SON DAKİKA

Gürkan, “TSO seçimlerinde taraf değilim”

Gürkan, “TSO seçimlerinde taraf değilim”
A- A+

Gürkan, “TSO seçimlerinde taraf değilim, siyasetin girmesi doğru değil”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde taraf olmadığını belirterek, “Malatya’nın Ticaret ve Sanayi erbabı insanlarımız güzel bir insanı seçerler, kararlarını verirler. O karara da herkeste saygı duyar. Seçilmiş adama saygı duyarız” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  ERTV’de yayınlanan ve Hülya Kaya tarafından hazırlanıp sunulan Hülya Kaya ile Güne Bakış Programında  Malatya  gündemine ilişkin sorulara yanıt verdi.

 

TSO seçimleri ile ilgili soruya yanıt veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri tabi bir oda seçimidir. Oda üyeleri kimi seçerse o bizim başkanımızdır. Malatya’nın Ticaret ve Sanayi Odası başkanıdır. Ben inanıyorum insanlar en güzelini seçerler, O’da bu memlekete hizmet eder. Tabi siyasilerin bu işe isminin alet olması doğru bir hadise değildir.. Ben Ankara’dayken bir adayımız afiş asmış. Konu bana daha sonra geldi. İlgili arkadaşımız da beni aradı. Bende ilgili arkadaşları aradım, ‘Bilbaoları niye böyle şey yapıyorsunuz? ‘Kanunsuz bir as var.’ Buna bir özeleştiri yapacak olursak bizim arkadaşlarımızda ona izinlerini aldırtıp, hoşgörü ile yapılır. Yani bir el arabası bir portakal satarken el arabasının portakalını imha etme şeklinde değil de, onu oradan kaldırma veyahut onun meşru yasal hüviyete büründürme şeklinde olursa daha hoş olur.’ dedim. Yani biz burada şunu söyleyelim kaldı ki belediye başkanı temsil ettiği makam itibariyle bu konularda tarafsızdır. Yani belki şahıs olarak gönlünden biri geçebilir. Ama başkanlık olarak bu işin tarafı olmaz. Bu işlere azami titizliği gösterdim, böyle bir düşünceye giremeyiz. Bu bir kültür meselesidir. Belki bizim bu sözümüzü acaba duygusu ile kafasında soru işareti olan acaba duygusu ile değerlendiren insanlarda olabilir. Ama bizim kültürümüz aile terbiyemiz, devlet adabımız bunu bu şekilde olmasını gerektirir.” İfadelerini kaydetti.

Gürkan şöyle devam etti, “Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnanıyorum ki Malatya’nın Ticaret ve Sanayi erbabı insanlarımız güzel bir insanı seçerler, kararlarını verirler. O karara da herkeste saygı duyar. Seçilmiş adama saygı duyarız. Tabi o arkadaşlarımızda birbirine söylerken, hizmet yarışı içerisinde hizmetlerini anlatmaları birbirlerini karalama boyutuna girmeleri de doğru değildir. Bu karalamaya siyasetin alet edilmesi doğru değildir. Dolayısıyla bütün siyasi görüşlerin bunun dışında olması lazım. Bunu bir yarış hüviyetine getirip birini alt, birini üst şeklinde getirmek bu yaklaşımın doğru olmadığı kanaatindeyim. Malatya bu konuda ferasetlidir. Adaylarımız da bu feraseti göstereceklerine inanıyorum.”

 

Bu arada, Gürkan, EXPO 2025 Fuarının Malatya’da yapılması için girişimlerde bulunduklarını belirterek, “EXPO 2028 Fuarının  Malatya’da yapılması kesin. Biz 2025 EXPO Fuarının yapılması için gayret gösteriyoruz. Çalışmalar yapılıyor. İnşallah bu ayın sonuna protokolü de imzalanacak.” dedi.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

 

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar