SON DAKİKA

Güder Yeniden Aday... "Battalgazi'de Her Mahallede Kentsel Dönüşüm Yapacağız"

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder yeniden aday olduğunu açıkladı ve önümüzdeki dönemde en önemli projesinin Kentsel Dönüşüm olduğunu belirtti.

Güder Yeniden Aday...
A- A+

YENİDEN ADAY OLDUĞUNU DUYURDU… Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Oda Başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda da, “Şuan bizler seçimlerde doğal adayız. Nasip olursa 2024 ve 2029 tarihleri arasında eğer yeniden başkan seçilirsem tek hedefim Kentsel Dönüşüm. Her mahallede kentsel dönüşüm yapacağız. Önümüzdeki günlerde 400 sosyal konutun temelini atacağız.” dedi. 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya’da görev yapan Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve Oda Başkanlarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

 
Hasırcılar Kırkgöz Sahil Parkında düzenlenen programda STK başkanları ve  Mesleki Oda Başkanları Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in ilçeye kazandırdığı yatırımların öneminden bahsetti. 

Zeynal Abidin Türbesi Kültür Vakfı Başkanı Ergün Tuluk “Organizasyondan dolayı Başkanımıza teşekkür ederim. Vakıf olarak A’dan Z’ye kadar her zaman yanımızda ve bir güç olarak hissediyoruz. Yaptığı yatırımlar için de teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. 

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce de “Göreve geldikten bugüne kadar sivil toplum ile istişare içinde olan, gece gündüz telefonlarımıza cevap veren, her zaman sorunlarımızla ilgilenen başkanımıza teşekkür ediyorum. Sahil Parkıyla Malatya’ya denizi getirmiş Başkanımız. Birkaç yıl önce buralar güvenliksiz, problemli bir yerdi. Şimdi ise pırıl pırıl, nezih bir alan haline gelmiş. Başkanımızın ilçeye yaptığı birçok proje var. Hepsi önemli. Başkanımıza bu hizmetleri için teşekkür ederim.” ifadelerini kullanırken, 

Tüketici Hakları Derneği Malatya Şube Başkanı Zuhal Dişer ise “Malatya’mız için örnek projeler gerçekleştirmişsiniz. Doğusuyla batısını dengelemek adına çok güzel projeler yapılmış. Daha güzel işler yapılacağına da inanıyorum.” şeklinde konuştu. 


-"Sorunları Hep Beraber Aşacağız”
 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bizim esas görevimiz yaptığımız işlerle iz bırakmak. Bu zorlu süreç içerisinde bölgemizi geliştirecek işler başardık. Derme Deresi, Çarşıbaşı, Eski Malatya Meydan, Hasırcılar ve daha onlarca projeyi hizmete sunduk yada çalışmalar devam ediyor. Geldiğimiz süreçte zor zamanlar geçirdik ama iz bırakacak işler başardık. Asrın felaketini yaşadıktan sonra belediyenin asli görevlerini yerine getirirken yaraların sarılması için de kolları sıvadık. Yapılan analizlerde Malatya’da zeminin uygun olmadığı anlaşıldı. Yerinde dönüşümün olması için de görüşmeler yaptık. 25 metreye kadar fore kazıklar çakılması gerekiyor. Sadece 220 dönümlük alana on bin fore kazık çakılması gerekiyor. Ciddi sorunlarla karşılaşıyoruz ama bu sorunları hep beraber aşacağız. Emeksiz ve Sıtmapınarı arasının dönüşümünün devlet eliyle olması gerektiğini de iletiyoruz. Zor ilerliyoruz ama bunu başaracağız. Ticari hayatın eski günlerine dönmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi.


- “Kentsel Dönüşümle İlçemizi Dönüştüreceğiz”


İlçenin kentsel dönüşümle dönüşmesi gerektiğini ifade eden Başkan Güder, “Şehit Fevzi Mahallesi’nde dönüşümü büyük zorluklarla yaptık ve başardık. Malatya’nın yeniden inşasını da yapacağız. Bölgede yapılmayan hizmetler Battalgazi’de yapıldı. Kendi imkanlarımızla büyük işleri başardık. Şuan bizler seçimlerde doğal adayız. Nasip olursa 2024 ve 2029 tarihleri arasında eğer yeniden başkan seçilirsem tek hedefim Kentsel Dönüşüm. Her mahallede kentsel dönüşüm yapacağız. Önümüzdeki günlerde 400 sosyal konutun temelini atacağız. Dönüştürmek istediğimiz yerlerdeki insanlarımızı bu evlere taşıyacağız hazır binaya ve iş birlik yaparak dönüşümü gerçekleştireceğiz. Malatya’mızı en güzel şekilde anılacak bir duruma getireceğiz. Birimizin sorunu hepimizin sorunu. Kimse bize sahiplik etmeyecek. Birbirimize destek olarak, beraberlik içinde sorunlarımızı halledeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

-İlçe Başkanı, “Yolu açık olsun”

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci de “Osman Başkanım teşkilatla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Hep birlikte başarılı bir şekilde başkanlık yapıyor. Yaptığı yatırımları sizler de gördünüz. Başkanımızın başarısının devamını diliyorum. Yolu açık olsun. STK başkanlarımız da bizi yalnız bırakmadı ve görüş, düşüncelerini dile getirdiler. Hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BÜLTEN 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar