprem nedeniyle Malatya Barosuna kayıtlı üç meslektaşımız Av. Mustafa AYDIN, Av. Işılay KOYUN ve Stj. Av. Ali Mert İNCE’ yi, diğer baro mensubu pek çok meslektaşımızı ve vatandaşlarımızı kaybettik. Ayrıca pek çok meslektaş ve vatandaşımız bu faciada yaralanmıştır ve tedavi süreçleri devam etmektedir.

Ülkemizde meydana gelen bu facia sebebi ile meslektaş ve vatandaşlarımızı kaybetmenin derin ve tarifsiz acısını yaşamaktayız. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Kaybettiğimiz canlarımızın isimleri ve anısı sonsuza kadar zihinlerimizde yaşayacaktır.

Bu acıyı sizlerle paylaştığımızı yineleyerek, hukuki sürecin devam ettirilmesi, deprem kaynaklı yıkım ve hasarlara ilişkin delillerin toplanması ve vatandaşlarımızın hukuki haklarının korunabilmesi için Malatya Barosu olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz.  

Yaşanan deprem faciası kaynaklı hukuki süreçler devam etmekte olup, hukuki sürece ilişkin vatandaşlarımızın Malatya Barosuna kayıtlı avukatlarımız aracılığı ile sorunların çözümü noktasında görüşebileceklerini, bu konuda gerekli hukuki adımları atabileceklerini, hukuki sürecin açılan bir kısım mahkemeler ile devam ettirildiğini bildiririz.

Bu sebeple deprem bölgesinde vatandaşlarımızla iletişime geçerek doğrudan veya aracı-takipçiler vasıtasıyla vekaletname talep edenlere lütfen itibar etmeyiniz.

Deprem sonrasında özellikle sosyal medyada oldukça bilgi kirliliği yaşanmakta olup maalesef bu felaketi fırsata çevirmeye çalışan şahıslarla karşılaşmaktayız.

Felaketi fırsata çevirmeye ve vatandaşlarımızın tarifsiz acılarından yararlanmaya çalışmak en hafif tabiri ile ahlak yoksunluğudur!

Deprem felaketi nedeniyle ailelerini, sevdiklerini kaybeden vatandaşlarımızdan isteğimiz, tanıdıkları, bildikleri avukatlara başvurmaları ve tarifsiz acılarının etkisiyle, bu şahıslara itibar etmemeleridir.

Tüm bu açıklamalar ışığında; Deprem faciasını yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, Malatya Barosu olarak yanınızda olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi Kamuoyuna bildiriyoruz."    

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar