SON DAKİKA

Şehit Mehmet Çelik’in Adını Taşıyan Kütüphane  Açıldı

A- A+

Malatyalı Şehit Mehmet Çelik adına Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde kurulan kütüphane düzenlene törenle hizmete girdi.

Malatya Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde düzenlenen programa Vali Aydın Baruş, Şehidimizin ailesi ve beraber çalıştığı silah arkadaşları, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ercan Altın, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Karataş, Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemal Kurhan,  Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Hamza Alaman, Siyasi Parti Temsilcileri, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Şehidimizin özgeçmişinin okunması ile başlayan açılış programı Fuat Sezgin Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nuhsel Gökçen tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti akabinde Şehit Mehmet Çelik anısına hazırlanan video gösterimi ile devam etti.

BURAYI TIKLAYIN...MALATYA GÜNDEMİNİN VİDEO HABERLERİNE ULAŞIN...

Fuat Sezgin Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Çetinkaya, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in selamlama konuşmalarının ardından Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmada, “Millet olarak bizleri ayakta tutan en önemli değerlerin başında şehadet ruhu geliyor. Binlerce yıldır bizi millet olarak ayakta tutan ve kutsal değerlerimize saldırı olduğu zaman bizlerin, hayatımızın en değerli varlığı hayatını bile feda etme anlayışı ile davranmamızı sağlayan bu düsturdur. Biz millet olarak bu düstura sahip olduğumuz müddetçe ayakta kalırız. Çünkü bedel ödemeyenler Vatan sahibi olamazlar. Bu cennet Vatanı, Anadolu topraklarını bin yıldır her türlü iç ve dış düşmanlara karşı cansiperane savunuyoruz. Her türlü kötü niyetlilere karşı, vatanımızı bölmek isteyenlere karşı, işgal etmek isteyenlere karşı bizim kahraman evlatlarımız bu mücadeleyi büyük bir dirayetle veriyorlar. İşte bu kahraman evlatlarımızdan birisi de 9 Ocak 2021 tarihinde Diyarbakır Lice'de bu ruhla teröristlerle mücadele ederken canını ortaya koymuş ve makamların en yücesine erişmiş olan Jandarma Özel Harekât Uzman Çavuş kardeşimiz Mehmet Çelik’tir. O bir kahraman, vatanımızın bağrında yaptığı müddetçe ve bu millet ayakta durduğu müddetçe bu kahramanlığı her daim anılacak, hatırlanacak, unutulmayacak. Allah tüm kahramanlarımıza rahmet eylesin. Battalgazi Belediyesi'nin, İnönü Üniversite’sinin, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün,  Ticaret Borsası’nın, Halk Eğitim Müdürlüğü’nün ve Milli Türk Talebe Birliği’nin destekleri ile bugün burada açacağımız kütüphane çok anlamlı bir olaya vesile olacak. Çünkü burada tahsil gören ve görecek öğrencilerimiz Mehmet Çelik ismini gördüğü zaman vatanın ne anlama geldiğini, vatan uğruna fedakârlığın ne anlama geldiğini ve bu ülkenin hangi fedakârlıklar uğruna ayakta kaldığını düşünecekler, tefekkür edecekler” dedi.

Konuşmaların ardından Şehit Mehmet Çelik’in Diyarbakır’da birlikte görev yaptığı silah arkadaşları tarafından Şehidin ailesine Kur’an-ı Kerim ve Bayrak takdim edildi.

Kütüphanenin kurulmasında emeği geçen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Karataş, Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemal Kurhan ve Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Hamza Alaman’a Vali Aydın Baruş tarafından plaket takdim edildi.

[caption id="attachment_3271" align="alignnone" width="884"]Malatyalı Şehit Mehmet Çelik adına Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde kurulan kütüphane düzenlene törenle hizmete girdi. Malatyalı Şehit Mehmet Çelik adına Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde kurulan kütüphane düzenlene törenle hizmete girdi.[/caption]

[caption id="attachment_3272" align="alignnone" width="872"]Malatyalı Şehit Mehmet Çelik adına Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde kurulan kütüphane düzenlene törenle hizmete girdi. Malatyalı Şehit Mehmet Çelik adına Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde kurulan kütüphane düzenlene törenle hizmete girdi.[/caption]

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar