SON DAKİKA

Gürkan, çözümün hızlanması için Yerinde Dönüşüm Daire Başkanlığı kuruyor

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, derem sürecindeki sorun ve sıkıntıların kısa sürede çözümü ve zaman kaybının önlenmesi için Yerinde Dönüşüm Daire Başkanlığını kuracaklarını açıklayarak, “Yerinde dönüşüm çalışmaları ile ilgili olarak da Yerinde Dönüşüm Daire Başkanlığı kuruyoruz. Yerinde Dönüşüm Daire Başkanlığı vatandaşların anlaşmazlık durumunda uzlaşmasını sağlayacak.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin ile birlikte  Ankara Esnaf Çarşısı’na yaptığı ziyarette kentteki bazı gelişmelerle ilgili olarak açıklamalarda da bulundu.

Gürkan,  “Yerinde dönüşüm çalışmaları ile ilgili olarak da Yerinde Dönüşüm Daire Başkanlığı kuruyoruz. Yerinde Dönüşüm Daire Başkanlığı vatandaşların anlaşmazlık durumunda uzlaşmasını sağlayacak. İmarla ilgili problemleri çözecek. Hızlı bir şekilde yerinde dönüşümün gerçekleştirilmesini sağlayacağız. Belediye dimdik ayaktadır. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Malatya’dan ayrılan vatandaşlarımızın yeniden dönmeleri için gerek konut anlamında gerek ticaret anlamında gerekse de sosyal ve kültürel anlamda gereği yapılacaktır. Bundan da hiçbir vatandaşımızın kuşkusu olmasın. Zihnimizi bulandırmaya çalışanlara da hiçbir şekilde müsaade etmeyelim. Bu şehre bir çivi dahi çakmayıp uzaktan ahkam kesenlere müsaade etmeyeceğiz. Artık şehrimizi el ele vererek ayağa kaldırmak hepimizin görevidir diyoruz.” İfadelerini kaydetti.

Gürkan şöyle devam etti, “Kimse şunu unutmasın Malatya dünyada ilk devleti kurmuş bir şehirdir. Malatya Anadolu’yu Anayurt yapan şehirdir. Malatya mazisine layık istikbale hiç durmadan hazırlanacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Belediye hizmet ve yatırımlarına bakarsanız tarihin toplam yatırımlarının çok daha üstünde yatırım yapmıştır. Birçok olumsuzluğa rağmen, pandemiye rağmen, depremlere rağmen hiçbir inkıtaya uğramadan bütün hizmetler yapılıyor, yapıldı ve bitmek üzere. Malatya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en güçlü belediyesidir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Güçlü bir şekilde de bu işleri organize ediyoruz. Bu hadiselerden hepimiz etkilendik. Birliğimiz beraberliğimiz daha güçlü olarak ileri hedeflere kenetleneceğiz.” 

Çarşı merkezindeki çalışmalar hakkında da bilgi veren Gürkan, “Bakırcılar çarşındaki 295 iş yerinin yapılması noktasında çıkan suyun drenajı yapıldı, gerekli kazı çalışmaları bitirildi. An itibari ile fore kazıklarının çakılması yapılıyor. Akabinde ilgili plan doğrultusunda çarşının yapımına başlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızda genel anlamda ihalesini yaparak şehir merkezindeki çarşımızı biran evvel faaliyete geçirip şehrin biran evvel harekete geçmesini temin etmeye çalışacağız” dedi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar