SON DAKİKA

‘Alçak Saldırıyı Lanetliyoruz’

‘Alçak Saldırıyı Lanetliyoruz’
A- A+

Kernek Meydanı’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve meydan açılış töreni sırasında görevini icra ederken kahpece bir saldırıya uğrayan Malatya’nın deneyimli, emektar  gazetecisi Burhan Karaduman’a başta meslektaşları olmak üzere toplumun her kesiminden, devlet görevlileri ile siyasilerden dayanışma mesajları geldi.

 

Haydut ve kahpe bir saldırıya maruz kalan Gazeteci Burhan Karaduman, saldırıya uğradığı ilk andan itibaren, 112 Ambulansına taşınmasında, Malatya Eğitim ve Araştırma hastanesindeki tedavisi, sabah 03.00’e kadar devam eden Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerine kadar saldırının gerçekleştirildiği ilk gün bir an olsun meslektaşları, siyasiler ve STK temsilcileri tarafından yalnız bırakılmadı.

 

 

 

Vali Baruş saldırıyı kınadı

Gazeteci Burhan Karaduman’ın gazetecilik mesleğini icra etmesinden dolayı uğradığı saldırıyı Malatya Valisi Aydın Baruş da bir mesaj yayınlayarak kınadı.

 

Saldırının faillerinin yakalanması konusunda Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma hakkında da bilgi veren Vali Baruş, suçluların yakalanması için Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin titiz bir çalışma yürüttüğünü bildirdi.

 

Tüfenkçi ve Gürkan evinde ziyaret etti

Malatya Valisi Aydın Baruş geçmiş olsun mesajı yayınlarken, AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkçi ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Burhan Karaduman’ı evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Tüfenkçi ve Gürkan, saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, sorumlularının yargı önünde hesap vermesi için devletin ilgili kurumlarının gereğini yapacağına inandıklarını söyledi.

 

Vuslat TV ekran kararttı

Başta Vuslat TV, ERTV, Malatya Busabah Gazetesi ve Sonsöz Gazetesi olmak üzere saldırıya karşı mesleki dayanışma bilinç ve duygusu ile olaya sert tepki gösterirken, olayın üzerinden yaklaşık 2 saat geçtikten sonra, Malatyalı gazeteciler, destek vermek ve geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere Burhan Karaduman’ın bulunduğu hastaneye, daha sonra da Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gitti.

 

Vuslat TV de, Gazeteci Burhan Karaduman’a sadece görevini yaptığı için yapılan saldırıyı protesto etmek amacıyla ekranını bir süre kararttıktan sonra saldırıya ilişkin haberleri aktardı.

 

TRT Haber de, kurumun Malatya Muhabiri olan Burhan Karaduman’a yönelik haberi birkaç bülteninde yayınladı.

 

 

 

ERTV dakika dakika bütün gelişmeleri aktardı

ERTV de Gazeteci Burhan Karaduman’a yönelik saldırıyı dakika dakika kamuoyuna duyurdu ve gazeteci meslektaşlarının yanında pozisyon aldı.

 

Malatya medyası Karaduman’a tam destek verdi

Alçak saldırının ertesi günü ise olay yerinde toplanan gazeteciler ve gazeteci meslek örgütlerinin temsilcileri, bir bildiri okuyarak, görevi başında bir gazetecinin saldırıya uğramasının sadece halkın haber alma özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olmadığını, aynı zamanda, basın özgürlüğünü güvence altına alan Anayasa’nın da çiğnenmesi olduğunu savunarak, faillerin ve arkasındaki azmettiricilerin bulunarak, yargıya teslim edilmesini istedi.

 

Kernek Meydan’ındaki basın bildirisi toplantısına kalabalık bir gazeteci topluluğu ile Malatya’da faaliyet gösteren meslek örgütleri katıldı.

 

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti, Küresel Gazeteciler Konseyi, Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti, Anadolu Basın Birliği, Malatya Radyocular Derneği, Malatya Gazeteciler Cemiyeti ve Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği yöneticileri ile yerel gazete, TV, internet sitelerinin çalışanlarının yanı sıra ulusal medya organlarının Malatya temsilcileri de saldırıyı protesto bildirisinin okunduğu basın toplantısına katıldı.

 

Karaduman’a yapılan saldırı nedeniyle mesaj yayınlayan ya da geçmiş olsun dileklerini ve saldırıya tepkilerini bizzat iletenler:

 

 

 

Aydın Baruş / Malatya Valisi

TRT Malatya Muhabiri Burhan Karaduman’a, Kernek Meydanı’nda gazetecilik görevini yerine getirirken yapılan saldırıyı kınıyorum. Saldırı olayının faillerinin yakalanması için gerekli çalışmalar İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından titizlikle yürütülmektedir.

 

Veli Ağbaba / CHP Malatya Milletvekili- Genel Başkan Yardımcısı

Malatya basınının etkili isimlerinden, gazeteci @BurhanKaraduman’a yönelik bugün akşam saatlerinde gerçekleştirilen alçak saldırıyı kınıyorum. Karaduman’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, saldırganların bir an önce bulunarak cezalandırılmasını bekliyoruz.

 

Ahmet Çakır / AK Parti Malatya Milletvekili

Malatya’mızın emektar gazetecilerinden @BurhanKaraduman kardeşimize yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıyı esefle kınıyor, kendisine, ailesine ve tüm basın camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Hakan Kahtalı / AK Parti Malatya Milletvekili

Görevi başında saldırıya uğrayan, Malatya’mızın deneyimli gazetecilerinden @BurhanKaraduman’a yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıyı kınıyor; kendisine, ailesine ve basın camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Bülent Tüfenkci / AK Parti Malatya Milletvekili

-Emektar gazeteci @BurhanKaraduman’a yapılan menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, faillerin ortaya çıkarılması noktasında olayın takipçisi olacağımı belirtmek istiyorum.

 

-Gazeteci Burhan Karaduman’ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bir kez daha yaşanan çirkin hadiseyi kınıyor, faillerin ortaya çıkarılması noktasında sonuna kadar takipçi olacağımızı belirtmek istiyorum.

 

Öznur Çalık /AK Parti Malatya Milletvekili

Malatya’mızın deneyimli gazetecilerinden @BurhanKaraduman’a yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıyı esefle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

 

 

-Selahattin Gürkan / Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı

-Dün gece saldırıya uğrayan Gazeteci Burhan Karaduman kardeşimizi AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekilimiz @bulenttufenkci ile birlikte ziyaret ettik. Burhan kardeşimiz nezdinde tüm basın camiasına geçmiş olsun diyor, bir daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyorum.

 

-İhsan Koca / AK Parti İl Başkanı

Malatya yerelde gazetecilik faaliyetlerinde bulunan Burhan Karaduman’a yapılan saldırı bizleri üzmüştür. Saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor, görevini ilkeli ve doğru şekilde icra eden tüm basın mensuplarının yanlarında olduğumuzu bilhassa belirtmek istiyorum. Geçmiş olsun.

 

-Enver Kiraz / CHP İl Başkanı

Basınımızın Emektarlarından, uzun süredir basın camiası içerisinde halkın haber alma hakkını sağlayan, başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğimiz Gazeteci Burhan Karaduman’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Her zaman savunduğumuz gibi basın temsilcileri, gazeteciler özgürce çalışabilmeli, bütün vatandaşlarımızı da bu anlamda haber alma haklarını elde edebilmeleri için basın mensuplarımıza her zaman destek olmalıdır. Yöneticilere düşen en önemli görevlerden birisi de basın mensupları tarafından yapılan haberleri olgunlukla karşılamalarıdır. Demokrasinin de gereği basının özgür ve bağımsız haber yapma hakkının sağlanmasıdır.

 

Süleyman Sarıbaş / İYİ Parti İl Başkanı

Malatya’nın tanınmış gazetecilerinden Burhan Karaduman Cumhuriyetin 98. Yıl dönümü kutlamaları esnasında maalesef planlı bir saldırıya uğramıştır. Saldırıyı gerçekleştirenlerin en az ikisinin Suriye uyruklu olduğu ifade edilmektedir. Özgür ve bağımsız gazetecilere yapılan saldırılar her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu konuda tüm yetkililerin acilen önlem almaları gerekmektedir. Bu tetikçilerden daha önemlisi azmettiricilerin kim olduğu ciddi bir soruşturma yapılarak aydınlığa kavuşturulmasıdır. Başta saldırıya uğrayan Burhan Karaduman’a Malatya medyasına ve özgür basına geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyorum, İyi Parti olarak da bu işin peşini bırakmayacağımızı ifade etmek istiyorum.

 

 

 

Mustafa Canbay / Saadet Partisi İl Başkanı

-Görevi başında kalleşçe saldırıya uğrayan, Malatya’nın değerli gazetecilerinden Burhan Karaduman kardeşime geçmiş olsun diyorum. Saldırganlar en ağır şekilde cezalandırılmalı ve hesap vermelidir.

 

İlker Dönmezer HÜDA PAR İl Başkanı

-İlimizin gazeteci ve muhabirlerinden Burhan Karaduman beye yapılan menfur saldırıyı üzüntüyle öğrendim. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sebebi ne olursa olsun basın ve yayın çalışanlarına yapılan fiziki her saldırının da karşısında olduğumuzu beyan ederiz.

 

Osman Güder / Battalgazi Belediye Başkanı

Malatya’mızın değerli ve emektar gazetecilerinden olan @BurhanKaraduman’a yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıyı kınıyor; kendisine, ailesine ve basın camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Mehmet Çınar / Yeşilyurt Belediye Başkanı

Malatya’mızın deneyimli gazetecilerinden Burhan Karaduman’a yapılan çirkin saldırıyı esefle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bizler her zaman basın mensuplarımızın yanındayız!

 

Nevzat Öztürk / Yazıhan Belediye Başkanı

Mesleğini her türlü zorlu koşulda yerine getiren ve kamuoyunun doğru haber alması için büyük bir özveri ile çalışan gazetecilerimizin uğradıkları saldırıları haklı gösterecek hiç bir gerekçe yoktur. Bu tür saldırıları nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Yapanların en ağır şekilde cezalandırılmasını diliyoruz. Yaralanan gazeteci Burhan Karaduman kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Nadir Günata/ Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı

Burhan Karaduman’ın yayındayız. Çocukluğundan beri tanıdığımız, ilimizin kıymetli gazetecilerinden Burhan Karaduman kardeşimize devlet erkanının hemen arkasında gerçekleşme cesareti bulan alçak saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Saldırganların ve azmettiricilerin biran önce ortaya çıkarılmasını bekliyoruz.

 

Mahmut Poyraz / AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı – Tanıtım ve Medya Başkanı

Malatya basınının emektar isimlerinden Burhan Karaduman’a yapılan saldırı kabul edilemez. Saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor, her daim Basın mensuplarımızın yanlarında olduğumuzu bu elim hadise vesilesi ile bir kez daha ifade etmek istiyorum. Geçmiş olsun @BurhanKaraduman

 

Hamdullah Avcu / TRT Diyarbakır Haber Müdürü

Malatya Muhabirimiz @BurhanKaraduman a yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Meslektaşıma geçmiş olsun diyor, faillerin bir an önce yakalanıp hesap vermesini temenni ediyorum.

 

Muhammed Yalçınkaya / AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı

Malatya’mızın deneyimli gazetecilerinden @BurhanKaraduman’a görevi başında gerçekleştirilen çirkin saldırıyı kınıyor; kendisine, ailesine ve basın camiamıza geçmiş olsun diliyorum.

 

Nurettin Bükte / İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı

Malatya’nın kıymetli gazetecisi Burhan Karaduman a yapılan saldırıyı kınıyorum.

Tüm Basın mensubu arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum.

 

Mehmet Ali Kaya / MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı

Kendini bilmez birkaç kişinin işi sadece Gazetecilik olan Burhan Karaduman’a yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hele de Yoğun Protokol ve Kalabalığın İçerisinde Yüksek Güvenliğin Olduğu Bir Alanda Bu Olayın Olması İse Düşündürücü ve manidardır. Ne amaçla yapıldığı belli olmayan veya kimler tarafından organize edildiği bilinmeyen bu olayın en kısa sürede çözülmesi gerekmektedir. Bu tür olaylar toplumumuzda hoş olmayan ve infial yaratacak olayların zuhur etmesine sebep olacaktır. Malatya Gibi huzur kenti olan ilimizde bu kötü olayın olması ve bir gazeteciye yapılan bu saldırı kabul edilemez. Yapanları ve olaya karışanları kınıyoruz.

 

İbrahim Gezer / DEVA Partisi GMYK Üyesi

Malatya’da, bir açılış programı sırasında şehrimizin başarılı gazetecilerinden @BurhanKaraduman’a yapılan alçakça saldırıyı lanetliyor, azmettiricilerin ve faillerin bir an önce yakalanarak gerekli cezaya çarptırılmalarını diliyorum

 

Ramazan Akbudak / Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ramazan Akbudak ,29 Ekim Kernek Meydanı Açılış Programı’nda saldırıya uğrayan emektar gazeteci Burhan Karaduman hakkında “ Böyle güzel bir günde şehrimizin emektar bir gazetecisine saldıranları esefle kınıyoruz.

 

Bilal Yıldırım / Yeni Refah Partisi İl Başkanı

Kernek Parkının açılışı sırasında gazetecilik mesleğini icra etmek adına alanda bulunan gazeteci ve haber muhabiri Burhan Karaduman’ın, kendini bilmez birkaç kişinin saldırısına uğradığını üzüntüyle öğrendim. @BurhanKaraduman’a geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

 

Dr. Ahmet Ercan Uçkun / Gelecek Partisi İl Başkanı

Görevi başındayken alçakça saldırıya uğrayan Gazeteci Sn. Burhan Karaduman beye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıyı kınıyoruz.

 

Muharrem Kıbrıs / Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı

Bizlerin sesi olan, gönül veren Gazeteci Burhan Karaduman’a Kernek açılış programında yapılan saygısızca hareketi kınıyoruz. Gazi ve şehit Aileleri olarak takipçisiyiz.

 

Oğuzhan Sadıkoğlu / TSO Başkanı

Görevi başında menfur bir saldırıya uğrayan ilimiz gazeteci ve muhabirlerinden @BurhanKaraduman’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

 

Ali Evren / Malatya ESKKK Başkanı

Görevi başında saldırıya uğrayan, İlimizin emektar gazetecilerinden @BurhanKaraduman’a yapılan çirkin saldırıyı esefle kınıyor. Kendisine, ailesine ve basın camiasına geçmiş olsun.

 

Sinan Burhan / Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı

Anadolu Yayıncılar Derneği olarak Meslektaşımız Karaduman’a Çirkin Saldırıyı kınıyoruz.

 

Hüseyin Söylemez / Memur-Sen İl Temsilcisi / Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No’lu Şube Başkanı

TRT Malatya Muhabiri Burhan Karaduman’a, Kernek Meydanı’nda gazetecilik görevini yerine getirirken yapılan saldırıyı kınıyoruz. Tüm basın mensuplarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

Atilla Kantarcı / Malatya Kültür Yaşam Derneği Başkanı

Malatya’mızın dürüst kalemi Burhan Karaduman kardeşimize yapılan çirkin saldırıyı Malatya Kültür Yaşam Derneği ve şahsım adına kınıyor, sorumluların bir an evvel bulunmasını diliyorum…

 

Mehmet Bülbüloğlu / MİMDER Başkanı

Malatya’mızın deneyimli gazetecilerinden @BurhanKaraduman’a yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıyı esefle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Bahadır Altaş / Yeminli Mali Müşavir

Malatya basın emekçisi doğru ve gerçek haber peşinde koşan gazeteci @BurhanKaraduman’a Malatya protokolü önünde bu akşam Kernek parkında gerçekleştirilen program sırasında yapılan alçak saldırıyı kınıyorum. Geçmiş olsun.

 

DEVA Partisi Malatya İl Başkanlığı

Malatya’da bir açılış esnasında saldırıya uğrayan Malatya’nın Değerli Gazetecilerinden Burhan Karaduman ‘a yönelik saldırıyı kınıyoruz. Geçmiş olsun.

 

DEVA Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanlığı

Malatya’da, bir açılış programı sırasında şehrimizin başarılı gazetecilerinden @BurhanKaraduman’a yapılan alçakça saldırıyı lanetliyor, azmettiricilerin ve faillerin bir an önce yakalanarak gerekli cezaya çarptırılmalarını diliyoruz.

 

Vahap Munyar / Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü

Geçmiş olsun Burhan Karaduman

 

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti

TRT Haber Malatya muhabiri Burhan Karaduman’ ın Kernek Meydanı’nda haber çalışması sırasında bir grubun saldırısına uğramış olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

Hastanede yapılan müdahalenin ardından taburcu olan meslektaşımız Burhan Karaduman’a geçmiş olsun temennilerimizi iletiriz.

Mesleğini her türlü zorlu koşulda yerine getirme, kamuoyunun doğru haber alması için büyük bir özveri ile çalışan gazetecilerin uğradıkları saldırıları haklı gösterecek hiç bir gerekçe yoktur. Umuyoruz ve diliyoruz ki, meslektaşlarımıza yapılan bu tür saldırıların son olması ve faillerin en kısa zamanda yakalanmasını, hak ettiği cezaya çarptırılmasını temenni ediyoruz.

 

Çetin Tatar / Emek Sağlık İş Sendikası

Malatya Gibi huzur kenti olan ilimizde kendini bilmez Bir kaç kişinin işi sadece Gazetecilik olan Burhan Karaduman’a yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum kötü olayın olması kabul edilemez. Yapanları ve olaya karışanları kınıyorum.

 

Malatya Valisi Aydın Baruş

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi

CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır

AK Parti Malatya Milletvekilli Hakan Kâhtalı,

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu

Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz

Malatya Eski Belediye Başkanı ve Eski AKP Milletvekili Cemal Akın

Malatya Eski Belediye Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Hacı Uğur Polat

MHP MKYK Üyesi Ömer Ekici

MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı

Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı – MHP MYK Üyesi Doç. Burhan Coşkun

AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı – Ramazan Akbudak

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş

MHP Malatya İl Başkan Yardımcısı Veysel Karaçay

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım

AK Parti Malatya Eski Milletvekili Mustafa Şahin,

AK Parti Malatya Eski Milletvekilim. Mücahit Fındıklı

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay

Deva Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer

MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı M. Ali Kaya

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı: Muhammet Yalçınkaya

AK Parti Malatya İl Tanıtım ve Medya Başkanı: Mahmut Boyraz

İYİ Parti Medya Sorumlusu Cem Parlak

 

Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın

Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin

Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren

Malatya Barosu Başkanı Onur Demez

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu

Türkocağı Malatya Şube Başkanı Nadir Günata

CEM Vakfı Malatya Şubesi

Atilla Kantarcı – Malatya Kültür Yaşam Derneği Başkanı

Mehmet Bülbüloğlu-Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı

Memur – Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez

Malatya Barosu Eski Başkanı Enver Han

Erdem Aslanoğlu İBB Spor Kulübü Genel Sekreteri

Malatya TSO Meclis Başkanı Hasan Özkan

Medeniyet Derneği Başkanı Ramazan Keskin

 

Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli,

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert

MASKİ Eski Genel Müdürü ve KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir.x

 

Mehmet Aydın – Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı

Turan Özkan – Malatya Söz Gazetesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi

Kemal Deniz – Malatya Söz Gazetesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Malatya Temsilcisi

İbrahim Göçmen – Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti Malatya Şube Başkanı

Zeki Dağ – Anadolu Basın Birliği Başkanı

Sinan Cavlak – Radyocular Malatya Radyocular Derneği Başkanı

Selim Apohan – BİMYAD

 

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti

TRT Haber Televizyonu

Vahap Munyar-Dünya Gazetesi Yazarı

Mücahit Yolcu-Haber Global

Hamdullah Avcı- TRT Haber Diyarbakır Haber Müdürü

Levent Barış – Görüş Gazetesi

Güler Hazar – malatyahaber.com

Hülya Kaya – ERTV Program Yapımcısı

Şenol Erdoğan – ERTV İmtiyaz Sahibi

Mehmet Erdoğan – ERTV Genel Müdürü

Mustafa Eren – ERTV Genel Yayın Yönetmeni

Tutku Eren – ERTV Program Yapımcısı

Fatih Avcı – Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Basın Danışmanı

Selahattin Bayrak – Vuslat TV Genel Yayın Müdürü

Mikail Pelit – Malatya Pencere Gazetesi Yayın Yönetmeni

Yaşar Karaaslan – Gazeteci

Ali Er – Sonsöz Gazetesi Yayın Yönetmeni

Metin Kaya – Habertürk TV Malatya Temsilcisi

Ahmet Keskin – Malatya Nethaber Gazetesi

Aydın Kazan- Battalgazi Belediyesi Basın-Yayın Müdürlüğü

Bülent Yalvaç – TV Program Yapımcısı

Burak Altun – ER TV Programlar Müdürü –ertv.com.tr

Ferdi Durdu – Malatya BuSabah Gazetesi – Haberturk TV Muhabiri

Caner Mostur – Malatya Life Dergisi

Umut Bozkurt – Malatya Bu Sabah Gazetesi

Resul Özbey –surmanset.com

İsmail Demirci –Battalgazi Belediyesi Basın Danışmanı

  1. Vahap Kaygusuz – Sonsöz Gazetesi

Sait Yalçın – malatyacadde.com

Serdar Barut – – PR Ajans

Didem Barut – Malatya BuSabah Gazetesi

Ali Haydar Koyun – Yazar – aktivist

Murat İpekten – Malatya BuSabah Gazetesi

İskender Yılmaz -kernekhaber.com

Akif Özbildirici – Malatya Büyükşehir Belediyesi Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü

Sedat Aydoğan – Malatya Büyükşehir Belediyesi

Sercan Erduran – ATV Malatya Temsilcisi

Esma Karaoğlan – ERTV

Yılmaz Yaşar-Yeşilyurt Belediyesi

Kadir Değirmenci – Kaya Production

Tutku Eren – ERTV Program yapımcısı

Erdal Kaynar – Malatya Büyükşehir Belediyesi

Mehmet Taşkın – Malatya Büyükşehir Belediyesi

Bayram Güder – Maldia Dergisi

Fatih Kerimoğlu – Avukat – Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı

Şenol Karaduman – Emekli Gazeteci

Erdal Öztürk – Battalgazi Gazetesi

Emrah Görgün – Malatya Pencere Gazetesi

Ali Aydoğan – Malatya Bu Sabah Gazetesi

Ömer Çelik – Malatya Nethaber Gazetesi

Berkman Dulcan – mansetmalatya.com

Aziz Yiğit – Spor Yazarı

Belgizar Abiri – Malatya BUSabah Gazetesi

Cahit Çavdar – Hekimhan Ekspres

Ali Özpolat – Anadolu Basın Birliği

Turgay Simavi – malatyasiyaset.com

Ayhan Sezgin – Malatya Büyükşehir Belediyesi

Hasan Eryılmaz – İHA Muhabiri

Ali Albay – malatyagundemozel.com

Ömer Ali Delibaş – Malatya Busabah Gazetesi

Filiz Yavuzkurt –pusulamalatya.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar