SON DAKİKA

Kahtalı’nın 6 ay içindeki 2 şeker açıklaması!

Kahtalı’nın 6 ay içindeki 2 şeker açıklaması!
A- A+

Kahtalı’nın 6 ay içindeki 2 şeker açıklaması!

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’nın 22 Şubat 2022 tarihli ve 3 Eylül 2022 tarihli açıklamaları yanyana getirildiğinde dikkat çekiyor.

Kahtalı, 22 Şubat 2022 tarihli açıklamasında, “Bir Damla A.Ş. sadece Türk Şeker A.Ş. Dağıtım firmasının 81 ildeki bayisinden biridir.” derken, aynı Kahtalı 3 Eylül 2022 tarihli açıklamasında ise “Bu fabrikadan 1 torba dahi şeker ne şahsım ne de hissedarı olduğum şirket satın almamıştır.” dedi.

 

-“ORTAĞI OLDUĞUM ŞİRKET FABRİKANIN BAYİSİ”

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’nın 22 Şubat 2022 ‘de yaptığı açıklama şu şekildi: “Bize 5 kilogramlık paketler halinde gelen şekerin firmanın belirlediği kar oranıyla dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bir Damla A.Ş. sadece Türk Şeker A.Ş. Dağıtım firmasının 81 ildeki bayisinden biridir. Yaklaşık 1 yıldır bayiliğini yapmaktayız. Türk Şeker AŞ. dağıtım firması sadece şeker satışı değil, salça, makarna ve hububat gibi paketli ürünlerin de satışını gerçekleştirmektedir.” Dedi.

-“BU FABRİKADAN 1 TORBA DAHİ ŞEKER NE ŞAHSIM NE DE HİSSEDARI OLDUĞUM ŞİRKET SATIN ALMAMIŞTIR”

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’nın 3 Eylül 2022 tarihli açıklaması şu şekilde:

Bu yıl Malatya'mızda şekerle ilgili birçok spekülasyonlar çıktı. Bu fabrikadan 1 torba dahi şeker ne şahsım ne de hissedarı olduğum şirket satın almamıştır. Bununla birlikte bazı sivil toplum kuruluşları ve onlarla beraber bu işi siyasi ranta çevirmeye çalışanlar da burada spekülasyon yaparak hem şahsım üzerinden hem partime zarar vermeye çalıştılar. Bunlara çanak tutanlar da oldu. Şeker fabrikası çok kıymetli bir tesisimiz Türkiye için önemli o yüzden Malatya'mızdaki şeker fabrikamızı siyasi emellerinize, bunu kendinize çıkar elde etmek için kullanmanıza gerek yok.”

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar