SON DAKİKA

Yenisinin ihalesi ortada yok, Malatya Adliyesi de yıkılıyor

A- A+

Depremlerde büyük hasar gören Malatya Adliyesi binası da yıkıldı. 

Malatya’da 1990’yı yılların başında yapılan Malatya Adliye Sarayı 6 Şubat depremlerinde ağır hasar görmüştü. 

Depremler sonrasında tamamen boşaltılan Malatya Adliye binasının yıkımına başlandı. 

-Şehrin 6 ayrı noktasında adalet hizmeti veriyor

Depremler sonrasında Malatya’da adalet hizmetleri 6 ayrı binada yürütülüyor. Bu kapsam da, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı, Malatya-Kayseri Yolu 8. Kilometredeki Gümrük ve Ticaret Bakanlığı il binasında ayrılan bölümde, İcra Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Eski Adliyenin karşısındaki 2 ayrı bina da,  Malatya İdare Mahkemeleri, Kubilay Lisesi binasında, Ceza Mahkemeleri Malatya-Kayseri Yolu 10. Kilometredeki eskiden otel olan, son olarak okul olarak kullanılan ve depremden önce Bölge Adliye (İstinaf) Mahkemesi için tutulan Cafana (Görgü) Mahallesindeki bina da, Hukuk Mahkemeleri ise Malatya-Kayseri Karayolu üzerinde TEDAŞ binasının karşısındaki TÜİK binasında hizmet veriyor.

-Yeni binanın ihalesi daha yapılmadı

Malatya Yeni Adliye Binası yapımı için 2023 Yılı Yatırım Programında 139 milyon TL ödenek ayrılmasına ve adliye hizmetlerinin 6 ayrı binada sürdürülmesine karşın  rağmen yeni binanın inşaat ihalesi şu ana kadar gerçekleştirilemedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar