SON DAKİKA

“Üzerimize düşen sorumluluğumuzun farkındayız”

“Üzerimize düşen sorumluluğumuzun farkındayız”
A- A+

“Üzerimize düşen sorumluluğumuzun farkındayız”

Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Malatya'da Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı’nın önündeki törene İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya POMEM Müdürü Faruk Nalçacı, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Altın, Malatya Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Latif Oktay, İl Müftüsü Veysel Işıldar, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Vakfı Malatya Şube Başkanı Sıddık Selçuk, Emniyet mensupları katıldı.

Emniyet Müdürlüğü, POMEM ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Vakfı’na ait çelenklerin anıta sunumlarının ardından saygı duruşu yapılarak, istiklal Marşı okundu.

İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, anıt özel defterini imzalayarak, şu ifadeleri kaydetti;

“'Şehitlerimizin kanları ile suladıkları bu kutsal vatan topraklarında ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması için emniyet teşkilatı olarak üzerimize düşen sorumluluğumuzun farkındayız. Herkes iyi bilmelidir ki sorumlu olduğumuz bu görevi idrak ederek vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşaması için çalışmalarımızı büyük bir kararlıkla özveriyle yerine getirmekten onur duymaktayız. Teşkilatımız devletimizin bekası, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü vatandaşlarımızın can ve mal, namusunu korumak gibi önemli ve hassas görevleri ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak anayasa ve demokratik hukuk kuralları doğrultusunda milletin iradesine sımsıkı sahip çıkarak özverili ve cansiperane anlayışla görevini sürdürmektedir. Ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamak, halkımızın can ve mal emniyetini temin etmek uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizden ve kahraman gazilerimizden teslim aldığımız bu kutsal görev bayrağını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüksek görev şuuru ile her şartta yılmadan ve yorulmadan daha ileriye taşıma gayreti içerisinde olacağımızdan emin olunuz.”

 

-Şehit aileleri ve gaziler için iftar programı

Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü kapsamında Malatya İl Emniyet Müdürlüğünün ev sahipliğinde Şehit aileleri ile gazilerimiz onuruna iftar programı düzenledi. İftar programına Şehit aileleri ve gaziler,  Vali Aydın Baruş,  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Savran, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı İzzettin Duman, Baro Başkanı Onur Demez, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya POMEM Müdürü Faruk Nalçacı, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Altın ve kalabalık bir topluluk katıldı.

İftar programında 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle düzenlenen resim ve şiir yarışması ile atış yarışmasında derece alanlara ödülleri verildi.

[caption id="attachment_6569" align="alignnone" width="857"]Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Malatya'da Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Malatya'da Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.[/caption]

[caption id="attachment_6570" align="alignnone" width="873"]Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Malatya'da Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Malatya'da Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.[/caption]

[caption id="attachment_6571" align="alignnone" width="891"]Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Malatya'da Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Malatya'da Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.[/caption]

[caption id="attachment_6572" align="alignnone" width="962"]Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü kapsamında Malatya İl Emniyet Müdürlüğünün ev sahipliğinde Şehit aileleri ile gazilerimiz onuruna iftar programı düzenledi Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü kapsamında Malatya İl Emniyet Müdürlüğünün ev sahipliğinde Şehit aileleri ile gazilerimiz onuruna iftar programı düzenledi[/caption]

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar