SON DAKİKA

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı Yönetimi Güven Tazeledi

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı Yönetimi Güven Tazeledi
A- A+

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı’nın gerçekleştirilen genel kurulunda mevcut başkan Dr. Hasan Hüseyin Şener başkanlığındaki yönetim güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı’nın olağan genel kurulu Fatih Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapıldı. Genel kurulda mevcut başkan Dr. Hasan Hüseyin Şener ile bir önceki genel kurulda da aday olan Mustafa Karakaş aday oldu. Toplam 181 üyenin oy kullandığı genel kurul sonucunda Dr. Hasan Hüseyin Şener başkanlığındaki yönetim kurulu 110 oy alarak güven tazelerken, Mustafa Karakaş’ın listesi ise 71 oy aldı.

Yoğun bir katılım ve aynı oranda olgunlukla sonuçlanan  Genel Kurul sonucunda Mustafa Karakaş, seçimi kazanan Dr. Hasan Hüseyin Şener ve yönetimi tebrik etti.

Dr. Hasan Hüseyin Şener başkanlığındaki Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Abdullah Işık, Zeynal Aslan, Bayram Tilbaç, Hikmet Tanrıverdi, Kasım Eraslan, Abuzer Karaman, Gökhan Ceyhan ve Hasan Fırat’tan oluşurken, Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Erdal Türkeri, Memet Keklik ve Gürsel Aydemir seçildi. Denetim Kuruluna Remzi Bayhan, Murat Aslan ve Ayhan Özatila, Denetim kurulu Yedek Üyeliğine de Hasan Aydın getirildi.

Son iki yıldır yapmış olduğu çalışma ve faaliyetlerle kamuoyunda bilinirliğini arttıran Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı, 6 Şubat depremlerinden sonra düzenlediği kampanyalarla hayırseverlerin destekleriyle Malatya merkez ile birlikte Pütürge ve Doğanyol’da binlerce kişiye yardım ulaştırdı.

Burs verdiği öğrenci sayısı da her geçen gün artan Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı, misyon ve vizyonuna uygun olarak hizmetlerini sürdürecektir. 

“Vefa zamanı” etkinlikleri ile hemşehri kültürünün pekişmesine katkı sunan Pütürge Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı, “İz Bırakanlar” etkinliklerini de başlatarak bölgeye ve yöreye katkı sunanları unutturmuyor.

Bünyesinde yayınevi de kuran Pütürge Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı ilk eser olan  hayırsever iş insanı Ziya Akşahin’in “Gökyüzüne Dokunurduk Babik'te” adli kitabı yayınlanarak okuyucu ile buluşturuldu ve bu kitap ile öğrencilere burs sağlıyor. 

Pütürge Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı bünyesinde kubedagi.com dijital gazetesi ile yayın yaparken, bu gazetede 6 Şubat depremlerinin unutulmaması ve tarihe not düşülmesi adına “Depremde Hafızam Kaldı” yazı dizisi yayınlanıyor. Söz konusu yazı dizisi daha sonra vakıf yayınları arasında kitaplaştırılacak. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar