SON DAKİKA

Eski Malatya Meydan Projesi Tarihi Kentler Birliği'nden Ödül

Eski Malatya Meydan Projesi Tarihi Kentler Birliği'nden  Ödül
A- A+

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in Eski Malatya Meydan Projesi Tarihi Kentler Birliği’nden ‘Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’ndan ödül aldı.


Tarihi, doğal ve kültürel çevrenin korunmasını sağlayan ve değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması tarihin modern yapılarla bütünleşmesini sağlayan Eski Malatya Meydan Projesi, Tarihi Kentler Birliği’nden ödül aldı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder tarafından hayata geçirilen proje, Eski Malatya’nın tarihi ve kültürel dokusunu koruyarak, yeni bir kimlik kazandırdı.


Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’ndan ödül alan Eski Malatya Meydan Projesi tarihi dokuyla birleşerek modern bir yapıya kavuştu. İlçe halkının yıllardır hasretle beklediği ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in hayata geçirdiği projede 72 araçlık açık otopark, kitap kafe, iş yerleri, sosyal tesis ve meydan düzenlemesine yer verildi. Tarihi Kentler Birliği’nin ‘Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda ödül alan projeyle ilgili Başkan Güder, “Biz göreve geldikten sonra ilçemizi geliştirirken tarihi dokuya sahip çıkacağız demiştik. Selçukludan bize miras kalan Kervansaray’ın yapısını korurken aynı zaman modernize edilmesi gereken Eski Malatya meydanını yeniden inşa ettik. Vatandaşımızın kullanımına açılan Eski Malatya Meydanının Tarihi Kentler Birliği’nden böyle bir ödül alması bizlerin ne kadar doğru bir iş yaptığının göstergesi oldu. Bundan sonra da ilçe halkımızla beraber nice güzel işlere imza atacak, daha birçok ödülü ilçemize kazandıracağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar