SON DAKİKA

Fendoğlu, “Köylerdeki orta hasarlı kerpiç evlere kışın dokunmayın"

Fendoğlu, “Köylerdeki orta hasarlı kerpiç evlere kışın dokunmayın
A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, 6 Şubat depremlerinde hasar gören kırsal kesimdeki kerpiç ev ve işyerlerinin kış mevsiminde yıkılmamasını ve yıkımlarının ertelenmesini talep etti.

TBMM’de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının bütçe görüşmeleri esnasında söz alan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, kırsal kesimdeki orta hasarlı kerpiç ev ve işyerleri ile ilgili durumu gündeme getirdi.

Fendoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye aktardığı orta hasarlı kerpiç evlerle ilgili olarak TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma şu şekilde; “Sorum Çevre Bakanımıza: Öncelikle Çevre Bakanımıza, Bakan Yardımcılarımıza ve kıymetli bürokratlarına Malatya ilinde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.

Sayın Bakanım, Malatya'da merkeze bağlı Doğanşehir ve Akçadağ ilçelerimizde beldelerimizdeki esnaflarımızın bir talebi vardır sizden: Köylerde iş yerleri ruhsatsızdır, “kerpiç ev” diye geçiyor. Dolayısıyla. bu esnaflarımız için  orta hasarlı olanlar güçlendirme yapamıyorlar, güçlendirme yapamadıkları için de 29 Aralığa kadar müddet vermişler, yıkılmasını istiyorlar. Kış günü kış şartlarında esnafımız ve köylümüzün o evleri ve ambarlarını boşaltmaları sıkıntı yaratacağından, sizlerden talebi, konutlarını alana kadar veya bahara kadar müsaade etmenizdir. Teşekkür ederim.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar