SON DAKİKA

TSO’dan seçim ilanı

TSO’dan seçim ilanı
A- A+

TSO’dan seçim ilanı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Ekim-Kasım aylarında yapılması planlanan TSO Organ Seçimleri ile ilgili olarak, “Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Vergi Kayıtlarının İncelenmesi Hakkında Davet Duyurusu” ilanını yayımladı.

TSO tarafından Basın İlan Kurumu üzerinden “Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Vergi Kayıtlarının İncelenmesi Hakkında Davet Duyurusu” başlığı ile 2 ayrı yerel gazetede yayımlattırılan ilan da, “Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ilişkin Oda kayıtları, 26 Ağustos 2022 – 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında 08:00-17:00 mesai saatleri içerisinde incelemeye açık tutulacağı” belirtildi.

TSO tarafından yayımlanan ilan şu şekilde; “5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 83. Maddesi ve Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca Ekim-Kasım aylarında yapılması planlanan Odamız Organ seçimleri ile ilgili olarak, Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclise üye olarak seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.

Aynı Kanun hükümleri uyarınca, Odamıza olan aidatlarını ödememeleri nedeniyle askı listesine alınan ve bu nedenle Odamız meslek gruplarından ve seçmen listelerinden silinmiş olan üyelerimizin seçimlere katılabilmeleri, aidat borçlarını ödeyerek askı listesinden çıkmaları halinde mümkün olacaktır.

Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ilişkin Oda kayıtları, 26 Ağustos 2022 – 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında 08:00-17:00 mesai saatleri içerisinde incelemeye açık tutulacak olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi için başvuruların vergi dairesinden alınmış vergi mükellefiyetlerini gösteren bir evrak ile birlikte firma yetkilisi tarafından yazılı olarak Odamıza yapılması gerekmektedir.

Anılan süre içerisinde, Kanunun bu amir hükmünü yerine getirmeyen ve vergi mükellefiyeti kayıtlarını kontrol etmeyen üyelerimizin Oda kayıtlarının doğruluğu kabul edilmiş sayılacaktır. İlanen tebliğ olunur. 25.08.2022

Önemle Duyurulur.”

TSO Başkanlığı için mevcut başkan Oğuzhan Sadıkoğlu ile Malatya 1. OSB’de faaliyet yürütün Baştürk Cam Yönetim kurulu Başkanı ve Malatya 1. OSB İşadamları Derneği Başkanı Akif Baştürk’ün aday olması bekleniyor.

TSO Başkanlığı için mevcut başkan Oğuzhan Sadıkoğlu ile Malatya 1. OSB’de faaliyet yürütün Baştürk Cam Yönetim Kurulu Başkanı ve Malatya 1. OSB İşadamları Derneği Başkanı Akif Baştürk’ün aday olması bekleniyor.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar