SON DAKİKA

İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi 16 Ekim'de eğitime başlıyor

6 Şubat depremlerinin ardından eğitimin önce kesintiye uğradığı, sonra uzaktan yapılmaya başladığı İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi, 2023-2024 Akademik Yılını 16 Ekim 2023 tarihinde başlatıyorlar. Üniversitelerin deprem sonrası öğrencileriyle buluşma hazırlıkları ise devam ediyor.

İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi 16 Ekim'de eğitime başlıyor
A- A+

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yerleştirme Sonuçlarının açıklanması ile birlikte Malatya’nın 2 üniversitesi olan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, birer mesaj yayımlayarak yeni öğrencilerini tebrik ettiler.

-Her iki üniversite de aynı tarihte akademik yıla başlıyor 

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay  “2023-2024 Akademik Yılı için her türlü hazırlığımızı yapıyor, bütün tedbirlerimizi alıyoruz” dediği mesajında İnönü Üniversitesi’nde  akademik takvimin 16 Ekim 2023 tarihinde başlayacağını açıkladı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli de mesajında, “Üniversitemiz kontenjanlarını % 96,6 oranında doldurarak bizi tercih eden siz değerli öğrencilerin bugünden itibaren yanında olacağız. . 2023-2024 Akademik Yılı 16 Ekim 2023 tarihinde başlayacaktır. Sizleri aramızda görmeye hazırlandığımız günler yaklaşırken büyük bir heyecan ve özveri ile tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz” açıklamasını yaptı. 

- İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın mesajı 

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay yerleştirme sonuçlarını açıklanmasını ardından yayınladığı mesaj da İnönü Üniversitesi’ni tercih eden öğrencileri tebrik ederek, akademik yılın 16 Ekim 2023 tarihinde başlayacağını duyurdu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay mesajında şu ifadeleri kaydetti, “Sevgili Öğrenciler, YKS tercih sonuçları açıklandı. Sizler de üniversitemizin seçkin birer öğrencisi olarak büyük ailemize katıldınız. Sizleri ve değerli ailelerinizi kutluyorum, aramıza hoş geldiniz. Sizleri de aramızda görmenin, bilim yolunda bize güç katacak olmanızın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversite yaşamınızın bundan sonraki her aşamasında yanınızda olacak, sizlere destek olacağız. 48 yıllık köklü ve güçlü bir geleneğin temsilcisi olan İnönü Üniversitesi, 40 ülkeden 1024'ü uluslararası olmak üzere 38 bine yakın öğrencisi, nitelikli akademik ve idari personeli ile ülkemizin ve dünyanın en saygın yükseköğretim kurumları arasında yer almaktadır. 16 Ekim 2023 tarihinde başlayacak olan 2023-2024 Akademik Yılı için her türlü hazırlığımızı yapıyor, bütün tedbirlerimizi alıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının sizler, üniversitemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle yolunuz açık, başarılarınız daim olsun.” 

- Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli’nin mesajı 

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, yerleştirme sonuçları ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi kontenjanlarının yüzde 96.6 oranında tercih edildiğini açıklayarak, yen öğrencilerini tebrik etti.

Rektör Prof. Dr. Recep Bentli’nin  yayınladığı mesaj şu şekilde, “Büyük fedakârlıklarla girmiş olduğunuz sınav sonrası Üniversitemizi tercih ederek Malatya Turgut Özal Üniversitesi ailesinin birer üyesi oldunuz. Aramıza hoş geldiniz. Sizleri ve değerli ailelerinizi en içten dileklerimle kutluyorum. Ülkemizin ve sizlerin hedeflerine ulaşması yolunda üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle hareket edeceğiz. Üniversitemiz kontenjanlarını % 96,6 oranında doldurarak bizi tercih eden siz değerli öğrencilerin bugünden itibaren yanında olacağız. Geleceğinizi inşa sürecinde vizyoner bakış açımızla sizlere rehberlik edeceğiz. Henüz yeni bir üniversite olmamıza rağmen güçlü akademik kadro, modern altyapı ve yerleşkelerimiz ile büyük bir heyecan içinde sizleri bekliyoruz. 2023-2024 Akademik Yılı 16 Ekim 2023 tarihinde başlayacaktır. Sizleri aramızda görmeye hazırlandığımız günler yaklaşırken büyük bir heyecan ve özveri ile tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılınızın hepimize hayırlar getirmesini diliyorum. Malatya Turgut Özal Üniversitesi YKS tercih sonuçlarının tüm öğrencilere başarılı bir öğrencilik dönemi ve parlak bir gelecek getirmesini dilerim.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar