SON DAKİKA

Vali Yazıcı, O CÜMLEYİ müdürlere YASAKLADI

Vali Ersin Yazıcı, kurum müdür ve yöneticilerinden toplantılarda telefonlarını sessize almalarını da isteyerek, "Telefon sesini duyduğumda kusura bakmayın, ayarlarım müthiş bozuluyor" dedi.

Vali Yazıcı, O CÜMLEYİ müdürlere YASAKLADI
A- A+

Vali Ersin Yazıcı, İl Koordinasyon Kurulu’nda tüm kurum müdür ve yöneticilerini depremzedelerle ilgili sorun ve taleplerde konuşurken bir cümleyi kesinlikle kullanmamaları konuşundu uyardı.

İl Koordinasyon Kurulu’nun açılışında konuşan Vali Yazıcı, “Zorda kalmış, mağdur olmuş ayağa kalkmak isteyen şehre ve insanlara hizmet ediyoruz. Biz, hepimiz burada bulunan tüm yönetici arkadaşlarım, bu şehrin insanlarına hizmet etmek için buradayız. Malatya'mız güzel bir şehir ama diğer illerde olduğu gibi ne yazık ki 6 Şubat’ta çok büyük bir afete maruz kaldı” dedi.

-“O cümleyi asla kurmayacağız”

Vali Ersin Yazıcı, “Binlerce insanımız mağdur, birçok ticaret erbabımız sıkıntıda, 6 şubattan önceki imkanları, koşulları hemen hemen hiç biri yok. Siz de depremzedesiniz, büyük çoğunluğunuz depremzede. Ben de artık kendimi öyle sayıyorum. Çünkü 2 aydır geldim ve birkaç depreme maruz kaldım. Artçılar oluyor, ben de etkileniyorum fakat biz üzerimize aldığımız kamu görevinden dolayı ‘ben de depremzedeyim ne yapayım kardeşim’ modunda asla ve katiyetle hareket etmeyeceğiz. Malatya'da hemşerilerimize ‘ben de depremzedeyim ile başlayan bir cümle asla kurmayacağız" şeklindeki ifadelerle talimat verdi.

-“Ayarlarım müthiş bozuluyor” dedi ve uyardı 

Kurum müdürlerini toplantılarda telefonlarını sessize almaların da isteyen Vali Yazıcı, “Ben size olan saygımdan dolayı toplantılarda telefonumu sessize alıyorum. Şu an, bir saat telefon sesi duymayacağım. Telefon sesini duyduğumda kusura bakmayın, ayarlarım müthiş bozuluyor. Lütfen birbirimize olan saygımızdan dolayı toplantılarımızda telefon listesi olmayacak.  Ciddiyetle işimizi yapacağız.” uyarısında da bulundu. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

4 yorum yapılmış

 • Ülkücü genç (8 ay önce)
  Milletvekilimiz Sayın Mehmet Fendoğlu, aylardır bu müdürler için çağrıda bulunuyordu. Sayın valimiz gereğini yapmış. Teşekkür ediyoruz.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Vehbi Dağ (8 ay önce)
  Sayın valimiz, habersizce kurumları ve hastane acillerini denetlerse çok şey görür.
  0
  0
  Yanıtla
 • Ayşegül Yılmaz (8 ay önce)
  Müdürlerin suratlarını o an görmek istiyordum. Bakalım bundan sonra vatandaşa nasıl davranacaklar?
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Sezai Koç (8 ay önce)
  Malatya'-da müdürlere bir ayar verimesi gerekiyordu, valimizin yüreğine sağlık.
  %100
  %0
  Yanıtla
Çok okunanlar