SON DAKİKA

TBMM'de 100. Yıl Konuşmasında Fendoğlu'ndan “Sonsuz bağlılık” Mesajı

TBMM'de 100. Yıl Konuşmasında Fendoğlu'ndan “Sonsuz bağlılık” Mesajı
A- A+

Cumhuriyet'in 100. yılına özel 100 milletvekili Kürsüde programı kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM)  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’da söz alarak, “Sonsuz bağlılık, vazgeçilmez yemin, hiç bitmeyecek azimle Türkiye Cumhuriyeti’nin 100'üncü yılı hayırlı olsun” dedi.

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Genel Kurul’un birleşiminde, Cumhuriyet'in ilanının 100. yıl dönümü dolayısıyla, mesajlarını iletmeleri için 100 milletvekiline söz hakkı verdi. 

MHP Malatya Fendoğlu, Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Vekil Kürsüde programı kapsamında yaptığı konuşmada, “Sayın başkanım Türkiye Cumhuriyeti’nin 100'üncü yıl dönümüne ulaşmanın muazzam kıvancını ve müstesna kıymetini hak edilmiş bir milli gurur ile idrak ediyoruz. Aziz Atatürk’ün liderliğinde az zamanda çok büyük işler yapan milli mücadele kuşağı temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’ni tam bir asır evvel cihana ilan ve ilam etmişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran milli irade ve şuurun kaynağı tam bağımsızlığa duyulan eşi ve benzeri olmayan tarihsel bağlılıktır. Sonsuz bağlılık, vazgeçilmez yemin, hiç bitmeyecek azimle Türkiye Cumhuriyeti’nin 100'üncü yılı hayırlı olsun.” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar