SON DAKİKA

Savcıları göreve davet ediyoruz… İşte usulsüzlüğün belgesi

Habere konu özel sertifikanın verildiği tarih 17 Aralık 2021. Bu sertifikaya sahip olanların ancak başvurabileceği personel alım ilanının Resmi Gazete de yayımlandığı tarih ise 18 Aralık 2021.

Savcıları göreve davet ediyoruz… İşte usulsüzlüğün belgesi
A- A+

Bir resmi devlet kurumunun alınacak personel için, önceden kurum içinde sözde sertifika düzenleniyor. Sonra personel alımı için ilana çıkılıyor. İlanda verilen o sözde sertifikası bulunanların başvurması şart koşuluyor. Böylece sadece o sertifikaya sahip olanlar, o personel alım ilanına başvurabiliyor. Bu yasa ve kanunlara göre suçtur. Bu usulsüzlük Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde gerçekleşti. Şimdi tüm savcıları ve ilgili tüm kurumları bu usulsüzlüğü soruşturmaya davet ediyoruz.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikinci kez rektörlük görevine atanmayan Aysun Bay Karabulut döneminde Malatya Turgut Özal Üniversitesinde personel alım işlemi şu şekil de yürütüldü:

1-Önce Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde alınacak hedef personel belirleniyor.

2-Belirlenen isimler, Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde 2-3 gün eğitim almış gibi, Türkiye’de bir benzeri veya ikincisi olmayan bir konuda SERTİFİKA veriliyor.

3-SERTİFİKA verilen kişilerin özelliklerine göre, ilana çıkılıyor ve ilanda başvuracak olan adaylarda Malatya Turgut Özal Üniversitesi vermiş olduğu özel sertifikanın bulunması zorunlu kılınıyor.

4-Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin personel ilanlarına sadece Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde önceden verilmiş olan sertifikalara sahip kişiler başvurabiliyor ve onlar alınıyor.

5-Bu mevcut tüm yasa ve kanunlara göre zincirleme bir suçtur. 

Savcıları ve ilgili tüm kurumları göreve davet ediyoruz. 

FOTOĞRAF: 1

17-25 Aralık FETÖ yargı darbesi sonrasında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alçak FETÖ silahlı terör örgütüne yönelik olarak neredeyse tek başına mücadeleye başladığı süreci gösteren 2014 yılında ve sonrasında yayınladığı haberleri ile alçak ve hain  terör örgütüne kirli propagandasını yapan Murat Karakoç’un kız kardeşi Y.K.ya verilen özel sertifika. Bunu gibi yüzlerce özel sertifika verilerek üniversite alınmış personel bulunuyor.

FOTOĞRAF: 2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alçak FETÖ silahlı terör örgütüne yönelik olarak neredeyse tek başına mücadeleye başladığı süreci gösteren 2014 yılında ve sonrasında yayınladığı haberleri ile alçak ve hain terör örgütüne kirli propagandasını yapan Murat Karakoç’un kız kardeşi Y.K.’nın işe alındığı ilan ve sahip olması gerektiğini şart koşulan sertifika konusu. İlandaki sertifika konusu üniversiteden verilen sertifikanın konusu. 

FOTOĞRAF – 3 

Habere konu özel sertifikanın verildiği tarih 17 Aralık 2021. Bu sertifikaya sahip olanların ancak başvurabileceği personel alım ilanının Resmi Gazete de yayımlandığı tarih ise 18 Aralık 2021. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

28 yorum yapılmış

 • Malatya44 (9 ay önce)
  Bu sertifikadan başka kim de var? Sadece bu personelde olduğuna adım gibi eminim. Eğitim nerede verilmiş? Kursun içeriği nedir? Kursu kim vermiş? İsteyen herkes bu sertifikayı alabiliyor mu yoksa bu sertifika için bir para ödemek mi gerekiyor? Daha ne sorular var da ..
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Malatya44 (9 ay önce)
  Bu sertifikadan başka kim de var? Sadece bu personelde olduğuna adım gibi eminim. Eğitim nerede verilmiş? Kursun içeriği nedir? Kursu kim vermiş? İsteyen herkes bu sertifikayı alabiliyor mu yoksa bu sertifika için para ödemek mi gerekiyor? Daha ne sorular var da ..
  %95
  %5
  Yanıtla
 • S.ozer (9 ay önce)
  Destek, temizlik personeli işe girdikten sonra da o belgeyi alabilir. Burada bir hinlik olduğu belli.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • YİĞİT SAVCI ! (9 ay önce)
  Onca yetimin hakkı var, kimsenin kursağında kalmaz.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • HARAM (9 ay önce)
  Yazıklar olsun insanlar tıklarsanız dershanelere gidiyor, ösym nin tum sinavlarina giriyor yüksek puanlar alıyor, yüksek lisans, doktora yapıyor yine işsiz kalıyorsun bu nasıl TEZGAH ki 1 gün için de sözde belge ile iş sahibi oluyorsunuz. Allah bunu hesabını sorar, ama adalette artık sorsun
  %95
  %5
  Yanıtla
 • EMİNE (9 ay önce)
  oh ne ala memleket. Kardeşini SAHTE BELGE İLE HEMDE İŞE ALINACAĞI KURUMUN YÖNETİCİ Aysun bay karabulut tarafından verdir. hEMDE SINAVA BİRGÜN KALA... Sonra onların medyadaki adamı ol. Ondan öncede Fetönün tetikçiliğini yap. SEN YARGILANACAKSIN MURAT KARAKOÇ BU İŞLER İFTİRA ATMAYA BENZEMEZ.
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Ali (9 ay önce)
  bunlar yargılanmalı artık başka oluru yok bu durumlarının.
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Ali (9 ay önce)
  Anne babalar bir umut çocuklarını okutuyor, iş güç sahibi olsunlar diye dershanelere gönderiyor, lisans, yüksek lisans yaptırıyor yıllar geçiyor, bunlar gibiler de 24 saat geçmeden dalavere ile iş sahibi oluyor ha !!! HARAM OLSUN !!!
  %95
  %5
  Yanıtla
 • SAHTE BELGELERRR (9 ay önce)
  Vay vay vay 24 saat geçmeden üniversite de iş sahibi olmak ha !!! Karakoç Karabulutlar için yağlama haberler yapmasında ne yapsın. Adam bacısını işe aldırmış sertifika ile
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Yavuz (9 ay önce)
  Eğitim adı altında yapılan bu işlemlerin hesabı hukuk önünde sorulmalı.
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Yem (9 ay önce)
  Sözde gazeteci kimlere çalışmış, savcılar bunun hesabını sormalı.
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Abdullah (9 ay önce)
  Yeni Rektör Bentli herşeyi gün yüzüne çıkarmalı, bu göreve gelmesinin bir amacı da buydu ! Savcılar o dönem işe alınmış bütün personellerin dosyasına bakmalı. Neler çıkar neler
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Malatya (9 ay önce)
  ! Sayın Malatya Başsavcılığını göreve çağırıyoruz !!!
  %95
  %5
  Yanıtla
 • İzzet (9 ay önce)
  Oooooo İstanbul da oturup da Malatya hakkında ahkamlar kesen, ateşte kül bırakmayan Murat Karakoç'- a bakın hele . Karabulutların avukatlığını neden yaptığın belli oldu. Kız kardeşini dalavere ile işe aldırmışsın. Allah bir bir bunların hesabını çıkartsın inşallah sizlerden ...
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Murat (9 ay önce)
  Murat Karakoç ne gazetecisi be ,
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Fatma (9 ay önce)
  Neredesin adalet, ortaya çık
  %95
  %5
  Yanıtla
 • HUKUK (9 ay önce)
  Yanlışı kim yaparsa yapsın kanunlar önünde eşit olmalı.
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Yargı (9 ay önce)
  Hem terör örgütüne sempatik haberler yapacaksın hem de hala YARGILANMAMIŞ !!!! NEDEN SAVCILAR ? NEDEN ?
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Hüseyin (9 ay önce)
  Şimdi di belli oldu Aysun '- nun ufaklık dediği bu sözde gazeteci neden Aysun Karabulut'-a ve kocası Ercan Karabulut'-a olan ilgisi.. meğer kız kardeşini özel sertifika ile almışlar .
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Adalet (9 ay önce)
  Bu Murat Karakoç ile ilgili soruşturma açıldımı?
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Serkan (9 ay önce)
  Ey Türkiye ADALETİ bu kadar çoluk çocuğun yetimin hakkı varsa üstünüzde kanunları hayata geçiriniz.
  %95
  %5
  Yanıtla
 • ÇAKAL (9 ay önce)
  Murat Karakoç seni birde yeşiltepedeki durumunu araştırsınlar. Sen kız kardeşini sertifika ile işe aldılar diye bir sürü insana saldırdın. Hani ulan gazeteciydin, dürüsttün, her şeyi kız kardeşinin işe alınması için yapmışsın.,
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Azize (9 ay önce)
  Üniversiteye arabasını satıp böyle bir sertifika ile işe alınan var mı? Savcılar bir araştırsın, neler çıkar neler
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Yeşim (9 ay önce)
  bu sözde gazetecei ve eski rektör için hukukun tüm kuralları işlemeli.
  %94
  %6
  Yanıtla
 • Savcılar Göreve (9 ay önce)
  . Zehir zıkkım olsun. NERDE SAVCILAR !!!!!! Hepsi CEZALANDIRILMALI !!!!!!
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Selçuk (9 ay önce)
  Üniversite bunlarla dolu sayın editör. Alakasız bölümlere herhangi bir lisans mezunu olması yeterli ama bu sertifika şartlarını yazarak Aysun böyle yerleştirdi.
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Erdem (9 ay önce)
  Bu hiçbir vasfı olmayan gazetecilik ile ilgili hiçbir eğitimi olmayan terör örgütleri için olumlamalar yapan ortalıkta dolaşan bir zavallı.
  %95
  %5
  Yanıtla
 • Tufan (9 ay önce)
  .u sözde gazeteci kız kardeşini işe aldırarak Aysun Bay Karabulut ile birlikte olup mevcut üniversite yönetimine saldırıyordu. Derdi bu belge ile belli oldu.
  %95
  %5
  Yanıtla
Çok okunanlar