SON DAKİKA

Özal ve Hamido Mesajları...

Özal ve Hamido Mesajları...
A- A+

Bugün 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın  vefatının 29 .yılı,  Malatya Bağımsız Belediye Başkanı iken Suikaste kurban giden Hamid Fendoğlu'nun (Hamido) ise şehadetinin 44. yıldönümü.

 

Malatya Valisi Aydın Baruş

"Türkiye Cumhuriyeti’nin 8’inci Cumhurbaşkanı Merhum Turgut ÖZAL’ı, aramızdan ayrılışının 29’uncu yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

Cumhuriyet Dönemi siyasi tarihimizin ve Malatya’mızın en mühim devlet adamlarından biri olan Turgut ÖZAL, 13 Ekim 1927’de Malatya’da memur bir ailenin çocuğu olarak doğmuş, eğitim öğretimini farklı şehirlerde tamamlamıştır. Devlet kademelerinde müsteşarlık dahil üst düzey görevlerde, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı görevlerinde bulunan Turgut ÖZAL, 17 Nisan 1993’te Ankara’da sona eren ömrünün her anını “Halka Hizmet Hakka Hizmettir.” düsturu ile ömrünü ülkesine ve milletine adamış, bugün Türkiye’de ve dünyada hatırası minnetle yad edilen tarihe mal olmuş önemli bir şahsiyettir.

Turgut ÖZAL, Türkiye Cumhuriyetinin tarihine yön veren en önemli liderlerden birisidir. Türkiye cumhuriyetinin tarihi yazılırken Onun isminin anılmadan geçilmesi mümkün değildir.

Turgut ÖZAL’ın başbakanlık yaptığı dönemde Türkiye, devletçi bir ekonomiden serbest piyasa düzenine geçişi esas alan yapısal değişim programını gerçekleştirmiş, ithal ikamesini esas alan iktisadi yapıdan ihracata dayalı, büyümeyi esas alan rekabetçi bir piyasa ekonomisine kavuşarak adeta çağ atlamıştır.

Turgut Özal sıra dışı bir liderdi. Tevazu ve hoşgörü sahibiydi. Sürekli güler yüzlü, halkıyla hep iç içe ve halktan biri gibiydi. Turgut ÖZAL’ın, bir taraftan siyasette ve ülke yönetiminde söz sahibi olan güç odaklarıyla mücadele ederken diğer taraftan özgürlüklerin ve insan haklarının ülkemizde yerleşmesi için gösterdiği çaba Turgut Özal’ın isminin milletimizin kalbinde yer etmesinin en önemli nedenlerinden biri olmuştur. Bütün Türkiye’yi kucaklayan halkçı ve yenilikçi yönetim anlayışı sayesinde ülkenin her yerinde, toplumun her kesiminde büyük bir sevgi ve haklı bir saygı kazanmıştır.

17 Nisan 1993 tarihinde Türkistan gezisinden sonra rahatsızlanarak hayatını kaybeden Turgut Özal’ın cenazesine Türkiye'nin dört bir yanından yüzbinlerce kişi akın etti.  "Öldükten sonra beni İstanbul’a defnedin, kıyamete kadar Fatih Sultan Mehmed'in manevi ruhaniyeti altında bulunmak istiyorum." şeklindeki vasiyetine uyularak Vatan Caddesi üzerinde kendisi için hazırlanan anıt mezara defnedildi.

Ömrünün müsaade ettiği kadar bu ülke için çalıştı. Büyük Türk Milleti ve hemşerisi olduğu Malatya Halkı onun ülkemize ve Malatya’ya yaptığı hizmetleri asla unutmayacak, en samimi duygularla onu gönlünde yaşatmaya devam edecektir.

Vefatının sene-i devriyesinde merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı hürmet ve minnetle anıyor, kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum.

Ruhu şad olsun."

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba

Ağbaba, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden dönemin Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nun ölüm yıldönümlerinde yazılı bir açıklama yaptı.

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 17 Nisan 1993 tarihide hayatını kaybeden 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile 17 Nisan 1978 tarihinde uğradığı suikast sonucu gelini ve 2 torunu ile birlikte katledilen dönemin Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu için bir mesaj yayınladı.

17 Nisan tarihinin Malatya siyasi yaşamında önemli bir gün olduğunu kaydeden Ağbaba, 8. Cumhurbaşkanı Özal’ın İsmet İnönü’nün ardından Malatya’nın çıkardığı ikinci cumhurbaşkanı olduğunu kaydeden Ağbaba, “Türkiye’nin siyasetine uzun yıllar yön vermiş, aldığı ekonomik kararlarla konuşulmaya devam eden, Malatya sevdalısı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Malatyalılar için halen  çok önemli bir değer olmaya devam etmektedir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, açıklamasının devamında 17 Nisan 1978 tarihinde Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nun , evine gönderilen bombalı bir paketin patlatılması sonucu gelini ve 2 torunu ile birlikte katledildiğini, bu olayın ardından dört gün süren ve ‘Malatya Olayları’ olarak anılan katliam yaşandığını belirterek “12 Eylül darbesine zemin hazırlayan önemli olaylardan biri olan Hamido’nun katledilmesi tüm yönleriyle ele alınarak aydınlatılmalıdır.” dedi.

Ağbaba, “Turgut Özal’ı vefatının 29. Yıldönümünde, Hamit Fendoğlu’nu vefatının 44.Yılında rahmet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, merhum Cumhurbaşkanı hemşerimiz Turgut Özal ile bombalı bir suikast sonucu hayatını kaybeden eski Belediye Başkanlarından ve Malatya eski milletvekili Hamit Fendoğlu’nun ölüm yıldönümü dolayısıyla bir başsağlığı mesajı yayımladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Türkiye Cumhuriyetinin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın 29. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda; "Turgut Özal bu topraklarda doğup-büyüyen, Türkiye’de standartları değiştiren, milletimizin yetiştirdiği değerli bir lider, siyaset ve devlet adamıydı. Başbakan ve Cumhurbaşkanlığının yanı sıra bürokrat olarak da ülkemize önemli hizmetler sunan, tabuları yıkarak Türkiye’yi dünyaya açan çağdaş ve modern Türkiye’nin temellerini atan Turgut Özal, bir dünya lideridir.

Her zaman devletimizin ve milletimizin önüne büyük hedefler koyan Özal, fikirleri, düşünceleri, girişimleri ve ileri görüşlü yaklaşımlarıyla, köklü değişimlere öncülük etmiş demokrasimizin gelişmesi ve ekonomimizin dışa açılmasında önemli roller üstlenmiştir.

Merhum Özal, sadece ülkemizde değil başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde itibar görmüş, saygı duyulmuş bir liderdi.

Hemşerimiz merhum Turgut Özal’ı vefatının 29. yıldönümünde saygı rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 44 yıl önce menfur bir saldırı sonucu vefat eden Belediye eski Başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu’nu yayımladığı bir mesajla andı.

Başkan Gürkan mesajında;  “ Bundan 44 yıl önce düzenlenen hain bombalı saldırı sonrasında gelini ve iki torunu ile birlikte Malatya eski Belediye Başkanımız Hamit Fendoğlu şehit olmuştur.

Ülkemizde siyasi istikrarsızlık ve iç karışıklık için dün olduğu gibi bugünde bazı şer odakları haince ve alçakça terör eylemleri yapmaktadır. Bu kapsamda birçok vatan evladı şehit olmuştur.

Hamit Fendoğlu, hayatı boyunca Türk siyasetine mertliği ve dürüstlüğü ile damga vurmuş bir siyaset adamıydı. Malatyalıların kalbinde müstesna bir yere sahip olan Malatya eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu ile hayatını

kaybeden gelini ve iki torununu rahmetle anıyorum. Haince yapılan terör saldırılarını dün olduğu gibi bugün bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar

Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu için anma mesajı yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Malatya’lı olmalarından her zaman onur duyduğumuz Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu, cesaretli, kararlı ve cesur duruşlarının yanı sıra yüreklerindeki memleket sevdasıyla milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yazılı açıklamasında, 17 Nisan 1993 yılında vefat eden 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile 17 Nisan 1978 yılında kendisine gönderilen bombalı paketi açmasıyla birlikte gelini ve iki torunuyla birlikte hayatını kaybeden Malatya eski Milletvekillerinden ve Belediye Başkanlarından Hamit Fendoğlu’nu rahmet, minnet ve özlemle yâd ettiklerini ifade etti.

8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın hayata geçirdiği reformlarla herkesin özgürce yaşayacağı modern ve çağdaş bir Türkiye için mücadele ettiğini ifade eden Başkan Çınar, “ Demokrat ve ileriyi düşünen, her kesimden insanın sevgisi ve saygısını kazanan Rahmetli Turgut Özal, ülkemizde ki köklü değişimlerin ve yeniliklerin ilk adımı atan, hayata geçirdiği yatırımlar ve değişimlerle halkımızın yüreğinde çok özel bir yere sahiptir. Ülkemize Bürokrat, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak hizmet eden Rahmetli Turgut Özal, hayatının tamamını ülkemizin her alanda ilerlemesi ve büyümesine adamış, çok müstesna özel bir isim olarak hafızalarımızda yer etmiştir. Malatya’lı olmasından ayrıca kıvanç duyduğumuz 8.Cumhurbaşkanımız, Hemşerimiz Turgut Özal’ı aramızdan ayrılışının 29.Yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyor, başta ailesi olmak üzere aziz milletimize ve tüm Malatya’lı hemşerilerimize başsağlığı diliyorum.” dedi.

17 Nisan 1978 yılında gelini ve iki torunuyla birlikte hayatını kaybeden Malatya eski Milletvekillerinden ve Belediye Başkanlarından Hamit Fendoğlu’nun da cesur ve cesaretli yapısı ile milletin gönlünde özel bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Çınar, “ Gönlündeki memleket ve bayrak sevdasıyla cesaretli bir siyasetçi ve devlet adamı olarak kentimize ve ülkemize çok önemli hizmetlerde bulunan Hamit Fendoğlu, milletimizin gönlünde özel bir yere sahiptir. 17 Nisan 1978 yılında evine gönderilen bombalı paketin patlaması sonrasında gelini ve iki torunuyla hayatını kaybeden eski Milletvekillerimizden ve eski Belediye Başkanlarımızdan Rahmetli Hamit Fendoğlu, cesur ve cesaretli yapısı ile hafızalarda yer edinmiştir. Hamit Fendoğlu ile gelini ve iki torununu 44.Ölüm Yıldönümünde rahmet ve saygıyla yâd ediyorum.” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder

Güder, Türkiye Cumhuriyetinin 8.Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal ve Malatya Belediyesi eski başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu’nun vefatlarının yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8.Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın vefatının 29’uncu ve 1978 yılında bombalı bir saldırı sonucu gelini, iki torunu ile birlikte şehit edilen Malatya Belediyesi eski başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu’nın vefatının 44’üncü yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Merhum Turgut Özal'ın, demokrasinin gelişmesi, ülkenin refahı ve kalkınmasında önemli rol oynadığını vurgulayan Başkan Güder, mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 8.Cumhurbaşkanı merhum Turgut ÖZAL, 3 Ekim 1927’de Malatya’da başlayan ve 17 Nisan 1993’te Ankara’da sona eren ömrünü ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş, bugün Türkiye’de ve dünyada hatırası minnetle yad edilen tarihe mal olmuş bir şahsiyettir. Turgut ÖZAL, Türkiye Cumhuriyetinin tarihine yön veren en önemli liderlerden birisidir. Türkiye cumhuriyetinin tarihi yazılırken Onun isminin anılmadan geçilmesi mümkün değildir. Engin ileri görüşü ve çözüm odaklı anlayışıyla siyasi hayatımıza değer katan, ülkemizin geleceğine ışık tutan ve askeri vesayetten bunalan milletimize demokratik bir ses, bir nefes, özgürlük mihmandarı, Malatya’nın öz evladı, unutulmayan devlet adamı 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal’ı vefatının 29. yılında rahmetle ve minnetle anıyoruz. Aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinen Turgut Özal, her zaman değerli hizmetleriyle anılacak, hayırla yad edilecektir.”

Başkan Güder, 17 Nisan 1978 tarihinde Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nun evine gönderilen bombalı bir paketin patlatılması sonucu gelini ve 2 torunu ile birlikte katledildiğini hatırlatarak, “Türk demokrasi tarihinin en karanlık günlerinden biri olan 17 Nisan 1978 tarihinde gelini ve iki torunu ile birlikte faili meçhul bir suikast ile şehit edilen Malatya Belediyesi eski başkanlarından Hamit Fendoğlu, anti demokratik zihniyetin baskıları karşısında gösterdiği cesaret ve kararlılıkla daima minnetle anılacaktır. Dönemin zor ve çetin şartlarına rağmen gece gündüz demeden Memleketi ve Malatya için çalışmış, hiçbir tehdide boyun eğmemiş, kimseden korkmadan doğru bildiği yolda yürüyen cesaretli bir siyasetçi ve devlet adamıydı. Merhum Fendoğlu, ülkemizin huzurunu kaçırmak isteyenlere, demokrasiyi hiçe sayanlara karşı cesur duruşuyla daima minnetle anılacak ve mirası bugün de kalbimizde yaşayacaktır. Bu düşüncelerle, Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nu ve hayatını kaybeden yakınlarını rahmetle anıyor, ailesine tekrardan taziyelerimi sunuyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı

MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Hamit Fendoğlu’nun şehadet yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda; “Sadece Malatya’nın değil; Sağ siyasetinin en merkezinde olan ve her zaman mazlumun yanında duran Hamit Fendoğlu; siyaset tarihinin en yürekli, en mert, en cesur ve en korkusuz simalarından biriydi. Karşısına çıkıp da hasımlık yapacak gücü bulamayanların kurduğu bir kumpasta, şenaatle şehit edildi.” diyen Başkan Samanlı’nın mesajı şöyle;

“17 Nisan 1978 yılında Malatya en kanlı saldırılardan birine sahne oldu. Cesaretin zerresine sahip olamayan kimseler tarafından yapılan kalleş saldırıda Malatya büyük bir değerini kaybetti. Hain saldırı sonucunda dönemin Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nu, gelinini ve iki torununu şehit verdik. Bu kaybın üzerinden 44 sene geçmiş olsa da acıları ilk günkü kadar taze. Onları toprağa verdiğimiz gün sanki bugünmüş gibi kederleniyor, hüzün ile perçinlenen acımızı yüreğimizde dizginlemeye çalışıyor, kinimizi ilk günkü kadar diri tutuyoruz.

Sadece Malatya’nın değil; Sağ siyasetinin en merkezinde olan ve her zaman mazlumun yanında duran Hamit Fendoğlu; siyaset tarihinin en yürekli, en mert, en cesur ve en korkusuz simalarından biriydi. Karşısına çıkıp da hasımlık yapacak gücü bulamayanların kurduğu bir kumpasta, şenaatle şehit edildi.

Merhum Hamit Fendoğlu; tüm mazlumların duasını almış biriydi. Ömrü boyunca doğru bildiği yoldan asla ayrılmamış; bu uğurda sürgün yemiş ve çok işkence görmüştü. Tüm bunlara rağmen batılın karşısında, Hakk’ı savunmuş; hak bildiği hiçbir şeyin mukaddesatına da tek söz ettirmemiştir. Batılın hile ve tuzaklarına rağmen ihanetlerine ve nifaklarına rağmen sözünün doğruluğu ve haklılığı ile tüm hemşehrilerimizin ve hatta tüm Türk halkının gönlünde taht kuran namıdiğer Hamido, şehadeti ile içimizdeki elemin en kadim müsebbibidir.

17 Nisan Pazar günü saat 15.30’da; Şehadetinin yıldönümü sebebiyle merhum şehidimiz Hamit Fendoğlu için Malatya Yeni Cami’de okunacak Mevlid-i Şerif’e tüm halkımızı davet ediyor; merhum şehidimize Yüce Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine de sabırlar diliyorum.”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile Malatya Belediyesi eski Başkanı Hamid Fendoğlu’nu rahmetle andıklarını bildirdi.

MESOB Başkanı Şevket Keskin, Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın 29. ölüm yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında; “Malatya esnaf ve sanatkar camiası olarak 8. Cumhurbaşkanımız, hemşehrimiz Turgut Özal’ı vefatının 29. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad olsun.  Merhum Turgut Özal, hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı görevi süresince izlediği siyaset ve dış politikasında koyduğu hedefler ile bu hedefleri yerine getirmede Türkiye'nin bir dönemine damgasını vurmuştur. Özal; sosyal, ekonomik, sanayi ve kültürde bir dönüşüm ve gelişim yaşatmıştır.  Özal’ın ortaya koyduğu hedef ve icraatlar günümüzde hala etkisini devam ettirmektedir. Özal’ın izlediği siyasetin temelini oluşturan Düşünceyi İfade Hürriyeti, Din ve Vicdan Hürriyeti ve Teşebbüs Hürriyeti her yönüyle Türkiye’nin önünü açmıştır. Merhum Özal’ı rahmet minnet ve şükranla anıyoruz; Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi için göstermiş olduğu çabayı hiçbir zaman unutmayacağız.” İfadelerini kaydetti.

Keskin, Malatya eski Belediye Başkanı Hamid Fendoğlu’nu şehadetinin 44. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadeleri kaydetti:

“17 Nisan 1978 tarihinde bombalı paket suikastı sonucunda gelini ve 2 torunu ile birlikte şehit olan Malatya Belediyesi eski Başkanı ve Malatya eski milletvekili Şehit Hamid Fendoğlu’nu şehadetinin 44. Yıldönümünde rahmetle anıyoruz.  Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik olarak en puslu yıllarından olan 1978’de herkesin bir bedel ödediği siyasi ortamda Hamid Fendoğlu bu bedeli hayatı ile ödemiştir. Malatya ise tarihinin en önemli ekonomik, kültürel ve beyin göçünü o dönemde vermiştir. Rabbim bir daha o karanlık günleri ülkemize, milletimize, Malatya’mıza ve Malatyalılara göstermesin, yaşatmasın. Şehit Hamid Fendoğlu ve o olaylarda hayatını kaybedenleri bir kez daha rahmetle anıyoruz.”

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan

Malatya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, hemşerimiz 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu’nun ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin gelişmesinin önünde engel olan birçok tabuyu ortadan kaldıran ve ülkemizin, dünya ile yarışır hale gelmesinde büyük emeği olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı değerli hemşerimiz merhum Turgut Özal’ı rahmetle ve minnetle anıyorum.

Ülkemize kazandırdığı değerlerle adını siyasi tarihimizin mümtaz şahsiyetleri arasına yazdıran 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal, milletimizin sevgisini kazanmış saygın bir siyaset ve devlet adamıydı. Türk toplumunun yetiştirdiği uluslararası bir lider ve dünya siyasetçisi olan Turgut Özal, vizyoner kişiliği ile Türk siyasetinin önemli kilometre taşlarından biridir. Merhum Turgut Özal, ülkemize ivme kazandıran icraatları, demokratikleşme ve kalkınma sürecinde iz bırakan hizmetleriyle milletimizin takdirini kazanmıştır. Ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesinde öncü rol oynamış, milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Türkiye'ye yeni ufuklar kazandıran yeniliklere imza atarken “tepeden inme hiçbir reform bir milletin ruhunu harekete geçiremez” diyerek halkın iradesine yaslanmış ve gerçekleştirdiği siyasi ve hukuki hamlelerle ülkemizde hürriyetlerin gelişmesini, demokrasinin güçlenmesini, ekonominin dışa açılmasını sağlamıştır.

Kıymetli hemşerimiz 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal'ı aramızdan ayrılışının 29. Yıl dönümünde bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

Başkanı Özcan, Hamit Fendoğlu’nun ölümünün 44. yıl dönümü dolayısıyla da, “Tarih boyunca önemli devlet, siyaset, bilim ve sanat adamı yetiştiren Malatya’mızın geçmişte yetiştirdiği önemli siyaset adamlarından birisi de merhum Hamit Fendoğlu’dur. Bombalı bir terör saldırısında, gelini ve torunlarıyla birlikte şehit edilen Malatya eski Milletvekili ve Belediyesi Başkanı Hamit Fendoğlu, bu ülkede örnek olarak gösterilen bir siyasetçiydi. Hemşerimiz merhum Hamit Fendoğlu ile vefat eden gelini ve torunlarını saygı, rahmet ve şükranla anıyorum, ailesine ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar