SON DAKİKA

Malatya'da 547 bin 104 seçmen 1900 sandıkta oy kullanacak

Malatya'da 547 bin 104 seçmen 1900 sandıkta oy kullanacak
A- A+

Malatya'nın 6 milletvekilliği için, Türkiye genelinde seçime girme hakkı bulunan 24 siyasi partiden 19'u aday gösterdi, ayrıca 4 bağımsız aday da seçimde yarışacak. Deprem nedeniyle çok sayıda seçmen il dışına gittiği için, bu seçime katılımın Malatya'da geçtiğimiz seçimlere göre düşük olması bekleniyor.

13. Cumhurbaşkanı ile 28. dönem milletvekillerini seçmek için, 14 Mayıs Pazar günü Malatya'da 547 bin 104 seçmen 1900 sandıkta oy kullanacak. Seçmenler, Cumhurbaşkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ya da Sinan Oğan için tercih yapacaklar. 

Millet Partisi 

1-Ömer Karakuş – Orta – Serbet

2-Kemal Şahan- Yüksek – Eğitimci

3-Gönül Emül – Orta- Serbet-

4-Ayykut İncearık- Orta – Tüccar

5-Nimet Karakaya – Yüksek – Serbest

6-Abdulkadir Şahin -Orta – Serbest

Hak ve Özgürlükler Partisi

1-Nurettin Kızıldağ – Orta _Emlakçı

2-Süleyman Behçet – Orta – Emekli

3-Cemal Canbay – Yüksek – İşçi

4-Nesim Demir – Orta İşçi

5-Memet Kızıldağ – İlk – İşçi

6-Fırat Aydın – İlk – İşçi

TKP (Türkiye Komünist Partisi)

1-Ferhat Tunçdemir – Yüksek - Beden Eğitim Öğretmeni

2-Zühal Doğan – Orta- Öğrenci

3-Hüsne Yaşar -Orta - Emekli

4-Mert Keçeci – Orta - Öğrenci

5-Şirvan Güngörmez – Yüksek - Heykeltraş

6-İsmail Murşil -Yüksek – Emekli

Türkiye Komünist Hareketi

1-Cihan Satıcı- Yüksek – İşçi

2-Özgür Özmen – Orta – İşçi

3-Ayşe Çetinkaya – Orta – Öğrenci

4-Ahmet Türker Taşçı – Orta – Öğrenci

5-Miray Ercan – Yüksek – Mühendis

6-Deniz Düzgün – Yüksek – Gazeteci

Sol Parti

1-Gizem Otur – Yüksek – İşsiz

2-İbrahim Halil Gencer – Orta – İşçi

3-Özkan Açıkgöz – Yüksek – Mühendis 

4-Ulaş Korkmaz – Orta – Öğrenci

5-Ramazan Tunç – Orta -Sağlıkçı

6-Ali Amanat – Orta – Emekli 

MP (Memleket Partisi)

1-Burca Benay Turfanda Çinkılıç – Yüksek – Serbest 

2-Samet Fırat Özkaş -Orta – Serbest 

3-Okan Fidan – Orta – Öğrenci 

4-Mehmet Onur İşim – Yüksek – Serbest

5-Özgül Olcan – Yüksek – Mühendis 

6-Kaan Gölesalan -Orta -Serbest

BBP (Büyük Birlik Partisi)

1-Nihat Gürbüz -Yüksek – Emekli 

2-Nevzat Şahin -Yüksek – Müdür 

3-Özay Özcan -Orta – Esnaf

4-Hüseyin Önal – Yüksek – Serbest 

5-Abdulkadir Özaslan – Yüksek -Ziraat Mühendisi 

6-Gaffar Akkuş  -Orta – İş insanı 

AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi)

1-Bülent Tüfenkci – Yüksek – Avukat 

2- İhsan Koca – Yüksek - Avukat 

3- İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak – Yüksek –Genel Sekreter – Kamu 

4-Abdurrahman Babacan – Yüksek – Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi 

5-Vahit Atalan- Yüksek – İnşaat Mühendisi 

6-Ramazan Özcan – Yüksek – Yönetim Kurulu Başkanı – Özel 

YRP (Yeniden Refah Partisi)

1-Bilal Yıldırım – Yüksek – Mühendis 

2-Ahmet Ateş – Yüksek – İş İnsanı

3-Yılmaz Horuz – Yüksek – Mimar 

4-Hacı Yusuf Çınar – Orta - Esnaf

5-Deniz Kar -Orta - Esnaf

6-Oktay Çelik – Orta – İş İnsanı 

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi)

1.Mehmet Celal Fendoğlu – Orta - Turizmci

2.Ömer Ekici, - Yüksek – İş İnsanı 

3.Mesut Samanlı- Orta - Esnaf

4.Selma Çiçek – Orta – Emekli 

5.Muhsin Yiğit – Yüksek – Öğretmen 

6.Uğur Sevim – Orta – İş İnsanı 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi 

1-Perihan Yücekaya – Yüksek – Siyasetçi 

2-Yusuf Bozkuş – Yüksek – Siyasetçi 

3-Tülay Şakar – Orta – Serbest 

4-Hüseyin Kılınç – İlk – Serbest  

5-Rozerin Ercan – Orta – İşçi 

6-Gaffar Bayram – Yüksek – Öğretmen 

Anavatan Partisi 

1-Mehmet Gül – Orta – İş İnsanı

2-Figen Gül – Yüksek – İş İnsanı 

3-Ayşe Gürcan – Yüksek – İş İnsanı

4-İsa Canpolat – İlk – İş İnsanı

5-Vahap Gül – Orta – İş İnsanı 

6-Mehmet Fettah Yeşilyurt – Orta – İş İnsanı 

HKP (Halkın Kurtuluş Partisi)

1-Yeter Ağbaba- İlk - İşçi

2-Semih Keklik- Yüksek- Mühendis

3-Mustafa Demirkol- Orta- İşçi

4-Feti Beyazelma- Yüksek- Mühendis

5-İbrahim Taşar-Orta - İşçi

6-Mustafa Salman- İlk- İşçi

Milli Yol Partisi 

1-Ali Alagöz – Orta – İş İnsanı

2-Sema Altuntaş – Yüksek – Avukat

3-Ramazan Sılay – Yüksek – Esnaf

4- Celal Gürsul – Orta – İş İnsanı

5- Mehmet Göl – Orta – Özel Sektör 

6-Hasan Hüseyin Kartal – Orta – Emekli

VP (Vatan Partisi)

1-Mehmet Ümit Şuvak – Yüksek – İş İnsanı 

2-Adnan Türkkan – Yüksek – Televizyoncu 

3-Fatih Budak – Yüksek – Esnaf

4-İbrahim Güçlü – Orta – Çiftçi 

5-Melek Doğan – Orta – İşçi

6- Cebrail Ümitli – Yüksek – İşletme Müdürü 

Güç Birliği Partisi 

1-Habibe Han – Orta -Serbest 

2-Emrah Yıldırım – Yüksek – Serbset 

3-Eser Baran – Orta – Serbest

4-Gülden Akdaş – Orta – Serbest

5-Mehmet Mustafa Karaca – Orta -Serbest

6-Büşra Han – Orta – Serbest 

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)

1-Veli Ağbaba – Yüksek – İş İnsanı 

2-Enver Kiraz -Yüksek – İşletmeci 

3-Battal Kanbay – Yüksek – Milli Eğitim Müdürü 

4-Ali İmran Marasalı – Yüksek – Uluslararası Ticaret Uzmanı 

5-Yusuf Kurşun -Yüksek – Öğretmen 

6-Okan Demirhan -Yüksek – İnşaat Mühendisi

İYİ PARTİ

1-Şeyhmus Göçmez – Yüksek – İş Adamı 

2-Atilla Şahin – Yüksek - Müfettiş

3-Elif Apohan – Yüksek – Akademisyen 

4-Selçuk Han -Yüksek – Mimar 

5-Metin Kapıdere -Yüksek – Bilim İnsanı 

6-Menije Nur Özcan -Yüksek – Avukat 

ZP (Zafer Partisi)

1-Turgut Şahin – Yüksek - Esnaf

2-Gamze Yıldırım – Yüksek – İdari İşler 

3-Ummuhan Aka --Orta - Esnaf

4-Altay Korhan Akçil -Yüksek -İnşaat Mühendisi 

5-Şahin Yıldırım -Orta – Muhasebeci 

6-Nesim Ayaz  -Orta – Elektrikçi 

BAĞIMSIZ 

Tahsin Yaşar – Yüksek – Avukat 

Yusuf Karakuş – Orta – İş İnsanı

Ahmet Murat Sarıcı – Yüksek – Öğretim Üyesi

Mehmet Özbey – Yüksek – Avukat 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar