SON DAKİKA

Yeniden Refah Partisi'nin büyükşehir ve 3 ilçede adayları kesinleşti

Yeniden Refah Partisi'nin büyükşehir ve 3 ilçede adayları kesinleşti
A- A+

Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi’nin Malatya Büyükşehir, Battalgazi, Akçadağ, ve Pütürge belediye başkan adayları kesinleşerek, ilan edildi.

Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde ‘2024 Belediye Başkanları Aday Tanıtım Toplantısı’ yapıldı. Toplantıda Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ayetullah Geçen, Akçadağ Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan, Pütürge Belediye Başkan Adayı Aydın Öztürk oldu. 

-Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, partinin il başkanı olarak görev yapıyor ve genel seçimlerde partisinin 1. sıra adayı olmuştu. İlk seçimde 40 bini aşkın oy aldı. 

-Akçadağ adayı Ali Kazgan, Akçadağ’da bir önceki yerel seçimde bağımsız belediye başkanı olarak seçimi kazanmıştı. Kısa bir süre önce Yeniden Refah Partisi’ne geçti. 

-Pütürge adayı Aydın Öztürk, uzun dönem Pütürge İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yaptı, Pütürge’de yerel seçim kazanımları ve potansiyeli bulunuyor. 

-Battalgazi Belediye Başkanı Ayetullah Geçen, Nizam-i Alem Ocakları ve Alperen Ocakları’nda görev yaparak, BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinin ardından Selçuklu Ocaklarını kurarak genel başkanlığını üstlendi, Malatya’da belli bir gençlik yapılanması bulunuyor. 28 Şubat döneminde aktif çalışma içinde yer aldı. 

Bu haber yoruma kapalı
Çok okunanlar