SON DAKİKA

Malatya Kudüs Kardeşlik Platformu, “Kürecik Üssü kapatılsın”

Malatya Kudüs Kardeşlik Platformu, “Kürecik Üssü kapatılsın”
A- A+

Malatya Kudüs Kardeşlik Platformu, “, Siyonist işgal rejimine bilgi akışı ve istihbarat sağlayan Kürecik radar üssünün kapatılması veyahut Gazze'ye yapılan soykırım ve saldırılar durana kadar faaliyetlerinin durdurulması için oturma eylemi gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı. Oturma eylemi Kürecik Mahallesinde yapılacak. 

Malatya Kudüs Kardeşlik Platformu tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde; 

“Siyonist işgal rejimi 75 yıldır işgal etmiş olduğu Filistin topraklarında her geçen gün işgali genişletmektedir. Siyonist çeteler, Filistinli kardeşlerimizi alıkoyma, kaçırma, rehin alma, şehit etme, mal, mülk ve arazilerini gasp etmeye devam etmektedir. Bunun neticesinden milyonlarca Filistinli kardeşlerimiz yurtlarından ve topraklarından tehcir edilerek diasporaya uğramışlardır.

Filistin'e yönelik Siyonist çetelerin işlemiş olduğu zulümlerin haddi ve hesabı yoktur. Siyonist rejim 7 "Ekim'den bu yana Gazze'de tüm dünyanın gözleri önünde büyük bir soykırım suçu işlemiştir. Siyonistler soykırım suçu işlerken, camileri, okulları, hastaneleri, sivil yerleşim yerlerini bombalamış, hiçbir ölçü, kural ve kaide tanımamıştır. Yapılan bu saldırılar neticesinde 22 Kasım tarihi itibarıyla Gazze'de 6 binden fazla çocuk, 4 bini kadın, 4 bin 532'sinin tamamına yakını silahsız erkeklerden oluşan sağlık çalışanı ve yardım görevlisi savunmasız 14 bin 532 masum insan şehid edilmiştir. Ve yine aynı şekilde Siyonistlerin saldırılarında yıkılan binaların enkazında veya cenazeleri sokaklarda kalan, 4 bin 700'den fazlası kadın ve çocuk 7 bin insan kayıp durumdadır. Siyonistler Gazze'de 47 günde 205 sağlık çalışanı, 25 sivil savunma görevlisini ve 64 gazeteciyi katlederken, 35 binden fazla savunmasız insanı yaralamıştır. Yaralı insanların yüzde 75'inden fazlasını kadın ve çocuklar oluşturmuştur.

Gazze'de yaşanan bu vahşet ve soykırım basın ve medya aracılığıyla canlı yayınlanmış, tüm dünyanın gözleri önünde insanlığa savaş açılmıştır. Bu soykırımı durdurmayan ve hatta destek veren ülkelerin liderleri dev miting ve protestolara maruz kalmış, mazlum Gazze halkının yanında yer alan halklar, Siyonist vahşeti telin etmeye devam etmektedir. Bu kapsamda biz Türkiye'de yaşayan halklarda Siyonist vahşeti telin ediyoruz. Siyonist işgal rejimine boykot uygulanması, Siyonistlerle ticari ilişkilerin kesilmesi ve radar üslerinin kapatılması konusunda Malatya Kudüs Kardeşlik Platformu olarak birlikte ortak basın açıklamaları, 'protesto gösterileri, yürüyüşler düzenlemeye devam ediyoruz. Herkesin malumu, Kürecik Radar sisteminin kurulumu ABD askeri personeli tarafından Şubat 2012'de tamamlandı. Radar istasyonunun kontrolü, NATO Komutanlığına devredildi. Kurulu radar, Siyonist işgal rejimine bilgi akışı sağlamaktadır.

ABD'nin Siyonist işgal rejimine açıktan destek vermesi bilinen bir durumdur. ABD Siyonist işgal rejimine, Gazze'ye yapılan saldırılarda silah desteğiyle birlikte istihbarat desteği de vermiştir. Söz konusu istihbarat desteğini kendi elleriyle kurmuş olduğu ve ülkemizden bulunan Kürecik radar üssünden sağlamıştır.

Bilginin ve istihbaratın en büyük silah olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Böyle zorlu bir süreçte Gazze'de İşlenen soykırım suçuna ortak olan ABD'nin bizim ülkemizde bulunan bu radar üssünü kullanması ve kardeşlerimizin şehid edilmesine seyirci kalamayız. Bu kapsamda, Siyonist işgal rejimine bilgi akışı ve istihbarat sağlayan Kürecik radar üssünün kapatılması veyahut Gazze'ye yapılan soykırım ve saldırılar durana kadar faaliyetlerinin durdurulması için oturma eylemi gerçekleştireceğiz. 25-26 ve 27 Kasım günü gerçekleştireceğimiz 3 günlük oturma eylemine tüm halkımız, basın ve medya mensupları davetlidir.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar