SON DAKİKA

Şekerciler ve tatlıcılar sokağa indi, “İşlerimiz durma noktasında”

A- A+

Malatya’da ilk defa tatlıcılar ve şeker imalatçıları sokağa inerek, ana imalat maddeleri olan şekeri bulmakta zorlandıklarını açıklayarak, sorunlarına çözüm bulunmasını istediler.

Soykan Parkı’nda düzenlenen açık hava basın açıklamasında Malatya’da faaliyet yürüten tatçılar ve şekerleme imalatçısı esnaflar yaşadıkları sorunu dile getirerek, yöneticilerden destek talep ettiler.

 

Grup adına basın açıklamasını Serdar Turgut adlı esnaf yaptı.

Basın açıklamasında şu ifadeler kaydedildi:

“En kötü devlet devletsizlikten daha iyidir. Bu zor günlerde devletimizin yanındayız. Fakat maalesef yanlış politikalar fırsatçıların önünü açıyor. Biz tatlı ve şekerleme imalatçıları olarak çok zor şartlarda çalışmaya çalışıyoruz. Devletini milletini bayrağını seven her birey üretici olmak zorundadır. Üreticiler imkan olmasına rağmen maalesef problemler ve sıkıntılar yaşıyor. Biz imalatçı esnaflar olarak şeker talebimizin direkt şeker fabrikasından temin edilmesini talep ediyoruz. Arada bulunan aracıları reddedip kabul etmiyoruz. İnanıyoruz ki devlet başkanımızın da bu çifte standarttan haber yokturdur. Buradan devlet başkanımıza devletimizin yöneticilerine sesleniyoruz ve haykırıyoruz; devletini seven, devleti için üreten biz imalatçılar zorluk yaşıyoruz. Artık durma aşamasına geldik. Mağduriyetimizin giderilmesini siz kıymetli yöneticilerimizden talep ediyoruz. Talebimiz karşılanmadığı takdirde tekrar sokaklara ineceğiz. Mağduriyetimiz giderilene kadar sokakları terk etmeyeceğiz.”

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Malatya’da ilk defa tatlıcılar ve şeker imalatçıları sokağa inerek, ana imalat maddeleri olan şekeri bulmakta zorlandıklarını açıklayarak, sorunlarına çözüm bulunmasını istediler. Malatya’da ilk defa tatlıcılar ve şeker imalatçıları sokağa inerek, ana imalat maddeleri olan şekeri bulmakta zorlandıklarını açıklayarak, sorunlarına çözüm bulunmasını istediler.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar