SON DAKİKA

Gölet bitti, sulama şebekesi tamamlanamadı

Gölet bitti, sulama şebekesi tamamlanamadı
A- A+

Gölet bitti, sulama şebekesi tamamlanamadı

Hekimhan İlçesinde yapımı tamamlanan Budaklı Göleti’nin sulama şebekesi inşaatı verilen sürede tamamlanmadı. DSİ, sulama şebekesine ilişkin  projesinin 2021 yılında tamamlanacağını açıklamıştı.

 

Hekimhan ilçesinde 15 Ocak 2015 tarihinde ihale edilen ve sözleşme bedeli o tarihte 7 milyon 551 bin TL. olan Budaklı Göleti’nin tamamlanmasına rağmen, 2021 yılında tamamlanması kamuoyuna duyurulan sulama kanallarının inşaatı ise henüz bitirilmedi.

 

DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından 26 Aralık 2020 tarihinde yapılana açıklama da, Budaklı Göleti Sulaması inşaatı ihalesinin 3 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı belirtilerek, “Yapımı tamamlanan Malatya Hekimhan Budaklı Göleti, kil çekirdekli homojen dolgu tipinde, temelden 46 metre yüksekliğinde inşa edilmiş olup, gölette depolanacak 1 milyon 380 bin metreküp su ile 2.250 dekar tarıma elverişli arazinin cazibeli borulu sulama şebekesi ile sulanması sağlanacaktır. Malatya Hekimhan Budaklı Göleti Sulaması İnşaatı ihalesi 03.02.2021 tarihinde DSİ 9. Bölge Müdürlüğümüzde yapılacaktır. Söz konusu sulama şebekesi 2021 yılında tamamlanarak 2022 yılı sulama sezonunda sulamaya açılması hedeflenmektedir. Bu projenin hayata geçirilmesi noktasındaki katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Malatya Milletvekillerimize ve DSİ Genel Müdürümüze teşekkür ederiz. Hayırlı olsun.” deniliyor.

 

DSİ Bölge Müdürlüğünden 2 Mart 2021 tarihinde yapılan açıklama da ise yüklenici firma ile sözleme imzalandığı belirtilerek, “Malatya Hekimhan Budaklı Göleti Sulaması İnşaatı işine ait sözleşme, 02.03.2021 tarihinde DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile yüklenici E. A.  A. Ş. arasında imzalandı. Yapımı tamamlanarak su tutma işlemi gerçekleştirilen temelden 46 metre yüksekliğinde ve kil çekirdekli homojen dolgu tipinde inşa edilen Malatya Hekimhan Budaklı Göletinde depolanacak 1 milyon 380 bin m³ su ile Malatya Hekimhan Budaklı Göleti Sulaması işine ait sözleşme kapsamında; 2.250 dekar tarıma elverişli arazinin cazibeli borulu sulama şebekesi ile sulanması sağlanacaktır.” İfadelerine yer veriliyor.

 

Budaklı Göleti Sulaması İnşaatının şu anda yüzde 15’ler sevilesinde olduğu ve DSİ’nin açıkladığı takvime göre zamanında tamamlanmadı.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

 

Hekimhan İlçesinde yapımı tamamlanan Budaklı Göleti’nin sulama şebekesi inşaatı verilen sürede tamamlanmadı. DSİ, sulama şebekesine ilişkin  projesinin 2021 yılında tamamlanacağını açıklamıştı. Hekimhan İlçesinde yapımı tamamlanan Budaklı Göleti’nin sulama şebekesi inşaatı verilen sürede tamamlanmadı. DSİ, sulama şebekesine ilişkin  projesinin 2021 yılında tamamlanacağını açıklamıştı. Hekimhan İlçesinde yapımı tamamlanan Budaklı Göleti’nin sulama şebekesi inşaatı verilen sürede tamamlanmadı. DSİ, sulama şebekesine ilişkin  projesinin 2021 yılında tamamlanacağını açıklamıştı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar