SON DAKİKA

"Uygulama olmazsa öğrencilerimiz sudan çıkmış balık gibi oluyor"

A- A+

İnönü Üniversitesi ile Baştürk Cam Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında Mühendislik Eğitimine Uygulama Desteği Sağlanması Projesi (MEDES) kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

İmza törenine İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Baştürk Cam Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Baştürk katıldı.

İmza töreni öncesi konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, protokol sayesinde İnönü Üniversitesi öğrencilerinin Baştürk Cam’da uygulama imkanına kavuştuğunu söyledi.

Protokolün hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay “Bundan çok verimli sonuçlar alacağımızı umuyorum. Öğrencilerimizin sadece teorik eğitimden mezun olmaları artık günümüz şartlarında yeterli değildir. Güçlü bir teorinin yanında sahayı, uygulamayı bilerek sahada yetişerek mezun olmaları gerekiyor. Günümüz bunu gerektiriyor. Yoksa mezun olan öğrencilerimiz sudan çıkmış balık gibi oluyor ama sahada da böyle deneyim kazanırsa uygulama içinde olursa o zaman teoriyi daha iyi kulanmış oluyor. Bu imkânı bize sağlayan Baştürk Cam sanayimizin çok kıymetli Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bey’e ve tüm çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Baştürk Cam Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Baştürk konuşmasında mühendislik eğitiminde uygulamanın önemine dikkat çekti. Hem Malatya’ya hem de Türkiye’ye katkı sağlamak amacında olduklarını belirten Baştürk, şunları söyledi:

“Öğrenci aldığı bilginin nerede, nasıl kullanacağını görüp ona göre uygulamaya geçer ve teorik bilgilerini, üniversitede almış olduğu eğitimlerini pratik olarak kullanmaya başladığında gerçek sonuca o zaman ulaşmış olur. Bu vesile ile bunun ülkemiz genelinde gelişerek artmasını da temenni ediyoruz. Bize de bu fırsatı verdiği için başta hocama teşekkür ediyorum. Buranın mezunu olarak bunu yapmak ayrıca büyük bir şeref ve mutluluktur.”

Konuşmaların ardından iş birliği protokolü imzalandı. İmza töreni sonrası Rektör Kızılay, Baştürk’e hediye takdim etti.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar