SON DAKİKA

Vali Yazıcı Konuştu.. “Sahadayım, çok büyük bir tepki yok”

Vali Ersin Yazıcı, kamu kurum yöneticilerine uyarıda bulunarak, " Lütfen kullandığınız araçlar, sizin talimatınız, emriniz ve imzanızla harcanan paralarda Malatya’nın tamamının hakkının olduğunu asla unutmayın." dedi.

Vali Yazıcı Konuştu.. “Sahadayım, çok büyük bir tepki yok”
A- A+

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, sahada vatandaştan her hangi bir tepki olmadığını açıklayarak, “Sahadayım, çok büyük bir tepki yok. Küçük bazı şikâyet ve istekler var ama genel anlamda sunduğumuz hizmetlerle ilgili sorun yok” dedi.

İl Koordinasyon Kurulu’nda açılış konuşması yapan Vali Ersin Yazıcı, “Sahadayım, çok büyük bir tepki yok. Küçük bazı şikâyet ve istekler var ama genel anlamda sunduğumuz hizmetlerle ilgili sorun yok. Sunduğumuz hizmetlerle ilgili kendimce ölçümler yapmaya çalışıyorum. Hizmet ederken hizmet alanların ne dediği önemlidir. ‘Eşek arısı gibi çok çalışıyor ama bal üretilmiyorsa’ kusura bakmayın boşa çalışıyoruz. Dolayısıyla ben sahaya çıktığımda her türlü ölçümü yapıyorum. Yaptığınız çalışmaları bir şekilde ölçmeye çalışın. Örneğin KYK’da kalan çocuklarımızdan şikâyet geliyorsa bunu pas geçemeyiz. Gençleri memnun etmek kolay değil ama neden şikâyet ettiğine de bakmaya çalıştık. KYK’daki çocuğun şikâyeti varsa bir şey yapmam lazım. Bugüne kadar gayretle yürüttüğümüz çalışmaları, aynı kalite ve hızla devam ettireceğiz"  ifadelerini kaydetti.

Kamu kurumlarına tasarruf konusunda uyarıda bulunan  Vali  Ersin Yazıcı, şunları söyledi, “Lütfen kamunun mallarını ve imkânlarını kullanırken tasarruflu olun. Hak ettiğinizin ötesine geçmeyin. Vicdanınızda 5-10 sene kabul ettiremediğiniz şeyleri bugünde yapmayın. Lütfen kullandığınız araçlar, sizin talimatınız, emriniz ve imzanızla harcanan paralarda Malatya’nın tamamının hakkının olduğunu asla unutmayın. Onların hakkına girmeyin, girmediğinizi düşünüyorum. Kamuda tasarruf konusunun bizlerden başlaması gerekiyor.”

Malatya’da yürütülen projeler hakkında da detay veren Vali Ersin Yazıcı, “2024 Yılı birinci dönem itibarıyla toplam proje sayısı 502, proje tutarı ise 57 milyar 120 milyon 665 bin TL. Bir önceki yılların harcaması ise 9 milyar 952 milyon 793 bin TL olarak gerçekleşmiştir. 2024 yılı ödeneği 9 milyar 382 milyon 672 bin TL, 2024 yılı toplam harcaması 2 milyar 758 bin TL. Parasal gerçekleşme oranı yüzde 22 seviyesindedir. 

-“İkizce’de su sorunu yok” açıklaması 

Koordinasyon Kurulu’nda kurumunun Malatya’daki çalışmaları hakkında bilgi veren  DSİ Bölge Müdür Vekili Kadriye Dilek Aydın, DSİ tarafından yürütülen İkizce TOKİ Bölgesindeki içme suyu alt yapısı hakkında da “İkizce TOKİ konutları içme suyu ishale hattında 15 bin 100 metre ishale hattımız var. 12 bin metresini tamamladık. Haziran ayı içerisinde işimizi bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Vali Ersin Yazıcı ise, “İkizce’de konutları teslim etmeye başladık. Su sorunun geçici olarak çözdük. DSİ çalışmayı tamamlayınca su problemi tamamen halledilmiş olacak. Şu anda su var, bir problem yok. Kanalizsayonu da İlbank yapıyor. İçme suyunda 640 milyonluk büyük bir yatırım yapılıyor. Oldukça da hızlı ilerledi” ifadelerini kaydetti. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Mehmet Fuat (3 hafta önce)
    Biz Tepkinin alasını gösteriyoruz. Sesimizi duyan yok 3 Sefer Ağır hasarlı raporu verilen bina nasıl oluyorda Mahkeme orta hasara çevirir. Bir sürü Kata kule var gelsin ben belgeleri ile göstereyim.
    0
    0
    Yanıtla
Çok okunanlar