SON DAKİKA

Malatya'da Yerinde Dönüşüm için 30 bin 215 kişi başvurdu

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, " Yerinde Dönüşüm projesi çok büyük öneme sahip ve Malatya'da şu ana kadar başvuru sayısı 30 bin 215 oldu. Bu anlamda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

Malatya'da Yerinde Dönüşüm için 30 bin 215  kişi başvurdu
A- A+

Yeşilyurt Dernekler Federasyonu organizasyonunda Vali Yardımcısı Abdulselam Bıçak başkanlığında, Yeşilyurt Cezaevi Müzesi'nde Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkçi, İhsan Koca, İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Kaymakam Kutsal Baytak, Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, Muhtarlar, Mahalle Başkanları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, üniversite Öğretim Üyeleri, STK temsilcileri ve paydaşların katılımları ile "Yeşilyurt ve Tarihi Yerlerin Yeniden İmarı" konusunda toplantı gerçekleştirildi.

Toplantı öncesinde Yeşilyurt Cezaevi Müzesi Kütüphanesi'nde ders çalışan öğrenciler ile bir araya gelen Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, öğrencilerin geleceğe dair proje, fikir ve hedeflerini dinledi. Taleplerinin çözümü noktasında değerlendirmelerde bulunan Ölmeztoprak, öğrencilere gelecekleri için çalışan, projeler üreten, fikir üreten gençler olarak yetişmeleri temennisinde bulundu.

“Malatya’da Deprem Konutları Yükseliyor”

Deprem konutlarının yapımında önemli aşamalar kat edildiğini ifade eden Ölmeztoprak, “Malatya'mızda deprem sonrası Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile hızlı bir şekilde yapımına başlanan konutlarımız iki ay içerisinde hemşehrilerimize teslim edilmeye başlanacak. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızca ilgili kurumlarımız ile 77 bin 717 afet konutu, 25 bin 302 köy evi, 27 bin 400 depo-ahır ve iş yeri olmak üzere toplam 130 bin 419 bağımsız bölüm yapılacak. Şuanda da 23 bin 861 afet konutu ve köy evimizin yapımı hız kesmeden sürüyor.” ifadelerine yer verdi.

Yerinde dönüşüm projesinin şehrin kültürünü koruyacağını ifade eden Milletvekili Ölmeztoprak, “Hemşehrilerimizin mahalle kültürünü yaşayabilecekleri sağlam, güvenli ve iklim dostu evler inşa edilmesi noktasında çalışmalar sürüyor. Bu anlamda Yerinde Dönüşüm projesi çok büyük öneme sahip ve Malatya'da şu ana kadar başvuru sayısı 30 bin 215 oldu. Bu anlamda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye, Genel Müdürlerimize, Daire Başkanlarımıza, tüm personellere ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

“Bölgede yaşanan sorunları yakından takip ediyoruz”

Yeşilyurt ilçesinin imar ve ihya süreci hakkında değerlendirmelerde bulunan Ölmeztoprak, “Bugün Yeşilyurt ilçemizin imar, inşa ve ihya çalışmalarını değerlendirmek üzere bir araya geldik. İlçemizde çok sayıda tescilli Vakıflar Genel Müdürlüğümüze ait yapı var ve bu yapıların yapımı Tarihi dokunun korunumu için çok önemli. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Kültür ve Turizm Bakanlığımız bir bütünlük içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeşilyurt ve Tarihi Yerlerin Yeniden İmarı çalışmalarının yakından takipçisiyiz. Bu anlamda özellikle hemşehrilerimizin de görüşlerini sürekli alıyor ve bölgede yaşanan sorunları yakından takip ediyoruz. İlgili Kamu kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte Üniversite Öğretim Üyelerimiz ve STK temsilcilerimizin de fikir ve görüşlerine önem veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar