SON DAKİKA

Kandırmamalıyız, Aldatmamalıyız, Hileli Ürün Yapmamalıyız

Kandırmamalıyız, Aldatmamalıyız, Hileli Ürün Yapmamalıyız
A- A+

İnönü Üniversitesi Kariyer Merkezi ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) işbirliğinde hazırlanan “İş Hayatına Hazırlık Akademisi” başladı.

Programa İİBF Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel,  Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Akdemir, Kariyer Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Zekeriyya Akdağ ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Kariyer Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Zekeriyya Akdağ, programın hazırlanmasında emekleri olan İİBF Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel’e teşekkür etti. “İş Hayatına Hazırlık Akademisi” hakkında bilgi veren Akdağ, şunları söyledi:

“İş Hayatına Hazırlık Akademisi’nin ilk bölümünde öğrencilerin iş ararken ve iş hayatına başlarken karşılaşacakları temel sorunlara ve bu temel sorunlarla nasıl baş edebileceklerine dair teorik dersler olacaktır. İkinci bölümde şehrimizin önemli iş insanları iş hayatlarına dair deneyimlerini paylaşacaklardır. Bu tecrübe paylaşımlarının öğrencilerimiz için ufuk açıcı olacağını bekliyoruz.”

Daha sonra programın konuğu olan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Akdemir katılımcılara “Girişimcilik” konulu bilgiler aktardı. Katılımcılara girişimcilik konusunda önerilerde bulunan Akdemir “Girişimciler kâr elde etmeyi amaçlarlar. Kapitalist zihniyet kâr peşinde koşmayı öğütler. Kârı her şeyin üstünde tutar. Ancak kâr birincil öncelik olmamalı. Girişimci temelde bir ihtiyacı karşılamalıdır. Bazen girişimciler ihtiyaç olmayan bir şeyi ihtiyaçmış gibi sunarlar. Ama biz gerçek bir ihtiyaca cevap vermeliyiz. Kandırmamalıyız. Aldatmamalıyız.  Hileli ürün yapmamalıyız. Helal yollardan kazanmaya çabalamalıyız.” dedi.

Risk almadan girişimci olunamayacağını ifade eden Akdemir, girişimci olabilmek için teknoloji ve yeniliğe açık olunması gerektiğini belirtti.

Program sonunda Prof. Dr. Bünyamin Akdemir,   katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Etkili iletişim, CV hazırlama, rapor hazırlama, sunum teknikleri, tecrübe paylaşımı, mülakat sunumu gibi konularda 1 hafta aralıklarla 14 Mayıs’a kadar sürmesi planlanan programda birçok akademisyen ve iş dünyasının başarılı isimleri konuk edilecek. Program sonunda ise katılımcılara katılım belgesi verilecek.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar