SON DAKİKA

Sağlık-Sen Delege seçimi Adliyelik oldu

Sağlık-Sen Delege seçimi Adliyelik oldu
A- A+

Sağlık-Sen Delege seçimi Adliyelik oldu

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan Sağlık-Sen delege seçimleri için Malatya Sağlık-Sen mevcut yönetimine karşı rakip olan ekip, seçimlerde evrakta sahtecilik, çıkar amaçlı görevi kötüye kullanma ve seçme seçilme hakkının engellendiği iddiasıyla Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkan Adayı Fatih Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, “Mevcut yönetim, kendi 49 delege adayını 1 den 49 a kadar tam sıralı bir şekilde yerleştirirken diğer karşılarında olan  delege adaylarını ise 50 den 134’e kadar dağınık bir şekilde yerleştirmiş ve 83 oyun kendi leyhine iptalini sağlayarak 49 a karşı 0 (sıfır) açık ara oy farkıyla kaybettiği seçimi 8’e 41 kazanmıştır. Konu ile ilgili olarak  delege kayıt sürecinde evrakta sahtecilik, çıkar amaçlı görevi kötüye kullanma ve seçme seçilme hakkının engellendiği iddiasıyla Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.” açıklamasını yaptı.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan Sağlık-Sen delege seçimleri için Malatya Sağlık-Sen mevcut yönetimine karşı rakip olan ekip, seçimlerde evrakta sahtecilik, çıkar amaçlı görevi kötüye kullanma ve seçme seçilme hakkının engellendiği iddiasıyla Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Sağlık-Sen Malatya Şubesi Başkan Adayı Fatih Özdemir, şu açıklamayı yaptı, “Bilindiği üzere, Malatya Sağlık-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda Sağlık-Sen Malatya Şubesine Şube başkanı olarak aday olduk. Adaylık sürecinin başından itibaren, “kıymet bilmeyenin kıymeti bilinmez!” düsturu ile hareket ettik. 14.06.2022 tarihinde yapılan  Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi seçimleri hepinizin az çok duyduğunu düşünüyorum. Her türlü iyi niyetli çabamıza rağmen maalesef delege seçimleri oy pusulasını seçimden önceki gece saat 20.00 civarında alabildik. Pusulayı gördüğümüzde ise şok olduk. Mevcut yönetimin adayları 1 den 49 kadar sıralı bizim arkadaşlarımızsa 50,51,52,53 sonra 54 bizim değil 55,56,57,58 sonra yine boşluklar, 61,62 vs diye delik deşik 133’e kadar gidiyor. Tabi ortalama bir insaf sahibi olan insanların bile yapmayacağı bu zulmün neden yapıldığını sorduğumuzda ise, delege kayıt defter sırasına göre yapıldığı beyanını aldık. Meğerse arkadaşlar tüzükte net bir şekilde; “Şube delege müracaatları ilan asılmasından itibaren 3 gün içerisinde ilanda gösterilen yerde ve sendika üyesi tarafından şahsen yapılır. Yapılan başvurular gelen evrak defterine kayıt edilir. Delege müracaatları belirlenen tarihlerde 8:30-17:00 saatleri arasında aralıksız olarak kayıt edilir.”  hükmü bulunmasına rağmen bizden önce şahsen müracaat etmemesine rağmen kendi delege adaylarını sendika defterine kaydetmişler. Ki delege müracaatının başladığı andan itibaren ekip sendika binasını üs haline getirerek oradan biran ayrılmadığımıza tüm gönüldaşlarımız şahittir. Nitekim Sağlık-Sen ailemizin huzurunu bozmadan, çokta itiraz ve benzeri süreçlere fırsat bulamadan sabah 7:30 da seçim alanında bulunduk. Tüm iyi niyetimizle seçime katıldık. Tabi bu zulmü gören yol arkadaşlarımız isyan ettiler ki 49 delegeye 0 ile kazandığımız seçim 83 oyun iptal edilmesi nedeniyle 8 delegeye 41 delege kaybettik. Avukatlarımızla durumu istişare ettiğimizde ise şahsen müracaat yapılmamasına rağmen, şahsen müracaat yapılmış gibi defter kaydı oluşturulmasının evrakta sahtecilik suçu olduğunu, çıkar amaçlı görevi kötüye kullanma ve seçme seçilme hakkına engel olma suçu olduğunu değerlendirdik. Ve konu hakkınca Malatya Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Bu konu artık mevcut yönetim ile adli makamlar arasında çözülecek bir konudur. Biz, 25.05.2022 günü mevcut başkanla birlikte sendika binasına adım atmışken, bizim adaylarımızdan önce deftere kaydı yapılan 140 kişinin ifadelerine başvurmak adli makamların konusudur.  Bir kişinin dahi Şahsen orada olmadığı savcılık tarafından ispatlanırsa suçun sabit olduğu netleşecektir ki gerekirse herkesin HTS kayıtları,  kamera kayıtları, kurum nöbet listeleri, kurum giriş çıkış kayıtları adli makamlarca tespit edilecektir. Tüm detayları ile hukuk danışmanlarımız sürecin takipçisi olacak tarafımızdan sizlere gerekli bilgilendirme yapılacaktır.”

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar