SON DAKİKA

“Polis depremlerde günlerce fedakarca çalıştı”

“Polis depremlerde günlerce fedakarca çalıştı”
A- A+

Türk Polis Teşkilatımızın 178. kuruluş yıl dönümü kapsamında Malatya’da 6 Şubat depremleri nedeniyle dar kapsamlı bir tören düzenlendi.

Malatya Şehitliğinde düzenlenen anma törenin ardından Şehitler ve vefat eden gaziler için Mevlid-i Şerif okutuldu. 

-Vali Şahin’e Ziyaret

Emniyet Teşkilatının 178. Kuruluş Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya POMEM Müdürü Faruk Nalçacı ve Emniyet Müdürlüğü personeli Vali Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti.

Vali Şahin: “6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük deprem felaketinin ardından, enkazlarda arama kurtarma faaliyetlerinde günlerce fedakârca görev yapan, arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise, mesai mefhumu gözetmeksizin halkımızın can ve mal güvenliğini sağlayan, depremzede kardeşlerimize her konuda destek olan tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı tebrik ediyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu ömürler temenni ediyorum” dedi.

-Şehitlikte Tören Düzenlendi

Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Malatya Şehitliğinde tören düzenlendi.

Törene şehit aileleri, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya POMEM Müdürü Faruk Nalçacı ve Emniyet Müdürlüğü personeli katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Şehitlik ziyaret edilerek karanfil bırakıldı. 

-Mevlit okutuldu 

Şehitler ve vefat eden Gaziler için Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Mevlit okutuldu. PONEM Camii’ndeki Mevlid-i Şerife İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya POMEM Müdürü Faruk Nalçacı ve Emniyet mensupları katıldılar.

-Jandarmadan ziyaret 

Deprem nedeniyle Malatya’da bulunan Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Altın ve jandarma personeli Emniyet Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü nedeniyle  İl Emniyet Müdürü  Ercan Dağdeviren'i makamında ziyaret etti.

-Emniyet Müdürü Dağdeviren’in Mesajı

Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in yayınladığı mesaj şu şekilde; “10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatımızın 178. yılı dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşamaktayız. 178 yıllık tecrübesine, eğitimli personeli ve çağın gereksinimlerine uygun teknolojik alt yapıyı da ekleyen Teşkilatımız, her alanda yapmış olduğu başarılı çalışmalarla dün olduğu gibi bugün de halkımızın nezdinde saygın bir yer oluşturmaktadır. Türk Polis Teşkilatı olarak vatandaşlarımızın huzurunu ve devletimizin bölünmez bütünlüğünü her şeyin üzerinde tutarak, kamu düzenini sağlanması ile huzur ve barış ortamının devamı için gece gündüz demeden Devletimizin emrinde, Milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. 06.02.2023 tarihinde büyük yıkım ve acılara neden olan deprem afeti dolayısıyla Devlet ve Millet olarak yaralarımızı el birliğiyle sardığımız diğer yandan can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik güvenlik güçleri olarak tedbirlerimizi hassasiyetle almaya devam ettiğimiz bu günlerde bizleri derin bir üzüntüye boğan deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dileriz. İnsan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletimizin önemli bir kurumu olmanın bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan Türk Polis Teşkilatımızın 178. Kuruluş Yıl Dönümü ve 10 Nisan Polis Bayramını kutlar, vatanı ve milleti uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise şükranla yâd ederim.” İfadelerini kaydetti.

-Vali Hulusi Şahin’in Mesajı

Vali Hulusi Şahin ise şu mesajı yayınladı, “178 yıla dayanan ve köklü mazisiyle devletimizin en hayati kurumlarından biri olan Türk Polis Teşkilatımız kurulduğu günden bugüne elde ettiği bilgi ve tecrübesiyle, hukuka ve yasalara bağlılıktan ayrılmadan, her türlü şartta üstün vazife anlayışıyla görevini güçlü bir şekilde sürdürmektedir. Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis, asker kadar disiplinli; hukukçu kadar hukuk adamı; bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır; fakat polis, vicdanı olmayanların karşısındadır.”  ifadelerini şiar edinen Türk Polisi, yasalarla kendisine verilen görevleri başarı ile yerine getirmenin yanında, devletimizin vatandaşlara uzanan yardım ve merhamet eli olmayı da sürdürmektedir. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur içerisinde yaşaması, can ve mal güvenliğinin temini için, terör şebekelerine karşı devam eden yılmaz mücadelesinde, binlerce mensubunu şehit vermesi bu uğurdaki görev şuurunun ne kadar güçlü olduğunu açıkça göstermiştir.  6 Şubat tarihinde 10 ilimizle birlikte ilimizi de etkileyen büyük deprem felaketinin ardından, Emniyet teşkilatımızın profesyonel ekibi olan Polis Arama Kurtarma ekiplerinin depremden etkilenen 11 ilde enkazlarda arama kurtarma faaliyetlerinde günlerce fedakârca görev yapması, arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından asayişin sağlanmasında mesai mefhumu gözetmeksizin deprem nedeniyle sessiz kalan cadde ve sokaklarda güvenliği sağlaması, depremzede kardeşlerimize her konuda destek olması her türlü takdirin üzerindedir.  Bu vesileyle; Aziz Vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin huzurunu temin yolunda görev ifa ederken şehadetle şereflenen polislerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, Kahraman Gazilerimize sağlık ve afiyet temenni ediyorum.  Türk Polis Teşkilatımızın 178’inci kuruluş yıldönümünde tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı tebrik ediyor, görevlerinde üstün başarılar diliyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu ömürler temenni ediyorum.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar