SON DAKİKA

YSK, Malatya'nın ihtiyaçlarını görmeye geldi

YSK, Malatya'nın ihtiyaçlarını görmeye geldi
A- A+

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, “Malatya ilimizin ihtiyaçlarını yerinde görüp Ankara'ya döndüğümüzde bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında çalışmalarda bulunacağız. Özellikle okullarımızın son durumu, konteyner ihtiyacımızın bulunup bulunmadığı noktasında temaslarda bulunacağız” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, beraberinde Malatya Eski Cumhuriyet Başsavcısı ve kurul üyesi Orhan Usta ve kurul Üyesi Battal Öğüt ile birlikte Malatya Adliyesini ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığını ziyaret etti. 

YSK Başkanı Yener, Malatya’nın ardından Adana, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş , Hatay’da , kurul üyelerinin de Diyarbakır, Adıyaman ve Şanlıurfa'da incelemelerde bulunacaklarını bildirdi. 

YSK Başkanı Ahmet Yener, “Bu ziyaretlerin amacı deprem bölgelerimizin yerel seçimlere hazır olup olmadıklarını kontrol etmek, özellikle seçim kurullarımızın ihtiyaçlarının ne olduğunu yerinde gözlemlemek, ihtiyaçlarını gidermek, çözüm üretmek amacıyla bölgedeyiz. Malatya ilinden başladık. İnşallah başkanlarımızla yapacağımız toplantıda Malatya ilimizin ihtiyaçlarını yerinde görüp Ankara'ya döndüğümüzde bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında çalışmalarda bulunacağız. Özellikle okullarımızın son durumu, konteyner ihtiyacımızın bulunup bulunmadığı noktasında temaslarda bulunacağız. Gördüğümüz kadarıyla başsavcımızın, komisyon başkanımızın ve seçim hakimlerimizin uyum içerisinde şu ana kadar ihtiyaçların giderilmesi konusunda azami gayret gösterdiklerini gördük. Kendilerine buradan teşekkür ediyoruz." ifadelerini kaydetti.

Yener ve beraberindeki heyet kentte ziyaret ve incelemelerde bulundular. 

-Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener’den Vali Ersin Yazıcı’ya Ziyaret

Çeşitli programlara katılmak üzere İlimize gelen YSK Başkanı Ahmet Yener, Malatya Valisi Ersin Yazıcı’ya makamında nezaket ziyaretinde bulundu. 

YSK Başkanı Yener, Valilik şeref defterini imzalamasının ardından, Vali Yazıcı ile makamında bir süre sohbet etti.

Kentte yapılan çalışmalara ilişkin Vali Yazıcı'dan bilgiler alan YSK Başkanı Ahmet Yener, ziyaretin ardından 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili deprem bölgesinde incelemede bulunduklarını anımsatarak basın açıklaması yaptı.

31 Mart 2024 tarihi için Malatya’da seçim hazırlıklarının büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden YSK Başkanı “Malatya'daki incelemelerimizde Valimizin, Başsavcımızın, Komisyon ve İl Seçim Kurulu Başkanlarımızın, seçim hakimlerimizin ve personelinin eş güdüm içerisinde çalıştıklarını görmekten son derece mutluyuz. Malatya'daki seçim hazırlıklarının büyük ölçüde tamamlandığını görmek bizleri memnun etmektedir. Gelinen son durumu Sayın Valimizle değerlendirdik. Konteyner ve diğer hususlarda da tüm imkanları seferber ettiklerini ve Malatya’nın yaralarını sarmak üzere olduklarını istişare ettik. Malatya’da Seçmen listelerinin kesinleşmesi tamamlanarak seçim konusunda ise tüm hazırlıkların yapıldığını ve büyük ölçüde seçime hazır hale geldiğini gördük. İl Seçim Kurulumuz tarafından konteynerlerin kurulacağı yerlerin belirlenmesine dair gerekli çalışmalar yapılmaktadır." dedi.

YSK Başkanı Ahmet Yener yaptığı basın açıklaması sonrası, misafirperverliğinden dolayı Vali Yazıcı’ya teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar