SON DAKİKA

Fendoğlu, “Yeni Malatyaspor yönetimi ibra edilmesin, ihanet olur”

Fendoğlu, “Yeni Malatyaspor yönetimi ibra edilmesin, ihanet olur”
A- A+

Fendoğlu, “Yeni Malatyaspor yönetimi ibra edilmesin, ihanet olur”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, Yeni Malatyaspor’un mali kongresi öncesinde kulübün delegelerine  çağrıda bulunarak;  “Kongreye gidip ibra edecek delege varsa Malatya’ya, Malatyaspor’a ve Malatyalılara ihanet etmiş sayarım ben. İbra etmesinler” dedi. Yeni Malatyaspor’un  mevcut yönetimine el altından siyasi hesap yapanların yanlışta olduğuna da işaret eden Fendoğlu, “Malatyaspor üzerinden siyasi hesabı kim yapıyorsa mutlaka ayağına dolanır. Benim Malatyaspor üzerinden hiçbir hesabım olmadı, anlım açık, başım dik. Ben siyasi gelecek için plan yapmam, bu yanlıştır. Malatya’nın üzerinden tepinmesinler.” Dedi.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, ERTV’de Hülya Kaya’nın hazırlayıp sunduğu  “Hülya Kaya İle Güne Bakış” programına katılarak Malatya’nın gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 -“Kendilerine şeffaf değil, bize mi şeffaf olacak?”

 

Fendoğlu, Yeni Malatyaspor ile ilgili gelişmeler hakkında, “İyi günde konuştuk, UEFA’ya gittiğinde konuştuk, sistem yanlış, bu gidişle böyle olacak, böyle böyle olacak. Hepsi kayıtlarda var. Biz Malatyaspor’un düşmanı değiliz. Ben sevdalısıyım. İçinden geldim, genel kaptanlık yaptım, yöneticilik yaptım, futbol oynadım. Ya, bir zahmet, bir insan utanmaz mı? ‘Sayın milletvekilim bunu böylemi görüyorsun’ zahmetinde bulunmayacak kadar zaten kendilerine şeffaf değil, bize mi şeffaf olacak. Ben beklemiyorum zaten öyle bir şeyi. Geldi, geçti, takımı düşürdü. Malatyalılık refleksiyle göle mayada çaldım. Olur mu diye Sayın Cumhurbaşkanımızın elini rahatlatmak adına ‘Süper Ligden düşmeler kaldırılsın’ diye, özellikle de Trabzonlulardan büyük tepki almama rağmen.  Çünkü kaldırılırsa şampiyonlukta gidiyor, öyle bir niyetim yok Trabznospor’u tebrik ediyorum, iyi futbol oynayarak şampiyon oldular. Ben Malatyaspor acısından baktım, 13 tane hakemin geriye çekilmesi, uzaklaştırılması, Federasyon Başkanının istifa etmesi, MHK’nın istifa etmesi, hakemleri yetiştiren hocanı gitmesi, o süreç içerisinde, bizim maçlarda kızdığımız, yanlı taraflı maç yöneten hakemlerin biran da gittiğini, 1 ay sonra geri geldiğini gördük. Şimdi insan kamu vicdanında ve gönlünde, bunların yönettiği tüm maçların sıkıntılı olduğu, benim gönlümdeki bu. Ben bunu seslendirdim. Dedim ki, ‘Böyle bir olay yaşanmış ligde, tüm liglerde ligde düşme kaldırılsın’ diye bir talebimiz oldu.” dedi.

-“Kongreye gidip ibra edecek delege varsa Malatya’ya, Malatyaspor’a ve Malatyalılara ihanet etmiş sayarım”

 Yönetimin ibra edilmemesi çağrısında bulunan Fendoğlu şöyle konuştu, “Yeni Malatyaspor yönetimin ibra edilmemesi lazım. 24 Nisan’da kongre kararı aldı, ‘aday değilim, bıraktım’ dedi. Bir istifa yazısı görmedim. Kongre iptal edildi ve mali kongre kararı aldılar. ‘Kendilerini ibra etme’ kararı aldılar. Orda da bir madde koymuş, ‘Başkanın tensip buyuracağı bir şahıs kulüp adına veya başkan adına konuşur.’ diye. Muhtemelen mali kongreye gelmeyecek, kendini temize çıkartacak. Ben eğer o gün Malatya’da olursam, elimi kaldırırım, ‘ibra etmiyorum’ derim. Ben buradan da söylüyorum, ‘ibra etmiyorum’, helal da etmiyorum, hakkım da haram olsun, Malatyalının hakkını yiyende sürüm sürüm sürünsün. Net. Delegeler tarih yazar. Buradan sesleniyorum; kongreye gidip ibra edecek delege varsa Malatya’ya, Malatyaspor’a ve Malatyalılara ihanet etmiş sayarım ben. İbra etmesinler. Tüm Malatyalılar, o kongre günü o salonda olsun, izlemeye gitsinler. Yönetimin ibra olmaması lazım. Eskiden vergisini vermeyenler kara liste olarak asılıyordu. Yönetimi ibra eden olursa onları kara listeye alırız. İbra olur, tekrar yönetime seçilirse yapacak bir şey yok. Bu konuda tek başıma olduğuma inanıyorum.  Malatyaspor üzerinden siyasi hesabı kim yapıyorsa mutlaka ayağına dolanır. Benim Malatyaspor üzerinden hiçbir hesabım olmadı, anlım açık, başım dik. Ben siyasi gelecek için plan yapmam, bu yanlıştır. Malatya’nın üzerinden tepinmesinler.”

-“O eski avizemizi de değerlendirelim diye, Söğütlü Cami’deki o eski halılara dönmesin diye.”

 Fendoğlu Yeni Camii’nin avlusuna yapılan ve görüntü kirliliğine neden olan abdets alma duvarı ile ilgili olarak ise şunları söyledi, “Yeni Camii’deki düzenleme ilgili böyle bir absürt karar olamaz. Şimdi bir makam karar alıyor, alına o karar kendi içinde mutlaka imamına söylemiştir, müftüsüne de söylenmiştir, birde bu şehrin şehr-i emini var, Kent Konseyi var, valisi var, bulunduğu mıntıkanın belediye başkanı var. İnsan bir notla, ‘Böyle böyle bir proje var, projeyi uygulayacağız, düşünceniz nedir?’ diye sorma gereği bile duymadan verilmiş olan bir ihalenin hayata geçirilmesi için alelacele yapılan bir proje. Biz bu projeye tamamen karşıyız. Onu ifade etik. Rahmetli babam ve amcam ‘İbrahim Fendoğlu ve Hamido) ön tarafta abdest alınan suyun getirilmesi için gecesini gündüzüne kattılar. Şimdi sen o suyu keseceksin, muslukları tıpalayacaksın, karşıya duvar gibi ucube bir şey dikeceksin, ondan sonrada ‘Yeni Cami yenilendi’ diyeceksin. Güzel, yenilendi. İçerisi gerçekten güzel oldu, içerdeki dizaynlar, çizimler, hattatlar dört dörtlük oldu. Yalnız o eski avizeyi sordum şifai olarak, ‘nereye gitti’ diye. Eski bir avizemiz vardı.  O eski avizemizi de değerlendirelim diye, Söğütlü Cami’deki o eski halılara dönmesin diye. Yeni Camii’nin önündeki o duvarı yıkacaklar. Öyle bir abdest alma yeri olamaz. Camiin silüetini bozmak hiç birisinin haddi değil. Sayın Cumhurbaşkanın talimatı var, İstanbul’da gökdelenlerin katlarını tıraşlattı, camilerin silüetini açmak için.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar