SON DAKİKA

Vefayı unutmadılar

A- A+

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı tarafından sosyal ve kültürel etkinlik kapsamında geleneksel hale getirilmesi amacıyla başlatılan “Vefa Zamanı-3” etkinliği gerçekleştirildi. 

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı’nın İstanbul-Fatih’teki Ali Kuşçu Mahallesi At Pazarı Meydanı’nda bulunan kendi merkezinde 15 Ocak Pazar günü saat 14.30’da gerçekleştirilen Vefa Zamanı-3 Etkinliğine Toplantıya vakıf yönetimi, Pütürge ve Malatyalı hayır sever iş insanları, akademisyenler, vakfın burs sağladığı üniversiteli öğrenciler ile davetliler katıldılar.

Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Şener, tüm amaçlarının yörenin gençlerinin eğitimi ve onlara destek vermek olduğunu belirterek, bu nedenle burs gelirlerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını, yeni projeler gerçekleştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Etkinlikte İstanbul Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, Vakıf Kurucu Üyesi İş insanı M.Şeref Varan,  hayırsever iş insanı Hüseyin Türkan  ve Tekederesi Köyü Derneği’nden Aziz Orhan’a “Vefa Belgeleri” iş insanı Hikmet Tanrıverdi, yazmış olduğu "Gökyüzüne Dokunurduk Babik'te” kitabını Pütürge- Doğanyol Eğitim Vakfı Kültür Yayınları bünyesinde yayınlayarak gelirini vakfa burs olarak bağışlayan iş insanı Ziya Akşahin, vakıf başkan Yardımcısı Bayram Tilbaç , vakıf başkan vekili Abdullah Işık, iş insanı Hasan Fırat, iş insanı Remzi Bayhan ve davetliler takdim ettiler. 

 Etkinlik davetli ve katılımcılara yapılan ikram ile sona erdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar