SON DAKİKA

Malatya'da 2 bin 664 depremzede evinin anahtarını teslim aldı

Malatya'da 2 bin 664 depremzede evinin anahtarını teslim aldı
A- A+

AK Parti Milletvekili  İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından AFAD Başkanlığına teslim için bildirilen konut sayısı ise 5 bin 754 olup  5 bin 649 konut kuralara dahil edilmiş ve 2 bin 664 konutun anahtarı teslim yapılmıştır.” dedi.


AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Yeşilyurt ilçesinde ziyaret ettiği ettiği konteyner sakinleri ile bir araya geldi. Milletvekili Ölmeztoprak, Konteynerlerde tek bir vatandaş kalmayıncaya kadar çalışmaların aralıksız sürdürüleceğine söyledi.

Ölmeztoprak, Yeşilyurt ilçesi Gündüzbey Mahallesi’nde depremzede vatandaşlarla bir araya geldi.

Konteyner kentte kalan vatandaşları ziyaret ederek sorun ve talepleri dinleyen AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, şehrin yeniden imarı ve ihyası için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini kaydetti.

Konteynerlerde tek bir vatandaş kalmayıncaya kadar çalışmaların aralıksız sürdürüleceğine vurgu yapan Miletvekili Ölmeztoprak,  “Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Malatya’da, hak sahipliği çalışmaları sonucunda toplamda 72 bin 513 hak sahibi olduğu, hak sahiplerinin 55 bin 286 ’sının kent merkezinde 17 bin 227 ’sinin ise kırsal bölgelerde bulunduğu belirlenmiştir.Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından AFAD Başkanlığına teslim için bildirilen konut sayısı ise 5 bin 754 olup  5 bin 649 konut kuralara dahil edilmiş ve 2 bin 664 konutun anahtarı teslim yapılmıştır. Anahtarları teslim edilen afetzedeler içerisinde bin 604 kişi konteynerlerde kalmakta olup bin 268 afetzede de kira desteğinden faydalanmaktaydı.” dedi. 

Kırsal bölgelerdeki hak sahiplilikleri ile ilgili de bilgiler paylaşan Milletvekili Ölmeztoprak, "Yazıhan İlçesinde TOKİ Başkanlığı tarafından teslim alınması için bildirilen konut sayısı 76 olup 51 bağımsız bölüm kuraya dahil edilmiş ve 50 konutun anahtar teslimi yapılmıştır.  Battalgazi İlçesinde teslim alınması için bildirilen konut sayısı 2 bin 175 olup 2 bin 175 bağımsız bölüm kuraya dahil edilmiş ve  bin 272 konutun anahtar teslimi sağlanmıştır. Depremlerde ağır bir yara alan  Doğanşehir İlçesinde bu sayısı 349 olup 349 bağımsız bölüm kuraya dahil edilmiş ve 299 konut teslim edilmiştir. Yeşilyurt İlçemizde ise bildirilen konut sayısı 2 bin 722 olup 2 bin 722 bağımsız bölüm kuraya dahil edilmiş ve bin 43 konutun anahtar teslimi yine yapılmıştır. Akçadağ ilçesinde  313 , Arapgir ‘de 33, Kuluncak ilçemizde de TOKİ Başkanlığı tarafından teslim alınması için bildirilen konut sayısı 86 olup 6 bağımsız bölüm kuraya dahil edilmiştir." diye konuştu
 

malatyayenises.com

malatyagazete.com
 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar