SON DAKİKA

“Kralı krala takdim ediyorum”

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Malatya Uluslararası Film Festivalinde sinema sanatçısı Kerem Alışık 72. Koğuş adlı kendi filminin gösterimine katıldı.

10.Malatya Uluslararası Film Festivalinde Kerem Alışık ile birlikte 72. Koğuş filminin gösterimine gelen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 10. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin bu yılki temasının Unesco Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne giren "Arslantepe" olarak belirlendiğini söyledi.

 

Gürkan, sanatçı Alışık'a UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesine giren "Arslantepe"nin simgelerinden Kral Tarhunza heykelinin bir kopyasını hediye ederek,  “Bu yıl Arslantepe’yi 10. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin teması olarak belirledik. Tarhunza’da Arslantepe’de çıkan o dönemin kralı. Dolayısıyla biz kralı karala takdim ediyoruz” diye konuştu.

 

Gürkan, sinemanın kişiler ve toplum açısından önemli bir etkileşim aracı olduğunu ifade ederek,  "Bu etkileşim aracını doğru yerde ve doğru zamanda kullanmak çok önemlidir. Biraz sonra izleyeceğiniz filmdeki başroller ve filmin içeriği izleyenleri ruh ve gönül dünyasında bir yerlere götürecek. Senaryoların ve icra edilen sinema filmlerinin topluma bir mesaj vermesini istiyoruz.” dedi.

 

Sinema Sanatçısı Kerem Alışık, “Sinema sonuçta topluma aktarma aracı, toplumsal dertleri, toplumsal sorunları, duyguyu düşünceyi bir şekilde topluma aktaran bir araç.  Sanat toplumdan gelir, topluma gider. Bu anlamda sinema sanatına verilen değeri, sanata verilen değeri göstermek ve hem gençleri yüreklendirmek, hemde sinema sevgisini arttırmak, hemde bu mesleğe, bu sektöre, sanata gönül vermiş insanları bir şekilde motive etmek ve yaptıkları eserleri, performansları, taçlandırmak adına yapılan böyle bir festivalin 10. yılı geride bırakması ülkemizin güzel şehri Malatya’ya çok yakışıyor. İstikrar başarıdır her zaman. Bu istikrarı korumak ve devam ettirmek bence çok önemli. Malatya uluslararası film festivalinin önemli bir işlevi var diye düşünüyorum.” dedi.

 

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar