SON DAKİKA

Malatya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde 11 ayda 350 bin hastaya bakıldı

Malatya  Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde 11 ayda 350 bin hastaya bakıldı
A- A+
Reklam

Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde 11 aylık sürede toplam poliklinikte bakılan hasta sayısının 350 bin 360 olduğu belirtildi.

Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Fuat Demirtaş , “Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 60 ünite ile hizmetlerine devam ederken, Fırat Ağız ve Diş Polikliniğinde 10 ve Eskimalatla Ağız ve Diş Polikliniğinde de 3 ünite bulunuyor. Yakın zaman da Emeksiz Caddesi üzerinde yeni yapılan sağlık tesisinde 10 ve Göztepe’de bulunan Halk Sağlığı Laboratuvarında da 10 ünite açılması ile ilgili olarak Sağlık İl Müdürlüğümüz girişimlerde bulunuyor.” dedi.

Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Fuat Demirtaş, yılın 11 aylık süresinde toplam poliklinikte muayene edilen hasta sayılarının 350 bin 360 olduğu belirtti. Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden açılan randevu sayısının 11 ayda 231 bin 81, gelen randevulu diş hastası sayısının 148 bin 621 olduğunu belirten Dt. Fuat Demirtaş, 11 aylık sürede merkezi sistem üzerinden randevu alan, ancak hastaneye gelmeyen diş hastası sayısının 53 bin 971 olduğunu kaydetti.

Kanal tedavisi istatistiklerini de aktaran Başhekim Dt. Fuat Demirtaş, kanal tedavisi yapılan hasta sayısının 18 bin 327, kanal tedavisi yapılan diş sayısının 25 bin 198 ve yıl içinde kanal tedavisi yapan hekim sayısının ise 90 olduğunu ifade etti.

Başhekim Dt. Fuat Demirtaş, 11 aylık sürede hastanede gerçekleştirilen implant sayısının 914, dolgu yapılan diş sayısının ise 110 bin 678, sabit protez sayısının 27 bin 639, hareketli protez sayısının da 7 bin 498 olduğunu belirtti. 

Malatya Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde toplam diş hekimi sayısının 87 olduğunu, fakat görevlendirmelerden dolayı aktif görev yapan diş hekimi sayısının 73  olduğunu belirten Dt. Fuat Demirtaş, hastanede Protetik 3, Endodonti 1 ve Periodontoloji 1 olmak üzere toplam uzman diş hekimi sayısının ise 5 olduğunu, özellikli tedavilerin uzman hekimlere yönlendirildiğini kaydetti.

 

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar