SON DAKİKA

“Malatya’ya simge bir eser kazandırmak istiyoruz”

“Malatya’ya simge bir eser kazandırmak istiyoruz”
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda, Malatya’ya simge bir eser olarak kazandırılması planlanan ve yeni yapılacak olan cami ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

Yüksek Mimar Kevork Özkaragöz tarafından yeni yapılacak olan Cami Sunum Programına, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdulkadir Artan, Şehir Gönüllüleri Meclisi üyeleri, STK ve Kanaat Önderleri katıldı.

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, proje için büyük bir emek ve çaba harcandığını belirterek, “Projeyle ilgili olarak gerekli değerlendirmeleri yapacağız. Bu konu ile alakalı olarak Diyanet İşleri Başkanımızla da konu ile ilgili istişarelerde bulunacağız. İnşallah yaptığımız istişareler sonrasında bir yol haritası belirleriz. Kevork Bey güzel bir çalışma yapmış kendilerine teşekkür ediyorum. Cami inşaat alanı, özellikleri, müştemilatları ve ek düzenlemeler noktasında değişiklikler olabilir.  Yapılacak olan işlerde istişare edilmesi ben duygusu ve nefsi olarak değerlendirilmemesi o işin önünü ve ufkunu açıyor. Bu anlamda bütün arkadaşlarımızın ve paydaşlarımızın fikir ve düşüncelerini almak yön haritamızı ve pusulamızı belirlemede önemli katkı sağlamaktadır. İlgili arkadaşlarımız hazırlanan proje ile ilgili gerekli inceleme ve çalışmaları yapacaklar.

Önemli olan bir hizmetin doğru ve düzgün bir şekilde yapılabilmesidir. Bu camimizi Malatya’ya kazandırırken çok aceleci bir şekilde davranma gibi bir durumumuz yok. Bütün fikir ve düşünceleri alıp bunları harmanlayarak, yol haritamızı belirleyerek, çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Sunum öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Yüksek Mimar Kevork Özkaragöz, “Böyle bir projenin içerisinde olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Kısmet olursa bizde ata toprağımıza eser kazandırmak istiyoruz. Gelecek nesiller Malatya’yı bu şekilde ansın istiyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Yüksek Mimar Kevork Özkaragöz, yeni yapılacak cami projesi ile ilgili olarak sinevizyon eşliğinde bir sunum gerçekleştirdi. Yeni yapılacak olan caminin özellikleri, içerisinde barındırdığı müştemilatları ve hali hazırda hazırlanan projenin kapalı ve açık alanları ile ilgili bilgiler, Mimar Özkaragüz tarafından katılımcılara aktarıldı.

MALATYA'NIN GÜNDEMİNDEKİ VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN...

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar