SON DAKİKA

"İnşallah bizlere iş düşmez, bize iş düşerse içiniz rahat olsun”

A- A+

"İnşallah bizlere iş düşmez, bize iş düşerse içiniz rahat olsun”

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğinde İtfaiye Haftası dolayısı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirildi. Düzenlenen ziyarette İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu, Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, itfaiye teşkilatına canımızı ve malımızı emanet ettiğimizi belirterek, acil bir durumda her koşulda her bölgeye çok süratli bir şekilde ulaştıklarını söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın bölgeye hitap edecek bir güce sahip olduğunu vurgulayan Altuntaş, “ Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a itfaiye dairesine vermiş olduğu önemden dolayı çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Başta İtfaiye Dairesi Başkanımız olmak üzere tüm itfaiye erlerinin haftasını kutluyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ Millete hizmet yolunda can siparane koşturan çalışma arkadaşlarımız var. Görevimiz sadece yangın söndürmek değil, doğal afetlerde, mahsur kalmalarda, boğulma vakalarında her an her canlının yardımına koşuyoruz” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesinin çok güçlü bir teşkilatlanmasının olduğunu vurgulayan Katipoğlu, “ İnşallah bizlere iş düşmez, bize iş düşerse içiniz rahat olsun” dedi.

İtfaiye erleri daha sonra engelli çocuklar ve ailelerini itfaiye araçlarını tanıtarak, yangın söndürme esnasında yapmış oldukları çalışmaları uygulamalı olarak gösterdiler.

İtfaiyecilerden Vali Şahin’e Ziyaret

25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası münasebetiyle Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu ve itfaiye erleri Vali Şahin’i makamında ziyaret etti.

Vali Şahin, zor şartlarda, büyük fedakârlıklarla, çok önemli bir vazife ifa eden İtfaiyecilerin, “İtfaiye Haftasını” kutlayarak, görevlerinde başarılar diledi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar