SON DAKİKA

TSK Güçlendirme Vakfı Malatya bağışçılarına madalya verildi

A- A+

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na Malatya’dan bağış yapan 87 yaşındaki vatandaş ile 30 yaşındaki vatandaşa teşekkür madalyaları verildi.

 

Malatya’da Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışta bulunan emekli esnaf 87 yaşındaki Şahin Özceylan ile yazılımcı 30 yaşındaki Muhammet Mustafa Sarı’ya vakıf tarafından hazırlanmış olan altın madalya ve berat belgeleri için Malatya Valiliğinde tören düzenlendi.

Törene Vali Aydın Baruş, TSK Güçlendirme Vakfı Bölge Temsilcisi Faik Ahmet Karadeniz ile vakfa bağışta bulunan Şahin Özceylan ile Muhammet Mustafa Sarı katıldı.

 

Vali Aydın Baruş, 87 yaşındaki TSK Güçlendirme Vakfı bağışçısı Şahin Özceylan’a teşekkür ederek, “Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına Şahin amcamız tarafından bağış yapıldı Şahin amcanın ikinci bağışı. Şahin amcanı ne kadar vatansever ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ne kadar önem verdiğini gösteren bir yardımseverlik anlayışının göstergesi kendisine bu madalyayı takdim ediyoruz. Biz çok memnun olduk, Malatyalılar her zaman vatanını, milletini seven, vatan millet söz konusu olduğunda her zaman kendisini ortaya koyan bir yapıya sahip.  Biz bununla gurur duyuyoruz. Şahin amcaya da çok teşekkür ediyoruz. Helal yoldan kazanmış olduğu kazançlardan Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik bu bağışı nedeniyle tekrar tebrik ediyorum kendisini” dedi.

 

Vali Aydın Baruş, 30 yaşındaki Türk silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışta bulunan Muhammet Mustafa Sarı’ya da madalyasını takdim ederek, “Şahin amcamız gibi Türk Silahlı Kuvvetlerine önemli bir nakit bağışta bulunuyor. Genç yaşta böyle bir hassasiyeti gösterdiği için kendisini tebrik ediyorum. Bu bizim için çok önemli, Türk Silahlı Kuvvetlerini sahiplenmemiz. Türk Silahlı Kuvvetleri bugün dünyanın en güçlü ordularından birisi. Modern teknoloji anlamında da çok ciddi atılımlar yapan bir ilerleme kaydediyor. Vatandaşlarımızın yapmış olduğu bu bağışlarla aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücüne güç katıyor. Kendisini tebrik ediyorum, bu anlayışın devam etmesini temenni ediyorum.” İfadelerini kaydetti.

 

Şahin Özceylan “Mutluyum, Allah Ordumuza güç kuvvet versin. Ordumuz ne kadar güçlü olursa her tarafa herkese, her devlete daha üstün oluruz. Bu düşüncedeyim” derken, Muhammet Mustafa Sarı ise, “Amacımız Türk Silahlı Kuvvetlerinin gelişimine katkıda bulunmak, Ordumuzun gelişimine katkı sağlamak. Bağış yaparken her hangi bir maddi ve başka bir beklentimiz yok. Amacımız sadece gelişimine katkı sağlamak.” diye konuştu.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar