SON DAKİKA

Malatya'daki Özel Okul Öğrencilerine Eğitim ve Öğretim Desteği Verilecek

Malatya'daki Özel Okul Öğrencilerine Eğitim ve Öğretim Desteği Verilecek
A- A+
Reklam

Deprem bölgesindeki Malatya ile birlikte Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı İlçelerindeki özel okullarda öğrenim gören öğrencilere Eğitim ve Öğretim Desteği verilecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, “2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılında Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya İlleri ile Gaziantep İlinin İslahiye ve Nurdağı İlçelerindeki Özel Okullarda Öğrenim Gören/Görecek Öğrenciler İçin Eğitim ve Öğretim Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğü girdi.

-Deprem bölgesindeki 40 bin öğrneciedestek verilecek 

Tebliğe göre, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında, 5580 sayılı Kanun kapsamında açılan özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim türlerinde öğrenim görecek her bir öğrenciye verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları ile ilk defa destek verilecek öğrenci sayısı toplam da 40 bin olarak belirtildi. 

Tebliğ de okul öncesi eğitim kurumunda 4 bin öğrenciye 12 bin 800’er TL, ilkokulda 10 bin öğrenciye 15 bin 400’er bin TL, ortaokulda 10 bin öğrenciye 18’er bin TL, ortaöğretim de 16 bin öğrenciye 18’er bin TL destek verilecek. 

İllere göre eğitim ve öğretim desteği verilecek okul kademe ve türleri, öğrenci sayısı, öğrenci ve okul seçilmesine ilişkin ölçütler ile diğer ilgili hususlar Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanacak kılavuzda belirtilecek.

malatyayenises

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar