SON DAKİKA

Festivalin onur ödülleri ve finale kalan filmler açıklandı

Festivalin onur ödülleri ve finale kalan filmler açıklandı
A- A+

10- 14 Aralık günleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin (MUFF) “Yaşam Boyu Onur Ödülü”  Selma Güneri ve Turgay Tanülkü’ye verilecek.  Ulusal Uzun Metraj, Ulusal Kısa Metraj ve Ulusal Belgesel Finalist Filmleri de belli oldu.

Yönetimi ve organizasyonu Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan 10. Malatya Uluslararası Film Festivali 10-14 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak.

 

-6 ödül verilecek, Onur Ödülü Selma Güneri ve Turgay Tanülkü’ye…

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Malatya Valiliği’nin de destek verdiği 10. Malatya Uluslararası Film Festivalinde verilecek olan özel ödüllerin takdil edileceği sinema emektarlarının isimleri şu şekilde açıklandı:

 

- 10. Malatya Uluslararası Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülü; Türk Sinemasında 50. yılını deviren, ‘’Yeşilçam bizim için büyük bir okuldu.” diyerek, müzik dolu bir evden şarkılar söyleyip, bu günlere gelen büyük sanatçı Selma Güneri’ye takdim edilecektir.

- 10. Malatya Uluslararası Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülü; Meslek hayatı boyunca oynadığı, canlandırdığı ve seslendirdiği karakterlerle gönüllere taht kuran büyük usta Turgay Tanülkü’ye takdim edilecektir.

- 10. Malatya Uluslararası Film Festivali, Sinemanın Olmazsa Olmazları Ödülü, Oyuncu Emine Gülsüm Göznümer’ e takdim edilecektir.

- 10. Malatya Uluslararası Film Festivali, Sinema Emek Ödülü, Sanat Yönetmeni Sırma Bradley’e takdim edilecektir.

- 10. Malatya Uluslararası Film Festivali, Sinema Emek Ödülü, Işık Şefi Metin Devrim’e takdim edilecektir.

- 10. Malatya Uluslararası Film Festivali, Türk Sinemasına Katkı Ödülü, yapımcı ve dağıtımcı Şükrü Avşar’a takdim edilecektir.”

 

-Finalist filmler açıklandı

10.Malatya Uluslararası Film Festivalinde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Belgesel Film Yarışması ve Ulusal Kısa Metraj Film Yarışmasında finale kalan 10’ar filmin isimleri de açıklandı.

 

-10. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Finalist filmlerinin şunlar olduğu açıklandı; Ali’nin Tabiatı, Bembeyaz, Bir Düş Gördüm, Çatlak, İçimdeki Kahraman, İki Şafak Arasında, Koridor,

Kumbara, Lacivert Gece ve Sardunya

 

-10. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Kısa Metraj Finalist Filmleri ise; Anne, Aynı Gecenin Laciverti, Bir Nehir Kıyısında, Biz Susunca ve Brigitte Bardot, Headshot, Kaya, Konuşma, Meryem ve Şin  adlı filmler olarak açıklandı.

 

-10. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Belgesel Finalist Filmleri de şunlar;  Acı ve Tatlı, Bir Ömür Anadolu, Bizim İçin, Buzkıran, Evvel Zaman İçinde Kalbur Aramak, Gonca Yörüğün Tohumları, Heyamola, Kirve “Avşarlar”, Yusuf ve Yüzyıldır Açılmamış Mektuplar.

 

[caption id="attachment_2134" align="alignnone" width="674"] 10- 14 Aralık günleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin (MUFF) “Yaşam Boyu Onur Ödülü”  Selma Güneri ve Turgay Tanülkü’ye verilecek.[/caption]

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar