SON DAKİKA

Yıldırım, “Önümüzde önemli bir sınav var”

A- A+

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Önümüzde önemli bir sınav var. 2023 Türkiye için iki anlama geliyor. Birincisi Cumhuriyetimizin 100. Yılı, ikincisi de 100 yılda Cumhurbaşkanlığı seçimi var. iktidarı milli iradeye karşı vesayetle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler. İçeriden ve dışarıdan kurdukları ittifakla 2023’te bir değişiklik yapacaklarını düşünüyorlar ve bir de buna inanıyorlar” dedi.

Malatya’ya çeşitli ziyaret ve programlara katılmak üzere gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Malatya Programına Kent Müzesini ziyaret ederek başladı. Mişmiş Park Fuar alanında

En iyi kayısı yarışması standını gezen Yıldırım Vali Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti.

Yıldırım, daha sonra AK Parti İl Başkanlığına geçerek, burada partililerle bir araya geldi, ardından Malatya Büyükşehir belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

 

AK Parti İl Başkanlığında konuşan Yıldırım, “Malatya Kayısı Festivali’nin çeyrek asırlık bir geçmişi var. Malatya deyince kayısı, kayısı deyince Malatya akla geliyor ama sadece kayısı değil Malatya, üretimiyle, sanayisiyle, tarihiyle Anadolu Platosu'nun çok güzel bir merkezidir. Malatya, 20 yıldır bizi hiç ama hiç yalnız bırakmadı. Malatya her zaman yanımıza ve arkamızdaydı. Önemli ve zor kararların arifesinde Malatya’yı hep yanımızda gördük. Bunun için Malatya’ya ne yapsak azdır, her şeyi fazlasıyla hak ediyor. Ulaştırma Bakanlığım döneminde Malatya’ya 15 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik.  Şu kadarını söyleyeyim Malatya’da sıcak asfalt nedir, bilinmiyordu. Ve bütün komşu illerin kesiştiği noktaları bölünmüş yollarla gerçekleştirdik. Yine bölünmüş yol miktarı hemen hemen yok mesafesindeydi. Bugün 500 kilometrenin üzerinde bölünmüş, yola sahip. Çevreyolu devam ediyor. Devam eden milyarlık projeler var ama ömür biter yol bitmez.” dedi.

Yıldırım, “Bu işleri hep beraber yapacağız. Çünkü biz ne dedik, 'insanı yücelt ki devlet yücelsin, insanı yaşat ki devlet yaşasın' prensibiyle 20 yıldır, Genel Başkanımızla beraber memleketin her köşesini karış karış imar ettik. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, sanayide, kültürde birçok eseri ülkemize kazandırdık. Malatya sağlıkta ve belirli alanlarda sadece Türkiye’de değil dünyada adından söz ettiren bir şehrimizdir. Bize de düşen sizlerin yardımı ve desteğiyle bu işlere destek sağlamak.” diye konuştu.

 

-“Önümüzde 2 sınav var”

 

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü, “2023 artık görünür hale geldi. Birkaç yıl önce hedeflerimizden bahsediyorduk, artık yapacaklarımızı anlatıyoruz.  Önümüzde önemli bir sınav var. 2023 Türkiye için iki anlama geliyor. Birincisi Cumhuriyetimizin 100. Yılı, ikincisi de 100 yılda Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Cumhuriyetimizin 100 yılına girerken, içeride ve dışarıda siyasetle, iktidarı milli iradeye karşı vesayetle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler. İçeriden ve dışarıdan kurdukları ittifakla 2023’te bir değişiklik yapacaklarını düşünüyorlar ve bir de buna inanıyorlar. AK kadrolar buna izin verir mi? Hayır. O halde ne diyoruz, ‘durmak yok yola devam.’  Değerli arkadaşlar, birlikten ve beraberlikten kuvvet doğar. Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak isteyenler, boşuna heveslenmesinler. Bu millet ve AK Parti iktidarı, onun lideri ve kadroları bunlarla 20 yılda çok sınav geçirdi. Memleket için millet için 20 yılda AK Parti’nin yaptığından daha fazla ne yapacağını anlatan bir muhalefet olsun ama ne yazık ki böyle bir muhalefet anlayışı yok. Yatıp, kalkıp ne diyorlar, ‘Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz.’ Peki, ne olacak sonra, diyoruz. ‘Valla onu bize söylemediler, ancak o kadarını söylediler.’ Bende diyorum ki, bu millet Tayyip Erdoğan’a da sahip çıkar, bu millet bayrağına da sahip çıkar, toprağına da sahip çıkar. Bu millet nasıl 15 Temmuz’da bayrağı yere düşürmediyse, Cumhuriyetin 100. Yılında da içerde ve dışarıda terör örgütlerine göz açtırmayan, onlara fırsat vermeyen aziz milletimizle yoluna devam edecektir.”

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Önümüzde önemli bir sınav var. 2023 Türkiye için iki anlama geliyor. Birincisi Cumhuriyetimizin 100. Yılı, ikincisi de 100 yılda Cumhurbaşkanlığı seçimi var. iktidarı milli iradeye karşı vesayetle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler. İçeriden ve dışarıdan kurdukları ittifakla 2023’te bir değişiklik yapacaklarını düşünüyorlar ve bir de buna inanıyorlar” dedi. AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Önümüzde önemli bir sınav var. 2023 Türkiye için iki anlama geliyor. Birincisi Cumhuriyetimizin 100. Yılı, ikincisi de 100 yılda Cumhurbaşkanlığı seçimi var. iktidarı milli iradeye karşı vesayetle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler. İçeriden ve dışarıdan kurdukları ittifakla 2023’te bir değişiklik yapacaklarını düşünüyorlar ve bir de buna inanıyorlar” dedi.

[caption id="attachment_10074" align="aligncenter" width="1024"]AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Önümüzde önemli bir sınav var. 2023 Türkiye için iki anlama geliyor. Birincisi Cumhuriyetimizin 100. Yılı, ikincisi de 100 yılda Cumhurbaşkanlığı seçimi var. iktidarı milli iradeye karşı vesayetle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler. İçeriden ve dışarıdan kurdukları ittifakla 2023’te bir değişiklik yapacaklarını düşünüyorlar ve bir de buna inanıyorlar” dedi. AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Önümüzde önemli bir sınav var. 2023 Türkiye için iki anlama geliyor. Birincisi Cumhuriyetimizin 100. Yılı, ikincisi de 100 yılda Cumhurbaşkanlığı seçimi var. iktidarı milli iradeye karşı vesayetle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler. İçeriden ve dışarıdan kurdukları ittifakla 2023’te bir değişiklik yapacaklarını düşünüyorlar ve bir de buna inanıyorlar” dedi.[/caption]

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar