SON DAKİKA

Malatya'yı geleceğe taşıyacak önemli bir vizyon

Malatya'yı geleceğe taşıyacak önemli bir vizyon
A- A+

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nün Malatya'yı geleceğe taşıyacak önemli bir vizyon olduğunu söyledi.

Milletvekili Babacan, Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü ve Karaciğer Nakli Ekibi lideri Prof. Dr. Seazi Yılmaz ile Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Adil Başkıran’ı ziyaret etti.

-“Malatya’nın önemli bir markası”

Milletvekili Abdurrahman Babacan, “Geçtiğimiz ay dünyanın ilk 6'lı çapraz karaciğer nakli ameliyatı Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü'nde yapıldı. Enstitü Başkanı ve ameliyatı gerçekleştiren ekibin başı Prof. Dr. Sezai Yılmaz hocamıza tebrik ziyareti şarttı. Birçok ilke imza atan ve uluslararası düzeyde başarılar elde eden hastanemiz akademik kadro ve doktorlarıyla Malatya'nın önemli bir markası. Dahası, Malatya'yı geleceğe taşıyacak önemli bir vizyon, sağlık turizmi.” İfadelerini kaydetti.

-“ Rahmetli Özal'ın 30 yıl önceki koşullarda vizyonunu yansıttığı bir şey bu”

Babacan şunları kaydetti, “Karaciğer Nakli Enstitüsü başta olmak üzere Turgut Özal Tıp Merkezi, Malatya'nın bölgede ve uluslararası düzeyde en önemli markalarından ve öncülerinden biri. Bu, şehrin gelecek vizyonu anlamında çok önemli.  Hem devletimizin ekstra desteği ve teşviklerini alacağız hem de Malatyalı iş insanlarımızın katkılarını organize edip buraya sevk edeceğiz. Teknolojik donanım, teçhizat, akademisyen kadroların ve doktorların korunması ve geliştirilmesiyle Malatya, bölgede ve uluslararası arenada ciddi bir sağlık merkezi haline gelecek. Rahmetli Özal'ın 30 yıl önceki koşullarda vizyonunu yansıttığı bir şey bu. Şimdi çağın koşulları gereği bunu revize ederek daha ilerilere taşıyacağız, taşımak zorundayız.”

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Adil Başkıran ile birlikte uluslararası sağlık turizminin pratiğe döküldüğü  Turgut Özal Tıp Merkezi’nin 13. kattaki uluslararası hasta birimini gezerek bilgi aldı. Babacan, merkez için, “Sağlık hizmetinin yanı sıra fiziki donatıların kalitesi de standart üstü.” dedi.

Babacan, Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve Prof. Dr. Adil Başkıran’a teşekkür etti.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar