SON DAKİKA

İnönü'ye Kurumsal Akreditasyon Belgesi

İnönü'ye Kurumsal Akreditasyon Belgesi
A- A+

İnönü'ye Kurumsal Akreditasyon Belgesi

İnönü Üniversitesinin, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından “Kurumsal Akreditasyon Belgesi” almaya hak kazanması sebebiyle Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde Kurumsal Akreditasyon Belge Takdim Töreni gerçekleştirildi.

Törene, Vali Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ömer Mete, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin KAR, Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul, bazı üniversitelerin rektörleri ve akademisyenler katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından söz alan Vali Şahin, yaptığı konuşmada; Üniversitelerimizin böyle bir süreçten geçirilip akreditasyon belgelerini almalarını Türkiye'deki bilimsel eğitim açısından çok değerli bulduğunu belirten Vali Şahin, “Türkiye'deki üniversitelerin bilimsel anlamda başarılı olabilmeleri için yabancı dil eğitimini çok iyi vermemiz lazım. İyi bir yabancı dil bu işin olmazsa olmazıdır. Özellikle İngilizce bilimselliğin lingua franca’sı dolayısıyla o lingua franca’ya hakim olmazsanız kendi bilimsel sürecinizi kimseye anlatamazsınız. Çünkü kendi dilimizde yapacağımız bilim bir yere kadar gidiyor. Bu açıdan İngilizce eğitiminin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum.” dedi

“13 Üniversitenin bir araya gelmesiyle oluşturulan Anadolu Üniversiteler Birliği belli bir tecrübe paylaşımı yapıyor ve bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Anadolu'da serpilen üniversitelerimiz Anadolu şehirlerinin kültürüne, ilmine, irfanına, medeniyet vasfına çok katkı sağladılar. Üniversitelerin bu anlamda katkılarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Üniversitelerimizin sayılarının ve kalitesinin artması, akreditasyon belge takdim töreninin ve çok kıymetli Anadolu Üniversiteler Birliği hocalarımızla yapılacak olan tecrübe birliğinin de hayırlara vesile olması dileklerimle, hepinize saygılar sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Program Anadolu Üniversiteler Birliği kurumsal akreditasyon süreci tecrübe paylaşım toplantısı ile devam etti.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.